Grzybica paznokci - zwalcz ją 3 naturalnymi środkami

Minimalny czas trwania tej kuracji to dwa miesiące. Może jednak przedłużyć się do roku, jeśli chcemy całkowicie zwalczyć grzybicę i pozwolić paznokciom odrosnąć.
Grzybica paznokci - zwalcz ją 3 naturalnymi środkami
Karla Henríquez

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Karla Henríquez.

Ostatnia aktualizacja: 20 listopada, 2022

Infekcja, która powstaje w rezultacie pojawienia się grzyba na paznokciach to powszechnie znana grzybica paznokci. Jest spowodowana aktywnością dermatofitów, grzybów pasożytniczych. Te mikroorganizmy łatwo rozwijają się w ciepłym i wilgotnym środowisku.

Grzybica paznokci, znana również pod łacińską jako tinea unguium, to popularna choroba, która szacunkowo dotyka pomiędzy 3% a 4% ludności na świecie.

Grzybica paznokci tworzy się zwykle na paznokciach obu rąk, choć występuje częściej na stopach, szczególnie u mężczyzn. Paznokcie stają się żółte i grube, a skóra wokół nich czerwona i w stanie zapalnym.

To co powinno nas wprawić w niepokój to fakt, że grzybica paznokci pozostawiona nieleczona może doprowadzić do całkowitej utraty paznokcia. Z tego powodu jest absolutnie koniecznym kontrolowanie ich stanu i rozpoczęcie leczenia w razie alarmujących objawów.

Poniżej przedstawimy całkowicie naturalne sposoby na leczenie grzybicy paznokci składające się tylko z trzech składników. Spróbuj już dziś!

Grzybica paznokci – naturalne leczenie

Ten naturalny środek zwalczający grzybicę paznokci stosuje się miejscowo. Zawiera składnik przeciwgrzybiczny, który niszczy mikroorganizmy powodujące infekcję paznokci.

Leczenia w większości przypadków trwa minimalnie dwa miesiące. Może się jednak przedłużyć do 8-10 miesięcy, aby grzybica paznokci zniknęła całkowicie, a paznokcie odrosły.

Na początek musisz zrozumieć, że cierpliwość jest kluczowa kiedy w grę wchodzą naturalne sposoby leczenia. Nie oferują one natychmiastowej ulgi oraz wymagają regularnego stosowania.

Ten produkt składa się z wody utlenionej, 90% alkoholu etylowego i białego octu. Te trzy składniki znane są ze swoich właściwości antygrzybicznych i antyseptycznych oraz stosowane są do leczenia różnego rodzaju urazów i schorzeń skóry.

Niezwykłe właściwości wody utlenionej

Woda utleniona jest stosowana do dezynfekowania ran ze względu na swoje silne właściwości antybakteryjne. Zawiera jeden atom tlenu więcej niż wody. Jest powszechnie dostępna w aptekach, w formie 3%. To przyjazny środowisku środek dezynfekujący, który utlenia się zabijając patogeny.

Krople wody utlenionej

Stosowanie go na paznokcie pomaga zniszczyć grzyby oraz dermatofity powodujące infekcję.

Korzyści 90% alkoholu etylowego

Alkohol etylowy destyluje się do celów medycznych i znajduje się w niemal każdej apteczce pierwszej pomocy. To środek dezynfekujący, który może być stosowany na zranienia.

Jest udowodniona jego efektywność względem większości bakterii i grzybów, lecz nie przeciwko zarodnikom.

Stosuje się go w przemyśle kosmetycznym oraz przy manikiurze i pedikiurze, aby zwalczać grzybicę paznokci i dezynfekować narzędzia.

Korzyści płynące z białego octu

Kwas zawarty w białym occie jest wykorzystywany od czasów antycznych, jako sposób na grzybicze zapalenia skóry. To dobry antyseptyk i środek przeciwgrzybiczny, dzięki któremu grzybica paznokci może być wyleczona.

Butelka octu z solą i cytryną

Jego stosowanie zmniejsza swędzenie oraz zżółcenie paznokci, jak również brzydkie odciski na stopach.

Jak przygotować to remedium i sprawić, by grzybica paznokci zniknęła?

Teraz, kiedy już wiemy co znajduje się w opisywanym remedium, następnym krokiem będzie jego przygotowanie i rozpoczęcie leczenia.

Stopy i dłonie

Składniki

 • 5 łyżek 90% alkoholu etylowego
 • 5 łyżek wody utlenionej
 • 2 łyżki białego octu
 • 1 szklana miseczka

Sposób przygotowania

 • Zmieszaj alkohol z wodą utlenioną w miseczce.
 • Dodaj ocet i i zamieszaj.
 • Otrzymany roztwór przykryj i umieść w suchym i chłodnym miejscu.
 • Umyj chore paznokcie i wysusz ręcznikiem.
 • Nałóż mieszankę na paznokcie za pomocą wacika.
 • Jeśli paznokieć jest wyjątkowo gruby, przed nałożeniem lekarstwa spiłuj go delikatnie.
 • Stosuj dwa razy dziennie.

Dla lepszych rezultatów zdezynfekuj swoje buty, skarpetki i wszystko inne, co ma styczność z zainfekowanymi paznokciami. Już wkrótce zapomnisz, czym jest grzybica paznokci!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.