Domowy środek do czyszczenia mebli z zaledwie 3 składników

Aby przygotować domowy środek do czyszczenia mebli, nie potrzebujesz drogich składników. Niektóre z nich prawdopodobnie masz w swoich szafkach. Brzmi interesująco? Poniżej znajdziesz szczegółowy opis, jak przygotować taki preparat.
Domowy środek do czyszczenia mebli z zaledwie 3 składników

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Domowy środek do czyszczenia mebli ma wiele zalet. Po pierwsze, oszczędzasz pieniądze, ponieważ do przygotowania użyjesz tanich i ekologicznych składników. Z drugiej strony, będziesz pewien, że używasz delikatnych detergentów, które będą chronić Twoje meble, jednocześnie skutecznie je czyszcząc. Brzmi ciekawie?

Jeśli zauważysz, że Twoje meble są matowe lub brudne, nie wahaj się przygotować świetnego i naturalnego środka czyszczącego, który pomoże Ci usunąć brud, a jednocześnie doda meblom blasku. Musisz tylko połączyć 3 proste składniki, które prawdopodobnie masz już w domu. Wypróbuj tę metodę!

Jak przygotować środek do czyszczenia mebli z 3 składników

Połączenie oliwy z oliwek, cytryny i octu pomoże Ci wyczyścić każdą powierzchnię.

Środek do czyszczenia mebli

Regularne czyszczenie i konserwacja mebli w domu jest kluczem do utrzymania ich w dobrej formie z upływem czasu. Podczas gdy przemysł środków czyszczących opracował szeroki katalog produktów, jest kilka naturalnych substancji, które mają podobne efekty.

Tak naprawdę coraz więcej osób wybiera te alternatywy, ponieważ nie zawierają one agresywnych pierwiastków chemicznych, nie powodują alergii i są przyjazne dla środowiska. Czy chciałbyś, aby Twoje meble były czystsze? Poniżej znajdziesz przepis!

Składniki

 • ¼ szklanki oliwy z oliwek (60 ml)
 • 20 kropli cytrynowego olejku eterycznego
 • ½ szklanki białego octu (125 ml)

Akcesoria

 • głęboki pojemnik
 • butelka z rozpylaczem
 • ściereczka z mikrofibry

Przygotowanie

 1.  Najpierw przygotuj czysty, głęboki pojemnik i wlej do niego oliwę z oliwek (możesz użyć produktu taniej marki).
 2. Następnie dodaj olejek cytrynowy i ocet.
 3. Mieszaj składniki, aż się dobrze połączą.
 4. Na koniec wlej środek czyszczący do butelki z rozpylaczem.

Jak używać

 • Spryskaj środkiem meble, które chcesz wyczyścić.
 • Pozostaw płyn na 2-3 minuty, a następnie wyszoruj meble ściereczką z mikrofibry.
 • Upewnij się, że ich powierzchnia jest błyszcząca, bez plam.
 • Aby utrzymać meble w dobrej kondycji, używaj tego środka czyszczącego co najmniej dwa razy w tygodniu.

Dlaczego warto korzystać z tego środka do czyszczenia mebli?

Używanie naturalnych składników oznacza mniejszy wpływ na zdrowie i środowisko.

Środek do czyszczenia mebli

Jest wiele powodów, dla których warto używać domowych środków do czyszczenia mebli zamiast bardziej konwencjonalnych wersji, które możemy znaleźć w sklepach. Chociaż produkty kupione w sklepie są zwykle bardzo skuteczne, mogą zawierać substancje chemiczne, które nie zawsze są dobre dla zdrowia.

Niektóre cząsteczki mogą nawet dostać się do układu oddechowego, wywołując reakcje alergiczne u dzieci i osób wrażliwych. W przeciwieństwie do tego, przygotowywanie własnego naturalnego środka do czyszczenia mebli gwarantuje, że będziesz trzymać się z dala od szkodliwych chemikaliów, stosując w 100% naturalne składniki.

Naturalny środek do czyszczenia mebli – zalety:

 • jego składniki są delikatne i nie wpływają na zdrowie układu oddechowego ani skóry,
 • nie zawierają składników zanieczyszczających środowisko,
 • mają podobną moc czyszczącą do tradycyjnych produktów – pozostawiają meble czyste, zdezynfekowane i bez plam,
 • zazwyczaj są bardziej opłacalne niż komercyjne produkty.

Jak działa oliwa z oliwek?

Medyczne i gastronomiczne zastosowania oliwy z oliwek są znane na całym świecie. Jednak wiele osób nie wie, ze jest ona także doskonałym sprzymierzeńcem w czyszczeniu mebli. Działa świetnie,  pomagając usuwać kurz, resztki jedzenia i plamy.

Podobnie, dzięki związkom olejowym, zmiękcza drewno i redukuje jego matowy wygląd, który jest naturalnym efektem pojawiającym się wraz z upływem czasu. Z tego powodu oliwa to doskonała pomoc w polerowaniu i odnawianiu starych mebli.

Jak działa cytrynowy olejek eteryczny?

Ten naturalny składnik jest częścią wielu środków czyszczących, zarówno naturalnych, jak i tych komercyjnych. Dzięki zawartości kwasu cytrynowego idealnie nadaje się do usuwania tłuszczu, brudu, trudnych plam i nieprzyjemnych zapachów. W tym konkretnym przypadku jest to środek dezynfekujący, który sprawi, że Twoje meble będą pięknie pachnieć.

Jak działa ocet?

Bez wątpienia ocet jest jednym z najważniejszych składników podczas przygotowywania naturalnego środka czyszczącego do mebli. Ten popularny produkt ma dziesiątki zalet, ponieważ jest środkiem dezynfekującym i pomaga usuwać wszystkie rodzaje brudu.

Stosowanie go do mebli pomaga utrzymać je w dobrym stanie, wpływając na połysk i ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Ponadto, podobnie jak olejek cytrynowy, dobrze neutralizuje zapachy.

Nadal nie wypróbowałeś tego środka czyszczącego? Podstępuj zgodnie ze wskazówkami podanymi w tym artykule i zobacz jego efekty podczas czyszczenia skórzanych i drewnianych mebli. Pokochasz go!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.