Brzydki zapach w zakamarkach? Pozbądź się go!

Jeśli brzydki zapach w zakamarkach domu oraz nadmierna wilgoć to Twoje utrapienie, mamy dla Ciebie rozwiązanie. Możesz pozbyć się problemu przy pomocy dwóch naturalnych składników. Ich skuteczności na pewno Cię zaskoczy!
Brzydki zapach w zakamarkach? Pozbądź się go!

Ostatnia aktualizacja: 09 marca, 2019

Przeszkadza Ci brzydki zapach w zakamarkach domu? Możesz pozbyć się go szybko i skutecznie przy pomocy dwóch powszechnie używanych, naturalnych składników.

Przebywanie w domu, w którym z zakamarków wydobywa się nieprzyjemny zapach jest męczące i niekomfortowe. Dyskomfort to jednak nie wszystko – ten problem wpływa też negatywne na Twoje zdrowe! Na szczęście brzydki zapach w zakamarkach możesz pożegnać dzięki użyciu dwóch naturalnych składników.

Zasada jest prosta. Brzydki zapach w domu to zazwyczaj efekt nadmiernej wilgotności. Drugą możliwością są przedmioty i substancje znajdujące się w domu – na przykład psujące się jedzenie.

Oczywiście taka sytuacja sprawia, że bakterie i roztocza mają idealne warunki do rozwoju. Czasem te mikroorganizmy uprzykrzają życie osobom cierpiącym na astmę lub różnego rodzaju alergie.

Szkodliwość brzydkiego zapachu i wilgotności w domu łatwo więc zauważyć i zrozumieć. Ale bezpośrednią przyczyną walki z nieprzyjemnymi zapachami jest to, że powodują one dyskomfort.

Aby Tobie i Twoim gościom przyjemnie było przebywać w Twoim domu, proponujemy skorzystanie z magicznych właściwości dwóch naturalnych składników. Brzydki zapach w zakamarkach zniknie – i to bez wysiłku z Twojej strony.

Brzydki zapach w zakamarkach to efekt nadmiernej wilgoci.

Brzydki zapach w zakamarkach: pozbądź się go naturalnie!

Brzydkie zapachy  pojawiają się często wtedy, kiedy jesteś na wakacjach lub po prostu przebywasz przez dłuższy czas poza domem. Są też efektem zbyt rzadkiego wietrzenia pomieszczeń i braku bezpośredniego światła słonecznego, a więc mogą się pojawić nawet wtedy kiedy nie wyjeżdżasz ale nie dbasz odpowiednio o dom.

Wilgoć nagromadza się w pomieszczeniach i osadza we wszystkim do czego ma dostęp. Może więc zaszkodzić ścianom, ubraniom – szczególnie brudnym – butom, firankom i meblom.

Kiedy chcesz pozbyć się brzydkiego zapachu, musisz zacząć od przewietrzenia wszystkich zakamarków domu i odpowiedniego wysprzątania ich. Zaprzyjaźnij się z odświeżaczami powietrza i płynem do mycia podłóg.

Po wysprzątaniu i przewietrzeniu zakamarków, sięgnij po dwa naturalne składniki które pomogą Ci zwalczyć nieprzyjemny zapach.

Naturalny węgiel drzewny

Węgiel drzewny fenomenalnie sprawdza się przy usuwaniu brzydkich zapachów. Jest nie tylko naturalny, ale też nie prowadzi do powstania zanieczyszczeń. Używając go unikniesz konieczności sięgania po agresywne środki chemiczne.

Węgiel drzewny kupisz w każdym supermarkecie. Możesz go łatwo wykorzystać w pomieszczeniach, lodówce, szafkach i wszystkich innych miejscach i zakamarkach, w których uparcie utrzymuje się nieprzyjemny zapach.

Węgiel drzewny pochłania ogromne ilości zanieczyszczeń.

Zaledwie jeden gram węgla drzewnego jest w stanie pochłaniać zanieczyszczenia z pomieszczeń o powierzchni 250 metrów kwadratowych. 

Na szczęście właściwości te obejmują nie tylko nieprzyjemne zapachy, ale także substancje szkodliwe dla naszego zdrowia – również te, z których obecności nie zdajemy sobie sprawy. Oto potężna moc tego prostego, niepozornego, naturalnego składnika.

Węgiel drzewny powstaje z odmiany dębu zwanej Quercus phillyraeoides. Drewno przechodzi proces uwęglenia w umiarkowanym stopniu i miesza się z piaskiem, ziemią i popiołem, co nadaje mu charakterystycznego białawego zabarwienia.

Zastanawiasz się pewnie teraz co zrobić z węglem kiedy brzydki zapach w zakamarkach zniknie. Możesz łatwo “naładować” oczyszczającą moc węgla wystawiając go na kilka godzin na działanie bezpośredniego światła słonecznego. Dzięki temu węgiel wyschnie, wyparuje z niego wilgoć i zebrane substancje i będzie on gotowy do ponownego użycia.

Fascynujące, prawda?

Kamfora

Kamfora to biaława substancja przypominająca sól. Powstaje z cynamonowca kamforowego, zwanego również drzewem kamforowym (Laurus camphora). Kamfora ma mnóstwo różnych zastosowań – leczy wiele schorzeń. Ponadto ma właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne. Usuwa również brzydkie zapachy!

Kamforę możesz stosować w wielu różnych postaciach.

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj koniecznie: Vicks VapoRub – 9 zastosowań cudownej maści

Jak użyć kamfory by wyeliminować brzydki zapach w zakamarkach domu?

  • Zacznijmy od tego, że możesz wykorzystać dowolną postać kamfory. Sięgnij po olejek eteryczny, kamforę w formie płynnej, stałej lub nawet sproszkowanej. Możesz też kupić kamforowe kulki.
  • Jeśli chodzi o samo użycie, myjąc podłogę możesz dodać kamforę do wody z płynem. Ma ona wspaniały zapach i wprowadzi w pomieszczeniach odprężającą atmosferę, którą będziesz mogła cieszyć się długo po zakończeniu sprzątania.
  • Możesz także przygotować kamforowy spray, mieszając olejek eteryczny z kamfory z wodą w buteleczce z atomizerem.
  • Kuleczki kamforowe włóż do szafy. Umieść je w szufladach i na półkach i pożegnaj się na zawsze z nieprzyjemnym zapachem powodowanym przez nadmiar wilgoci w zamkniętych przestrzeniach.

Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest tu umiarkowanie. Wdychanie dużych ilości kamfory może zaszkodzić Twojemu zdrowiu. Dlatego stosuj dosłownie kilka kropli skoncentrowanego olejku.

Od dzisiaj brzydki zapach w zakamarkach domu nie będzie już Twoim utrapieniem. Pozbędziesz się go szybko i skutecznie. Już za kilka minut Twój dom może pachnieć przyjemnie a przebywanie w nim będzie relaksujące.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Rutala, W. (1996). Desinfectantes de uso hospitalario. In Mayhall Hospital Epidemiology and Infection Control. Maryland: G. Baltimore.
  • Carrasco, S. (2017). 5 objetos en casa que acumulan millones de bacterias : Su Médico.
  • Adams, H. S. (1956). UN PROYECTO DE PROGRAMA DE PROTECCION DE LOS ALIMENTOS PARA LOS PAISES QUE NO LO TIENEN. PSP.
  • Analiza Calidad. (2006). Microorganismos indicadores. Microbiología de Los Alimentos.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.