Odkrywamy tajniki diety pomidorowej

Okazuje się, że pomidor oprócz swoich fantastycznych właściwości zdrowotnych, jest też niezastąpionym produktem pomagającym w zdrowy i naturalny sposób zgubić zbędne kilogramy. Zalecany jest nie tylko ze wyglądu na korzystny wpływ na organizm, ale również ze względu na właściwości chroniące przed występowaniem niektórych chorób, w tym raka. Dzięki temu, że posiłki z warzywem tym w roli głównej można przygotować na wiele ciekawych sposobów.  Atutem diety pomidorowej jest jej różnorodność.

Zalety diety pomidorowej

Obok pomidora w diecie znajdziemy rozmaryn, mięte, cytrynę, marchewkę i soje. W takim zestawieniu pomaga w leczeniu nadciśnienia tętniczego, a udział rozmarynu zapobiega wypadaniu włosów. Mięta natomiast wspomaga działanie układu pokarmowego, przeciwdziała podrażnieniu jelit, zapobiega wymiotom oraz skurczom brzucha.

Witamina C, której duże stężenia znajdziemy w cytrynie, wzmacnia mechanizmy obronne organizmu, zapobiega występowaniu chorób takich jak grypa czy zapalenie migdałków. Na dodatek w cytrynie znajdziemy witaminę P, która jest niezbędna do prawidłowego wchłaniania witaminy C oraz wzmacnia ona i uszczelnia naczynia krwionośne, szczególnie te najmniejsze, naczynia włosowate.

Pomidor oprócz tego, że jest bogatym źródłem witamin, związków mineralnych i innych substancji niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu, posiada duże ilości przeciwutleniaczy, które zmniejszają ryzyko zapadania na nowotwory. Składniki, które posiada, zapobiegają chorobą układu sercowo-naczyniowego, a obniżanie poziomu cholesterolu i nadciśnienia tętniczego to tylko niektóre z jego dobrodziejstw. Wiadomo również, że polecany jest na problemy ze wzrokiem.

Dieta pomidorowa

Przy spożywaniu 2 litrów wody dziennie rezultat, jaki można osiągnąć przy tej diecie to zgubienie 2 kg w ciągu 3 dni. Ważne jest to, aby woda była naturalna, bez dodatku cukru, kolorantów i innych sztucznych substancji. Nie powinna być również mieszana z owocami.

Przed śniadaniem: wypij sok ze świeżych pomidorów z dodatkiem liści mięty do smaku.

Śniadanie: dwa, nadziewane rozmarynem, gotowane pomidory.

Drugie śniadanie: napój przygotowany z dwóch szklanek wody mineralnej, średniej wielkości pomidora, połowy cytryny ze skórką, jednej marchewki i sześciu liści mięty.

Obiad: sałatka z pomidorów, kiełków soi i papryki. Można dodać sok z cytryny lub oliwę z oliwek. Dodatkowo napój przygotowany z dwóch szklanek wody mineralnej, średniej wielkości pomidora, połowy cytryny ze skórką, jednej marchewki i sześciu liści mięty.

Podwieczorek: sok z pomidorów z dodatkiem mięty.

Kolacja: sałatka z pomidorów, kiełków soi i papryki.

Kilka ważnych wskazówek

2#:Pomidory melatonina.jpg

Aby uniknąć wszelkich skutków ubocznych i uzyskać oczekiwane rezultaty, pomidory powinny być dojrzałe. W przeciwnym wypadku mogą okazać się toksyczne dla organizmu.

>Z tego powodu diety tej nie wolno nadużywać. Najlepiej stosować ją nie dłużej niż trzy dni. W przeciwnym wypadku traci ona na swojej skuteczności i może zaburzyć funkcjonowanie organizmu. W związku z tym, że różnie reagujemy na niektóre produkty spożywcze i stan zdrowia każdego z nas jest inny, ważną rzeczą jest, aby przed wprowadzeniem, zarówno diety pomidorowej, jak i każdej innej, skonsultować się z lekarzem.

Co do przeciwwskazań, na pewno nie jest polecana osobą mającym problemy z poziomem kwasu moczowego, zaparciami i cierpiącym na zapalenia uchyłków jelita.

Same plusy…

Zdrowsze ciało i skóra

Pomidory oprócz tego, że chronią skórę przed promieniami UV, używane są do produkcji preparatów przeciwko jej starzeniu. Działa korzystnie na włosy, zęby i kości.

Zapobieganie powstawaniu kamieni żółciowych

Dodanie pomidorów do diety pomoże w rozpuszczaniu powstających kamieni żółciowych.

Gwarancja zdrowych jelit

Oddziałuje na cały układ pokarmowy, utrzymując go w równowadze, jednocześnie zapobiegając biegunkom i zaparciom. Ponadto pomaga w eliminacji toksyn nagromadzonych w organizmie i zapobiega żółtaczce.

Walka z nadciśnieniem

Dzięki właściwościom zmniejszającym ciśnienie zapobiega powstawaniu nadciśnienia tętniczego. Dlatego w wypadku stresu i nadszarpniętych nerwów możemy użyć go jako środek uspokajający i relaksujący.

Dostarczenie witamin i soli mineralnych

Poprzez zjedzenie jednego pomidora dostarczamy 40% całej dziennej dawki zapotrzebowania na witaminę C, która między innymi zapobiega występowaniu raka. Obok witaminy C znajdziemy w nim witaminy A, B2, K (która pomaga w krzepnięciu krwi). Oprócz tego jest źródłem soli mineralnych takich jak potas (zapewnia dobre samopoczucie, zdrowe naczynia i komórki nerwowe) cynk, żelazo, wapn, fosfor i sód.

Dla cukrzyków

Zmniejsza stres oksydacyjny, występujący przy cukrzycy typu 2, który jest skutkiem wysokiego stężenia glukozy i kwasów tłuszczowych we krwi.

Ochrona serca i redukcja cholesterolu

W pomidorach znajdziemy likopen – substancję, która zapobiega chorobom serca. Jego obecność w organizmie redukuje ilość trójglicerydów i cholesterolu LDL we krwi i w ten sposób zapobiega gromadzeniu się tłuszczów w naczyniach krwionośnych.

Zapobieganie infekcjom pęcherza moczowego

Zapobiega nowotworom i innym infekcjom układu moczowego.

Poprawia wzrok

Na chwile uwagi zasługuje witamina A, którą też znajdziemy w pomidorze. Wpływa ona na jakość widzenia i zapobiega powstawaniu zwyrodnień plamki żółtej, a w konsekwencji ślepocie.

Jak się okazuje, pomidor powinien towarzyszyć nam nie tylko przez kilka dni w postaci diety, ale warto jego kontrolowane ilości wprowadzić na stałe do codziennego odżywiania. Podsumowując, można powiedzieć, że jest on naturalnym lekiem, pozbawionym sztucznych dodatków, który spożywany rozsądnie, przyniesie nam same korzyści i poprawi nasze zdrowie.

3#:Pomidor.jpg

Nie trzeba chyba więcej tłumaczyć, że dieta pomidorowa to świetny sposób na zdrowy i naturalny sposób walki z nadwagą unikając przy tym niedożywienia, a jednocześnie, zabezpieczając się przed wieloma czyhającymi na nas chorobami. Pomidor, dzięki swoim właściwościom, wspomoże działanie wątroby, oczyści organizm, a nawet uspokoi nasze nerwy, a jego możliwości antyoksydacyjne spowolnią procesy starzenia się komórek. Oprócz tego utrzyma w równowadze naszą wagę i pozwoli cieszyć się zdrowiem, które jest przecież najważniejsze!

WIĘCEJ DLA CIEBIE