Długie rzęsy – sprawdzone domowe sposoby pielęgnacji

Tuż przed snem nałóż nieco oleju rycynowego na bawełniany wacik, zaaplikuj na rzęsy i pozostaw na całą noc. Olej rycynowy nie tylko stymuluje wzrost rzęs, ale również sprawia, że stają się znacznie grubsze

Długie rzęsy nie dość, że chronią nasze oczy, to również mają istotny wpływ na naszą urodę, na wygląd naszej twarzy. Jeśli chodzi o tę drugą funkcję, to szczególny wpływ na naszą aparycję mają grube i długie rzęsy.

Jeżeli nie możesz się takimi pochwalić, możesz stosować domowe metody służące pobudzaniu ich wzrostu

Długie rzęsy – odpowiednia dieta

Dbanie o odpowiedni sposób żywienia, bogatego w proteiny i witaminy, pobudza wzrost długich rzęs. Zwłaszcza zaleca się w tym celu jedzenie produktów bogatych w witaminę B i antyoksydanty, jak na przykład witaminy C i E. Te ostatnie sprawiają, że szybko będziesz miała mocne i długie rzęsy.

Przeczytaj również podobny artykuł: Rzęsy: naturalny sposób na ich wydłużenie!

W jakich produktach występuje witamina B? Przede wszystkim w produktach pochodzenia zwierzęcego, takich jak mięso, podroby, jaja, a także w produktach roślinnych, jak płatki śniadaniowe, warzywa, orzechy, grzyby, drożdże piwne, a także kiełki zbożowe.

Witaminy C i E natomiast można dostarczyć organizmowi spożywając owoce cytrusowe, awokado i warzywa o zielonych liściach.

Przeczytaj również podobny artykuł: Rzęsy – domowe sposoby na ich wypadanie

Olej rycynowy

Chcąc mieć długie rzęsy, na bawełniany wacik nałóż niewielką ilość oleju rycynowego, a następnie zaaplikuj na powieki i na skórę u podstawy rzęs pozostawiając na całą noc, by się wchłonął. Po około dwóch miesiącach takiego zabiegu, Twoje oczy będą już zdobić piękne długie rzęsy.

Mieszanka olejków eterycznych

Długie rzęsy możesz też uzyskać inną metodą.

Przeczytaj również podobny artykuł: Olej kokosowy sposobem na siwe i osłabione włosy

Przygotuj sobie mieszankę olejków eterycznych w następującej proporcji: 1 łyżeczka oliwy z oliwek, pół łyżeczki olejku eterycznego z kalenduli, a także pół łyżeczki olejku różanego. Mieszaninę umieść w naczyniu nie przepuszczającym światła.

Taką mieszankę olejków możesz przechowywać do 10 dni w chłodnym miejscu. Nie zapomnij wymieszać olejków przed każdorazowym użyciem.

Przeczytaj również podobny artykuł: Co olej kokosowy może zrobić dla Twoich włosów

Niewielką ilością mikstury wykonuj delikatny masaż rzęs przy zamkniętych powiekach. Następnie pozostaw na pół godziny, a następnie umyj oczy letnią wodą z mydłem. Taki zabieg wykonuj dwa razy dziennie, z rana i wieczorem.

Oliwa z oliwek z sokiem z cytryny

Aby uzyskać piękne i długie rzęsy możesz też zastosować mieszankę wykonaną z oliwy z oliwek w połączeniu z sokiem z cytryny. Połącz cztery części oliwy z oliwek z jedną częścią soku z cytryny i potrząsaj, aż dokładnie się połączą.

Przeczytaj również podobny artykuł: Oliwa z oliwek i sok z cytryny: niesamowite właściwości

Za pomocą patyczka higienicznego nakładaj niewielką ilość mikstury na całą długość rzęs. Zachowuj przy tym ostrożność, aby płyn nie dostał się do oczu. Pozostaw na dwadzieścia minut, a następnie spłucz zimną wodą. Oczy osuszaj bawełnianym ręcznikiem bez pocierania.

Taki zabieg stosuj dwa razy dziennie, a miksturę przechowuj w lodówce maksymalnie przez trzy dni.

WIĘCEJ DLA CIEBIE