Włosy wypadają - co można wtedy zrobić?

Włosy wypadają - co można wtedy zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 26 stycznia, 2019

Aktualnie, wypadające włosy to już nie tylko problem płci pięknej. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni w równym stopniu uskarżają się na przerzedzenie czupryny. Przyczyny tej dolegliwości mogą być bardzo różne, a tym bardziej, jeżeli nie podążamy za swoim zdrowiem.

Powszechnie wiadomo, że dziennie możemy stracić około setki włosów i to nie powinno wzbudzać żadnych podejrzeń. Martwić powinniśmy się, gdy zauważamy, że na szczotce włosy pojawiają się coraz częściej w większej ilości.

Gdy włosy stają się coraz rzadsze i zaczyna być to widoczne i uciążliwe, należy jak najszybciej zidentyfikować powód, dlaczego tak się dzieje. Klimat, stres, anemia, nieodpowiednia dieta, problemy z krążeniem, predyspozycje genetyczne to tylko niektóre z czynników, które mogą generować utratę włosów.

W tym artykule, zebraliśmy kilka skutecznych sposobów jak temu zapobiec. Chcesz je poznać?

Gdy włosy wypadają?

 • gdy zauważysz, że Twoje włosy straciły na objętości, są zniszczone i matowe, ogranicz używanie prostownicy, suszarki, i innych sprzętów, które narażają je na wysokie temperatury. Zabiegi takie jak prostowanie czy suszenie, tylko przyspieszą utratę włosów, szczególnie, gdy są one osłabione
 • utrzymanie zdrowej i zrównoważonej diety, to jeden z głównych warunków, który należy spełnić, aby cieszyć się zdrową, i bujną fryzurą. Deficyty niektórych składników odżywczych, osłabiają strukturę włosa i powodują jego łamliwość. W diecie nie może zabraknąć: witamin A, B, C, biotyny, żelaza, cynku, białek i wody
 • fryzury, które przez długi czas utrzymują włosy w zaciśnięciu, również mogą być przyczyną ich wypadania!
 • bardzo ważne jest wysypianie się i odpoczynek. Zostało udowodnione, że osoby wypoczęte i wyspane, w mniejszym stopniu uskarżają się na tę dolegliwość
 • używanie dużych ilości produktów chemicznych do pielęgnacji włosów to następny czynnik mogący osłabić cebulki i strukturę włosów. Częste farbowanie i stosowanie kosmetyków pielęgnacyjnych przez dłuższy czas powoduje,że włosy tracą swoją witalność i blask. Jeżeli już chcesz nadać nowy kolor swojej fryzurze i jednocześnie chcesz ja odżywić, postaw na produkty naturalne do farbowania 
 • nie jest konieczne mycie głowy każdego dnia. Raz na kilka dni w zupełności wystarczy, a dzięki temu pozwolimy włosom odpocząć od szamponów, odżywek i wilgoci
 • przed wykonaniem jakiegokolwiek uczesania należy pamiętać, że włosy powinny być całkowicie suche!
 • może to Cię zaskoczy, ale aktywność fizyczna również ma wpływ na wypadanie włosów. Regularne ćwiczenie, poprawia ukrwienie skóry, również tej na głowie
 • powszechną przyczyną utraty włosów jest stres, dlatego unikaj nerwowych sytuacji i staraj się prowadzić spokojny tryb życia
 • gdy wypadanie włosów trwa nieprzerwanie przez dłuższy okres, zalecana jest konsultacja z dermatologiem. Specjalista określi przyczyny dolegliwości i zaleci odpowiedną terapię.

Naturalne sposoby na wypadanie włosów:

Aloes

Wcieranie aloesu we włosy – jest bardzo pomocne przy próbach zapanowania nad nadmiernym wypadaniem włosów.

Żel z aloesu

Cebula i cytryna

Na wypadanie włosów, skutecznie pomaga mieszanka soku z cytryny i cebuli. Należy go wcierać delikatnie w skórę głowy i pozostawić na 15 minut.

Mleko kokosowe

Olejek kokosowy

Wcieranie mleczka kokosowego w skórę głowy i nasady włosów wzmocni je, i zminimalizuje ich wypadanie. Pobudzi również ich wzrost i przywróci utracony blask.

Olej z wątroby ryb

Ten produkt należy wetrzeć we włosy wieczorem i pozostawić do następnego dnia.

Przeczytaj równieżRyby, których nie należy jeść

Pomidor

Pastę z pomidorów, którą możemy przygotować sami, należy wcierać w skórę głowy przez około 10 minut. W ten sposób znacznie wzmocnisz swoje włosy.

4#:Pomidor-włosy.jpg

Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Brzezińska-Wcisło, L., Lis-Święty, A., Wcisło-Dziadecka, D., Rogala-Poborska, I., & Trzmiel, D. (2007). Wrodzone i nabyte zmiany struktury włosów. Postępy Dermatologii i Alergologii.
 • Urysiak-Czubatka, I., & Broniarczyk-Dyła, G. (2010). Ocena parametrów wzrostu włosów u kobiet z łysieniem androgenowym przy użyciu oprogramowania TrichoScan. Postępy Dermatologii i Alergologii.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.