Grzybica paznokci – zwalcz ją 3 naturalnymi środkami

Minimalny czas trwania tej kuracji to dwa miesiące. Może jednak przedłużyć się do roku, jeśli chcemy całkowicie zwalczyć grzybicę i pozwolić paznokciom odrosnąć.

Infekcja, która powstaje w rezultacie pojawienia się grzyba na paznokciach to powszechnie znana grzybica paznokci. Jest spowodowana aktywnością dermatofitów, grzybów pasożytniczych. Te mikroorganizmy łatwo rozwijają się w ciepłym i wilgotnym środowisku.

Grzybica paznokci, znana również pod łacińską jako tinea unguium, to popularna choroba, która szacunkowo dotyka pomiędzy 3% a 4% ludności na świecie.

Grzybica paznokci tworzy się zwykle na paznokciach obu rąk, choć występuje częściej na stopach, szczególnie u mężczyzn. Paznokcie stają się żółte i grube, a skóra wokół nich czerwona i w stanie zapalnym.

To co powinno nas wprawić w niepokój to fakt, że grzybica paznokci pozostawiona nieleczona może doprowadzić do całkowitej utraty paznokcia. Z tego powodu jest absolutnie koniecznym kontrolowanie ich stanu i rozpoczęcie leczenia w razie alarmujących objawów.

Poniżej przedstawimy całkowicie naturalne sposoby na leczenie grzybicy paznokci składające się tylko z trzech składników. Spróbuj już dziś!

Grzybica paznokci – naturalne leczenie

Ten naturalny środek zwalczający grzybicę paznokci stosuje się miejscowo. Zawiera składnik przeciwgrzybiczny, który niszczy mikroorganizmy powodujące infekcję paznokci.

Leczenia w większości przypadków trwa minimalnie dwa miesiące. Może się jednak przedłużyć do 8-10 miesięcy, aby grzybica paznokci zniknęła całkowicie, a paznokcie odrosły.

Na początek musisz zrozumieć, że cierpliwość jest kluczowa kiedy w grę wchodzą naturalne sposoby leczenia. Nie oferują one natychmiastowej ulgi oraz wymagają regularnego stosowania.

Ten produkt składa się z wody utlenionej, 90% alkoholu etylowego i białego octu. Te trzy składniki znane są ze swoich właściwości antygrzybicznych i antyseptycznych oraz stosowane są do leczenia różnego rodzaju urazów i schorzeń skóry.

Niezwykłe właściwości wody utlenionej

Krople wody utlenionej

Woda utleniona jest stosowana do dezynfekowania ran ze względu na swoje silne właściwości antybakteryjne. Zawiera jeden atom tlenu więcej niż wody. Jest powszechnie dostępna w aptekach, w formie 3%. To przyjazny środowisku środek dezynfekujący, który utlenia się zabijając patogeny.

Stosowanie go na paznokcie pomaga zniszczyć grzyby oraz dermatofity powodujące infekcję.

Korzyści 90% alkoholu etylowego

Alkohol etylowy destyluje się do celów medycznych i znajduje się w niemal każdej apteczce pierwszej pomocy. To środek dezynfekujący, który może być stosowany na zranienia.

Jest udowodniona jego efektywność względem większości bakterii i grzybów, lecz nie przeciwko zarodnikom.

Stosuje się go w przemyśle kosmetycznym oraz przy manikiurze i pedikiurze, aby zwalczać grzybicę paznokci i dezynfekować narzędzia.

Korzyści płynące z białego octu

Butelka octu z solą i cytryną

Kwas zawarty w białym occie jest wykorzystywany od czasów antycznych, jako sposób na grzybicze zapalenia skóry. To dobry antyseptyk i środek przeciwgrzybiczny, dzięki któremu grzybica paznokci może być wyleczona.

Jego stosowanie zmniejsza swędzenie oraz zżółcenie paznokci, jak również brzydkie odciski na stopach.

Przeczytaj też: Grzybica paznokci – 6 naturalnych leków

Jak przygotować to remedium i sprawić, by grzybica paznokci zniknęła?

Stopy dłonie

 

Teraz, kiedy już wiemy co znajduje się w opisywanym remedium, następnym krokiem będzie jego przygotowanie i rozpoczęcie leczenia.

Składniki

 • 5 łyżek 90% alkoholu etylowego
 • 5 łyżek wody utlenionej
 • 2 łyżki białego octu
 • 1 szklana miseczka

Sposób przygotowania

 • Zmieszaj alkohol z wodą utlenioną w miseczce.
 • Dodaj ocet i i zamieszaj.
 • Otrzymany roztwór przykryj i umieść w suchym i chłodnym miejscu.
 • Umyj chore paznokcie i wysusz ręcznikiem.
 • Nałóż mieszankę na paznokcie za pomocą wacika.
 • Jeśli paznokieć jest wyjątkowo gruby, przed nałożeniem lekarstwa spiłuj go delikatnie.
 • Stosuj dwa razy dziennie.

Dla lepszych rezultatów zdezynfekuj swoje buty, skarpetki i wszystko inne, co ma styczność z zainfekowanymi paznokciami. Już wkrótce zapomnisz, czym jest grzybica paznokci!

 

WIĘCEJ DLA CIEBIE