Jak się odmłodzić? 9 naturalnych sposobów.

Oprócz dbania o nasze zdrowie fizyczne, emocje również są ważne, by czuć się i wyglądać młodo. Staraj się być szczęśliwą i pomagać innym!
Jak się odmłodzić? 9 naturalnych sposobów.
Maricela Jiménez López

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Maricela Jiménez López.

Napisany przez Elena Martínez Blasco

Ostatnia aktualizacja: 11 października, 2022

Odmłodzić się w sposób naturalny? Tak, to jest możliwe, o ile jesteśmy gotowi dokonać zmian w naszym życiu. Jeśli nam się powiedzie, nie tylko będziemy zachowywać młodość na zewnątrz, ale także będziemy promieniować energią i radością wokół nas.

Odkryj w tym artykule 9 prostych wskazówek, aby odmłodzić się bez konieczności uciekania się do operacji lub kosmetyków.

9 wskazówek, aby odmłodzić się naturalnie

1. Pij 2 litry wody dziennie

Pierwsza wskazówka jest najprostsza i najbardziej ekonomiczna, ponieważ potrzebujemy tylko wody, aby się dobrze nawodnić każdego dnia. Starzenie się wiąże się z postępującym odwodnieniem naszego ciała, co prowadzi do dyskomfortu z powodu zmarszczek, suchości, zwiotczenia skóry itp.

Skóra stopniowo traci zdolność zatrzymywania wody, dlatego musimy zdać sobie sprawę z wagi picia przynajmniej litra i pół wody dziennie, podczas i poza posiłkami.

2. Ciesz się pożywnymi wegańskimi koktajlami

Jedzenie jest najlepszym lekarstwem na odmłodzenie się w zdrowy i naturalny sposób.

Naturalne koktajle na detoks czyli jak się odmłodzić

Zrównoważona piramida żywieniowa opiera się na następujących pokarmach bogatych w witaminy i minerały:

  • Owoce
  • Warzywa
  • Suszone owoce
  • Nasiona
  • pełne ziarna
  • Oleje roślinne tłoczone na zimno (orzech kokosowy, kiełki pszenicy, wiesiołek, sezam, len)

Dzięki tym składnikom możemy stworzyć odżywcze i wegańskie koktajle, czyli takie które są pozbawione składników pochodzenia zwierzęcego. W ten sposób za pomocą jednego napoju otrzymamy idealną ilość przeciwutleniaczy i odżywczych składników odżywczych.

3. Czy znasz suplementy antyoksydacyjne?

Jeśli chcemy bardziej wygodnej opcji, możemy skorzystać z suplementów, które skutecznie odmłodzą nasze ciało wewnątrz i na zewnątrz. Mają silny efekt antyoksydacyjny, który zwalcza uszkodzenia komórek spowodowane przez wolne rodniki.

Suplementy przeciwutleniające:

4. Chroń się przed słońcem każdego dnia

Jeśli chcemy zachować młody wygląd, musimy ograniczać ekspozycję skóry na słońce. Ten nawyk jest bardzo ważny dla naszego organizmu, jeśli stosujemy go na codzień. Jeśli jednak przesadzamy ze słońcem, spowodujemy przedwczesne starzenie się skóry.

Opalanie się

Rozwiązaniem nie jest używanie kremów przeciwsłonecznych i wylegiwanie się na słońcu długie godziny w lecie, ale opalanie się codziennie przez 10 minut. W ten sposób skóra będzie stopniowo brązowieć bez utleniania.

5. Odpocznij dobrze każdej nocy

Dobry odpoczynek jest niezbędny, aby zregenerować nasze ciało i odmłodzić je każdego dnia. Jednak spanie nie zawsze jest równoznaczne z odpoczynkiem.

Czy budzimy się każdego dnia z uśmiechniętą twarzą, energią i dobrym nastrojem? Jeśli odpowiedź jest negatywna, musimy przejrzeć czynniki wpływające na jakość snu (stres, kolacja, sypialnia, światło, hałas, ruchomy itp.).

6. Naucz się dobrze oddychać

Oddychanie pozwala tlenowi dotrzeć do wszystkich komórek naszego ciała i je odżywiać, dlatego niezbędne jest prawidłowe oddychanie. Większość ludzi oddycha powierzchownie, oszczędnie lub płytko.

Harmonijny oddech.

Spróbuj tego ćwiczenia: Każdej nocy, przed pójściem do łóżka, zrelaksuj się i spróbuj wziąć długie, głębokie oddechy. Pomoże to w dotlenieniu organizmu, a przy okazji poprawi stan spoczynku.

7. Dbaj o swoje zdrowie

Aby się odmłodzić, musisz zadbać o swoje zdrowie. Nieprawidłowe funkcjonowanie niektórych narządów, takich jak wątroba, nerki, płuca, jelito lub tarczyca, może powodować przedwczesne starzenie.

Jeśli cierpisz na jakąkolwiek przewlekłą chorobę, powinieneś ją leczyć tak szybko, jak to możliwe i, jeśli to możliwe, w naturalny sposób.

8.Używaj naturalnych kosmetyków

Zalecamy stosowanie kosmetyków i naturalnych produktów higienicznych, wykonanych z naturalnych i organicznych składników, na bazie roślin, olejków eterycznych, kwiatów itp.

Nie zapominaj również, że leżenie bez zdejmowania makijażu nie pozwala na prawidłową regenerację skóry w nocy, ponieważ zatruwasz ją toksynami. Oczyść i nawilż cerę przed snem, a zauważysz ją rano piękniejszą.

9. Wybierz szczęście

Emocje mogą również nas przedwcześnie zestarzeć ale i odmłodzić. Prowadź szczęśliwe życie i uszczęśliwiaj innych, co jest najlepszym eliksirem zdrowotnym. Wprowadź zmiany, które są niezbędne w Twoim stylu życia, aby uniknąć stresu, zmartwień i udręk.

Szczęśliwa kobieta

Jeśli to konieczne, poszukaj terapii, które pomogą Ci się zrelaksować, takich jak joga, tai chi, pływanie, taniec lub ćwiczenia, które lubisz. Działania artystyczne i wycieczki na łonie natury są również bardzo korzystne.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.