Jak schudnąć stopniowo i zdrowo

Dowiedz się, jak schudnąć stopniowo i zdrowo. Przekonasz się, że wystarczy kilka prostych działań, które połączone, w dłuższej perspektywie przyniosą wspaniałe efekty.
Jak schudnąć stopniowo i zdrowo
Elisa Morales Lupayante

Przejrzane i zatwierdzone przez: pedagog wychowania fizycznego i dietetyk Elisa Morales Lupayante.

Napisany przez Equipo Editorial

Ostatnia aktualizacja: 12 lipca, 2023

Kiedy chcemy schudnąć, zwykle oczekujemy natychmiastowych rezultatów. Jest to jednak proces wymagający czasu, wytrwałości, siły i dyscypliny. Jak schudnąć stopniowo i zdrowo? Oczywiście musisz mieć zdrowy plan diety, który nie tylko zawiera niezbędne składniki odżywcze dla organizmu, ale także odpowiednią ilość kalorii w każdym posiłku. Aby cieszyć się dobrym zdrowiem, niezwykle ważne jest również właściwe nawodnienie.

Porady, jak schudnąć stopniowo i zdrowo, krok po kroku

1. Naucz się głęboko oddychać

Zamiast oddychać z poziomu klatki piersiowej, od teraz spróbuj oddychać przeponą. Zobaczysz, jak ten prosty zwyczaj pomoże Ci stopniowo zmniejszyć wagę.

Ponadto, wprowadzenie tego nawyku do swojego życia, pomoże Ci rozwinąć dobrze uformowany brzuch. Pomoże to również w dotlenianiu mózgu i optymalizacji wszystkich funkcji organizmu. Możesz stosować głębokie oddychanie z przepony codziennie przez pięć minut i stopniowo je wydłużać.

 jak schudnąć stopniowo - Kobieta oddycha głęboko

2. Prysznic ze zmiennym strumieniem zimnej i ciepłej wody

Prysznic na przemian zimną i ciepła wodą to kolejny prosty sposób na stopniową utratę wagi. Należy wykonywać go w następujący sposób: pod koniec prysznica zmieniaj temperaturę wody. Przez chwilę puszczaj zimny strumień, a następnie przez chwilę gorący.

To sprawi, że stracisz na wadze, ale nie jest to jedyna korzyść, jaką ma to dla naszego zdrowia. Może również być bardzo korzystne w leczeniu chorób takich jak arytmia, dystonia i nadciśnienie w początkowej fazie. Pomaga także w redukcji cellulitu.

3. Dobry masaż

Prawidłowo wykonywany, regularny masaż, to kolejny sposób na to, jak schudnąć stopniowo i zdrowo. Nie należy jednak stosować masażu jako jedynej metody. Zamiast tego warto wprowadzić go jako środek uzupełniający.

Masaż pomaga rozkładać grudki tłuszczowe skumulowane w organizmie, zwiększając krążenie krwi w strefie brzusznej i normalizując ruchy jelit. Z tego powodu ułatwia uwalnianie toksyn poprzez wypróżnianie.

 jak schudnąć stopniowo - Masaż brzucha

4. Żuj gumę

Guma do żucia to kolejna technika pozwalająca stopniowo schudnąć. Powód? To bardzo proste! Przeżuwamy, ale tak naprawdę nic nie trafia do naszego żołądka. W ten sposób zapewniamy zajęcie zarówno jamie ustnej jak i mózgowi, a nasz poziom lęku zostaje zredukowany.

Najbardziej godne polecenia jest wybranie gumy, która nie zawiera cukru. Możesz wybrać te, które zawierają w sobie eukaliptus lub miętę.

5. Nie zapominaj o piciu wody

Czasami myślimy, że jesteśmy głodni, kiedy tak naprawdę jesteśmy spragnieni. Niedawno zostało to odkryte przez zespół badaczy. Dzieje się tak dlatego, że najwyraźniej, nasze ciało wytwarza te same sygnały, kiedy jesteśmy spragnieni i kiedy jesteśmy głodni.

Z tego powodu często mylimy uczucie głodu z potrzebą nawodnienia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wody.

Utrzymanie odpowiedniego nawodnienia to kolejny sposób na stopniową utratę wagi. Dlaczego? Ponieważ, zwiększając zużycie wody, ciało będzie w stanie wydalić więcej toksyn, a rezultaty szybko będą widoczne na liczniku wagi.

Kobieta pijąca wodę aby schudnąć - jak schudnąć stopniowo

Nie zalecamy picia napojów oznaczonych jako “niskosłodzone” czy innych napojów powszechnie określanych jako dietetyczne. Wiele z nich ma takie same wartości jak każdy inny gazowany napój i nie zapewnia organizmowi żadnych rzeczywistych korzyści. Najlepszą opcją jest woda mineralna.

6. Chodź po schodach

Tak, choć może wydawać się to bardzo proste i niezbyt skuteczne, jest to jeden z najlepszych sposobów, aby schudnąć. Z pewnością dodawanie małych form aktywności fizycznej, takich jak chodzenie po schodach zamiast wybierania windy, kiedy tylko mamy taką możliwość, pomoże nam walczyć z przybieraniem na wadze, a także pomoże nam zacząć cieszyć się z wykonywania ćwiczeń.

Według badań finansowanych przez National Research Council na Uniwersytecie Kolumbijskim, codzienne wchodzenie po schodach pozwala nam schudnąć. Oczywiście nie zalecamy, aby była to jedyna forma ćwiczeń i jedyny zdrowy nawyk w naszym życiu.

7. Podnieś biurko w pracy

Może wydawać się to nieco niewygodne, ale duża część firm w Europie wprowadziła już tę praktykę. Oznacza to pracę na zwiększonej wysokości w stosunku do poziomu podłogi. Pomoże nam to spalić 50 kalorii więcej dziennie na godzinę, niż gdybyśmy pozostali w pozycji siedzącej, kiedy nasze ciało pozostaje na tym samym poziomie.

Tak więc, jeśli masz okazję to wykonać, nie wahaj się wypróbować tej metody. Będziesz w stanie stracić nawet do 3 kilogramów w ciągu roku, bez konieczności wstawania z krzesła. Zapewniamy Cię, że jest to o wiele wygodniejsze, niż myślisz. Wypróbuj to!

 jak schudnąć stopniowo i zdrowo

Odchudzanie nie zawsze jest łatwym procesem i często ciężko nam jest podjąć ten trud. W końcu nie tak łatwo zmienić nasze złe nawyki. Dobra wiadomość jest taka, że ​​nie jest to niemożliwe. Podejmij decyzję i zacznij już dziś!

Nie musisz głodować, wystarczy tylko zrównoważyć swoje porcje i zwracać uwagę na jakość swoich potraw. Nie trzeba też doprowadzać swojego ciała do skrajnego wyczerpania, jeśli chodzi o ćwiczenia fizyczne. Zamiast tego poświęć codziennie chwilę czasu na spacer, aby wprawić ciało w ruch i lepiej dotlenić swój mózg.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.