Fotografie - 12 fantastycznych sposobów na dekorację

Dekorowanie pokoju fotografiami nie tylko doda mu wyjątkowości, ale również umożliwi bycie zawsze blisko swoich ukochanych osób.
Fotografie - 12 fantastycznych sposobów na dekorację

Napisany przez Equipo Editorial

Ostatnia aktualizacja: 06 września, 2023

Fotografie to piękne wspomnienia najbardziej wyjątkowych momentów, które przeżyliśmy. Na szczęście, dzięki współczesnej technologii, fotografie stały się powszechnie dostępnym dobrem. 

Jak mogę wykorzystać swoje fotografie?

Jak już wspomnieliśmy, dzisiejsze nowinki technologiczne, takie jak aplikacje typu Instagram czy Facebook, stały się niezwykle modne oraz pozwalają nam dzielić się tymi wszystkimi doświadczeniami, które zachowaliśmy w formie zdjęć czy filmów video.

Jednakże wielu z nas nadal woli fizyczne, papierowe fotografie.

Pomysły na dekorację pokoju

Jeżeli jesteśmy pasjonatami zdjęć i chcielibyśmy oglądać je każdego dnia, dobrym pomysłem może być udekorowanie nimi pokoju lub uczenie się w ich otoczeniu.

Jednak zamiast po prostu powiesić na ścianie zdjęcie, istnieje wiele świetnych pomysłów, które na pewno pokochasz za to, że pozwolą Ci wywiesić swoje najlepsze wspomnienia oraz dodać przestrzeni, w której mieszkasz nieco więcej życia.

Sam zobacz!

1. Fotografie wywieszone w linii

Dobrą opcją jest powieszenie zdjęć nad łóżkiem, tak, byś dobrze je widział, kiedy wchodzisz do pokoju. Możesz zawiesić na ścianie sznurek i przyczepić do niego fotografie małymi klamerkami: w ten sposób będą się oryginalnie prezentować i nie spadną.

fotografie

2. Zegar z Twoimi ulubionymi zdjęciami

Następnym świetnym pomysłem jest połączenie dwóch rzeczy: Twoich zdjęć i zegara. Możesz stworzyć oryginalny zegar ścienny używając fotografii zamiast cyfr.

  • Potrzebujesz tylko sam mechanizm zegarowy i 12 swoich ulubionych zdjęć.
  • Przyklej je do ściany w formie okręgu klejem lub środkiem, który nie niszczy powierzchni oraz umieść mechanizm zegarowy w samym środku. Gotowe!
zegar I fotografia

3. Udekoruj swoje słoiki i pokrywki

Możesz kupić słoiki z przezroczystą pokrywką i wkleić do niej zdjęcie. W środku umieść przedmioty, takie jak piasek, muszelki czy perły. To sprawi, że Twoje fotografie nabiorą nowego wymiaru, możesz też je powiesić lub położyć na biurku.

fotografia w słoiku

4. Stwórz kolaż

Prosty, lecz piękny. Możesz stworzyć kolaż ze zdjęć swojej rodziny. Zastosowanie czarno-białych fotografii doda mu jeszcze bardziej niesamowitego efektu! Baw się rozmiarami i rozmieszczeniem zdjęć, aż uzyskasz prostokąt, który zawierać będzie wszystkie Twoje fotografie.

kolaż fotografii

5. Zawieś swoje wspomnienia na gałęzi!

Niezwykle oryginalną opcją jest zawieszenie zdjęć na gałęzi drzewa lub drewnianym kijku.

  • Umieść gałąź na ścianie i przywiąż do niej kilka dłuższych sznurków, by zwisały z niej pionowo.
  • Następnie przyklej do niego zdjęcia, które lubisz najbardziej. W ten sposób otrzymasz wiszący album zdjęć.

6. Girlanda zdjęć

Kontynuując oryginalne sposoby, dobrym pomysłem jest zastosowanie światełek na choinkę jako sznurka na fotografie.

Zawieś go poziomo na ścianie, a następnie przypnij do niego zdjęcia. To nie tylko rozświetli Twój pokój, ale również zdjęcia.

7. Skorzystaj z ramy

Możesz zastosować ramę do obrazu, pomalować ją na wybrany kolor i stworzyć swój własny styl vintage.

  • Gwoździami możesz przyczepić sznurek do ramy.
  • Jak już tylko będziesz mieć gotowe sznurki, zawieś na nich fotografie małymi klamerkami.
Fotografie w ramce obrazu

8. Kolumna zdjęć

Jeżeli chcesz udekorować pionowy fragment ściany, najlepiej wypełnić ją fotografiami, w zależności od tego, jaki posiada kształt.

  • Aby zaprezentować swoje zdjęcia w wyszukany sposób, zalecamy zastosowanie fragmentów drewna i pomalowanie ich na wybrany kolor.
  • Następnie przyklej do nich zdjęcia klejem do glazury i pozostaw do wyschnięcia.

Twoje zdjęcia będą miały ciekawy połysk i będą się dobrze trzymać.

9. Wertykalna deska pamięci

Możesz zastosować długi, podłużny kawałek drewna, pomalować go lub pokryć lakierem. Następnie przyklej swoje zdjęcia pod różnym kątem. Ten wertykalny element sprawi, że Twój pokój będzie wydawać się o wiele większy. To dobry pomysł na kąt pokoju, w którym wydaje Ci się, że „czegoś brakuje”.

fotografie na drewnie

10. Twórz różne kształty swoimi zdjęciami

Ostatnio stało się dość modne organizowanie zdjęć w określony wzór. Może być to kształt serca, diamentu, trójkąta…Cokolwiek sobie wyobrazisz!

To bardzo piękny pomysł, który nada Twojemu pokojowi unikalności.

11. Drewniana deska jako rama na zdjęcia

Drewno świetnie łączy się ze zdjęciami. Możesz wykorzystać kawałki desek i polakierować je. Umieść je na ścianie, przytwierdź do nich kołki lub gwoździe, następnie powieś zdjęcia. Będzie wyglądało ciekawie i elegancko.

12. Gałąź jako stojak na zdjęcia

Ostatni pomysł, jakim pragniemy się podzielić to fotografie, które symulują liście drzewa na gałęzi. Pięknie się prezentują, możesz ponadto dodać światełka, aby uzupełnić efekt.

“Spośród wielu sposobów na walkę z pustką, jednym z najlepszych jest robienie zdjęć.”

-Julio Cortázar-


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.