Depilacja laserowa – prawdy i mity na jej temat

2 kwietnia, 2019
Depilacja laserowa owiana jest licznymi mitami. Poznaj je!

Marzy Ci się depilacja laserowa, ale przez liczne mity, które narosły wokół niej przez ostatnie lata nie masz odwagi umówić się na zabieg?

Powodem tych przekłamań jest oczywiście ignorancja. Poza tym istnieją inne metody depilacji, które nie budzą w nas obaw czy wątpliwości. Często wybieramy metodę depilacji korzystając z polecenia naszych znajomych, a depilacja laserowa wciąż nie cieszy się zbytnią popularnością.

Dlatego w tym artykule postanowiliśmy rozprawić się z kilkoma mitami na temat depilacji laserowej. Jeżeli szukasz faktów na temat tego rodzaju depilacji, zapoznaj się z poniższym wpisem!

Depilacja laserowa – mity

Jak już wspomnieliśmy wokół depilacji pojawiły się liczne mity. Są one na tyle powszechne, że wiele osób dla których tego rodzaju depilacja mogłaby być wybawieniem, nie decyduje się na zabieg z obawy przed potencjalnymi skutkami ubocznymi.

1. Depilacja laserowa powoduje raka skóry

Istnieje teoria, że depilacja laserowa powoduje raka skóryWielu ludzi uważa, że tam metoda usuwania zbędnego owłosienia jest bardzo inwazyjna, ale są w błędzie! Laser niszczy jedynie włos, nie naruszając przy skóry.

Warto przy tym zaznaczyć, że osoby które cierpiały w przeszłości na raka skóry przed zabiegiem powinny skonsultować się z lekarzem. Dermatolog musi wcześniej stwierdzić czy w ich przypadku zabieg nie wywoła niepożądanych skutków.

Wydepilowane pachy - depilacja laserowa

Z powodu wcześniej przebytej choroby, ekspozycja na laser może być niewskazana dla osób, które cierpiały na czerniaka.

2. Depilacja laserowa jest bardzo bolesna

Wiele osób wierzy w mit, że depilacja laserem jest bardzo bolesna, ponieważ słyszały od znajomych, że przed zabiegiem trzeba stosować specjalne kremy uśmierzające ból. Bolesność zabiegu zależy oczywiście od indywidualnej wrażliwości, natomiast w takim przypadku uczucie dyskomfortu jest znikome.

Depilacja laserowa nie jest bolesna, a po pierwszym zabiegu nie zrezygnujesz z kolejnych ze względu ból. To prawda, że podczas depilacji laserem możesz odczuwać wrażenie gorąca, ale nie jest to coś, czego nie byłabyś w stanie znieść.

Przeczytaj również: Usuwanie owłosienia mieszanką soczewicy, ziemniaków i miodu

3. Depilacja laserowa jest bardzo droga

Faktycznie ceny depilacji laserowej nie należą do najniższych, ale warto zapoznać się z korzyściami jakie da Ci zabieg w długofalowej perspektywie.

Po pierwsze, czy kiedykolwiek usiłowałaś podsumować ile pieniędzy miesięcznie wydajesz na maszynki do golenia lub plastry z woskiem? A co z zabiegami w gabinetach? Nie wspominając już o czasie, który marnujesz na codzienne golenie.

Depilacja miejsc intymnych

Depilacja laserowa to doskonała inwestycja, która na dłuższą metę pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Po skończonej serii zabiegów będziesz musiała wykonywać depilację laserem jedynie raz do roku, a czasami nawet to nie jest konieczne!

Wszystko zależy od grubości Twoich włosów i od szybkości ich wzrostu.

Fakty o depilacji laserem

Teraz kiedy poznałeś najczęstsze mity związane z depilacją laserową, podzielimy się z Tobą faktami na jej temat. Z pewnością rozwialiśmy niektóre z Twoich ewentualnych wątpliwości i po pierwszej części artykułu masz już pogląd odnośnie depilacji laserowej.

1. Depilacja laserowa nie ma pozytywnych rezultatów u osób z jasnymi włosami

To prawda, że depilacja laserowa nie sprawdzi się u każdego. Osoby o jasnych, cienkich włosach prawdopodobnie nie będą w stanie skorzystać z jej zalet, ponieważ w ich wypadku będzie to po prostu strata pieniędzy.

Blondyni mają we włosach mniej melaniny, na którą oddziałuje laser. Z tego powodu osoby jasnowłose mogą potrzebować większej ilości zabiegów, a ich efekty nawet wtedy nie będą zadowalające.

2. Przed każdym zabiegiem musisz się ogolić

Jest to kolejny fakt o depilacji laserowej. Golenie przed każdym zabiegiem może być uciążliwe zwłaszcza że musisz je wykonywać przed każdym zabiegiem.

Kobieta goląca nogi

Powodem tego jest to, że laser przypala włoski, więc dłuższy zabieg może być nieprzyjemny. Pamiętaj jednak, żeby pod żadnym pozorem nie wyrywać włosów! Laser oddziałuje na strukturę włosów, przez co bez nich będzie nieskuteczny.

Zobacz także: Okolice bikini – kilka rad ułatwiających golenie

3. Musisz uważać na słońce

Dużo mówi się o tym, że po zabiegu depilacji laserowej powinno się unikać opalania i ekspozycji na słońce. Jednak mało kto wie, że również przed zabiegiem należy chronić skórę przed promieniowaniem UV! Specjaliści zalecają unikania słońca na trzy dni przed i trzy dni po zabiegu.

Pamiętaj również, że przed i po zabiegu należy stosować krem z wysokim filtrem oraz nie używać balsamów brązujących i samoopalaczy. Skóra po depilacji laserowej jest bardzo wrażliwa i odsłonięta, przez co zarówno słońce, jak i samoopalacze mogą ją podrażnić.

Jeśli zdecydowałaś się na zabieg depilacji laserowej, podziel się z nami swoimi odczuciami. A jeśli nigdy się jej nie poddałaś –  czy myślisz, że to rozwiązanie jest dla Ciebie? 

  • Iza Rudak. (2005). Kobiece piękno widziane oczami Polek. Media i Marketing.