Domowe napary spalające tłuszczyk na brzuchu

Napar na bazie miodu i cynamonu doskonale przyspiesza przemianę materii oraz wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej, szczególnie na brzuchu
Domowe napary spalające tłuszczyk na brzuchu

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Istnieje mnóstwo sposobów na spalanie zbędnego tłuszczyku. Najpopularniejsze z nich to: odpowiednia dieta, regularne ćwiczenia fizyczne czy kosmetyczne zabiegi wyszczuplające. Łącząc je wszystkie ze sobą możemy osiągnąć idealną wagę i doskonałą sylwetkę. Pamiętajmy jednak, że niektóre części ciała bywają bardziej „problematyczne” niż inne i są one bardziej podatne na gromadzenie się tłuszczu, i co gorsza, znacznie trudniej go z nich usunąć. Jedną z tych części ciała jest bez wątpienia brzuch. Nadmiar kalorii odkłada się tam w pierwszej kolejności, lecz później w usunięcie wałeczków tłuszczu musimy włożyć ogromną ilość pracy i wyrzeczeń. Doskonałym środkiem wspomagającym spalanie tłuszczu na brzuchu okazują się niektóre domowe napary. Chcesz się dowiedzieć, które domowe napary są w tym przypadku naszym największym sprzymierzeńcem?

Domowe napary na szczupły brzuch z miodu i cynamonu

2#:domowe-napary.jpg

Napar z dodatkiem miodu i cynamonu posiada właściwości, które zwiększają tempo przemiany materii i wspomagają spalanie tłuszczu, przede wszystkim w okolicach brzucha. Idealnym rozwiązaniem będzie zastąpienie białego cukru – miodem oraz wypijanie poniższego naparu dwa razy dziennie: na czczo oraz przed pójściem spać.

Składniki

 • 1 łyżka miodu pszczelego
 • 1/2 łyżki cynamonu w proszku
 • 1 szklanka ciepłej wody

Przygotowanie

Do szklanki ciepłej wody dodaj po łyżce miodu i cynamonu. Wymieszaj dokładnie wszystkie składniki i odstaw na 5 minut. Odchudzające efekty zaczniesz dostrzegać mniej więcej po upływie tygodnia.

Domowe napary na bazie Cytryny w trosce o szczupły brzuch

3#:domowe-napary.jpg

Cytryna to owoc o cudownych właściwościach zdrowotnych, ale nie tylko… Jest również wielkim sprzymierzeńcem spalania tłuszczu i odchudzania – doskonale zwalcza tkankę tłuszczową na brzuchu oraz dodatkowo eliminuje wzdęcia i sprawia, że brzuch staje się płaski.

Składniki

 • 1 cytryna
 • szklanka ciepłej wody

Przygotowanie

Do szklanki ciepłej wody dodaj wyciśnięty sok z cytryny. Najlepszy efekt osiągniesz wypijając napój na czczo. Aby dodatkowo zwiększyć jego moc, dodaj odrobinę imbiru, miodu lub zielonej herbaty.

Domowe napary z liści laurowych i szałwii

4#:domowe-napary.jpg

Tego typu napary nie tylko pomogą Ci spalić zbędny tłuszcz na brzuchu, ale również doskonale wspomogą trawienie.

Składniki

 • 5 liści laurowych
 • garść liści szałwii
 • laska cynamonu
 • 1 litr wody

Przygotowanie

Zagotuj wodę w garnku i kiedy zacznie bulgotać, dodaj do niej liście laurowe, szałwię i cynamon. Gotuj przez 15 minut, a następnie usuń z ognia, przecedź i odstaw do ostudzenia. Napary te wypijaj na czczo przez 4-5 dni z rzędu.

Domowe napary z czosnku i cytryny

5#:domowe-napary.jpg

Czosnek cudownie wpływa na układ trawienny: stymuluje pracę jelit, eliminuje gazy jelitowe, wzdęcia oraz sprawia, że brzuch staje się płaski. Poza tym, działa również oczyszczająco na organizm, sprzyja usuwaniu odpadów przemiany materii i toksyn. Oprócz tego, że przyspiesza odchudzanie, wzmacnia odporność organizmu i zapobiega rozwojowi wielu chorób.

Z kolei cytryna także skutecznie przyspiesza spalanie tłuszczu, wspomaga trawienie, działa oczyszczająco na organizm. Jednym słowem – sprzyja utracie wagi.

Poprzez połączenie tych dwóch składników otrzymujemy silny napój odchudzający, a w szczególności przyspieszający spalanie tkanki tłuszczowej na brzuchu.

Składniki

 • 1 główka czosnku
 • 2 cytryny
 • 1 i 1/2 litra wody

Przygotowanie

 • W garnku zagotuj wodę. W międzyczasie obierz ząbki czosnku i dorzuć je do wody.
 • Pokrój cytrynę na kawałki, razem ze skórką i dodaj do wody z czosnkiem.
 • Doprowadź do wrzenia, a następnie gotuj przez 15 minut na wolnym ogniu.
 • Po upływie 15 minut usuń z ognia, przecedź i odstaw na 5 minut, po czym wypij filiżankę przygotowanego wywaru.

Pamiętaj!

 • Domowe napary  są bardzo pomocne przy spalaniu tkanki tłuszczowej z brzucha. Pamiętaj jednak, że napary same w sobie nie przynoszą efektów. Jeśli chcesz uzyskać zadowalający efekt, koniecznie stosuj odpowiednią dietę, dużo się ruszaj oraz poddawaj się różnym zabiegom wspomagającym odchudzanie.
 • Aby uzyskać jak najlepsze wyniki, zrezygnuj ze spożywania produktów wywołujących u Ciebie wzdęcia. W ten sposób Twój brzuch będzie dużo bardziej płaski.
 • Regularnie pij powyższe napary, jednak z umiarem! W przeciwnym razie ich skutek może być odwrotny od zamierzonego.

 


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Gary R. Hunter, David W. Brock, Nuala M Byrne, Paula Chandler-Laney, Pedro Del Coral, y Barbara A. Gower, “Exercise training prevents regain of visceral fat for 1-year following weight loss”, Obesity (Silver Spring), 2010 Apr; 18(4): 690–695.
  • Stanhope KL, Schwarz JM, Keim NL, Griffen SC, Bremer AA, Graham JL, Hatcher B, Cox CL, Dyachenko A, Zhang W, McGahan JP, Seibert A, Krauss RM, Chiu S, Schaefer EJ, Ai M, Otokozawa S, Nakajima K, Nakano T, Beysen C, Hellerstein MK, Berglund L, Havel PJ, “Consuming fructose-sweetened, not glucose-sweetened, beverages increases visceral adiposity and lipids and decreases insulin sensitivity in overweight/obese humans”, J Clin Invest. 2009 May;119(5):1322-34.
  • Fouad, A. M., & El-Senousey, H. K. (2014). Nutritional factors affecting abdominal fat deposition in poultry: A review. Asian-Australasian Journal of Animal Sciences. https://doi.org/10.5713/ajas.2013.13702

Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.