Dekoracje w duchu feng shui w wynajmowanym mieszkaniu

Dekoracje w duchu feng shui w wynajmowanym mieszkaniu

Ostatnia aktualizacja: 16 listopada, 2020

Feng shui poszukuje harmonii i równowagi. Proponowane przez nas proste dekoracje w duchu feng shui pozwolą Ci stworzyć przytulne i odżywcze przestrzenie!

Jeśli masz drugi dom i chcesz go jak najlepiej wykorzystać, może wynająć go wykorzystując te dekoracje w duchu feng shui. Ta starożytna sztuka pozwala uzyskać styl i organizację, które idealnie nadają się do mieszkania.

Czytając dzisiejszy artykuł poznasz podpowiedzi, które pomogą Ci wykonać niesamowite dekoracje w duchu feng shui. Dzięki nim dowiesz się w jaki sposób dekorować pokoje, aby panowało w nich uczucie spokoju oraz jak sprawić, aby wynajmowane mieszkanie zapewniało dobre samopoczucie.

Dekoracje w duchu feng shui, które wywrą niesamowite pierwsze wrażenie

Kiedy po raz pierwszy odwiedzasz jakieś miejsce, domostwo lub przestrzeń, wywiera ono na Tobie pierwsze wrażenie. Czasami, nawet jeśli nie masz pojęcia dlaczego tak jest, dany budynek może wydawać Ci się przygnębiający, a kawiarenka może sprawiać wrażenie romantycznej.

Jeden plac może wydawać się spokojny, podczas gdy inny może wywoływać u Ciebie poczucie niepewności.

W rzeczywistości miejsca budzą w nas emocje i przywodzą na myśl wspomnienia. Właśnie dlatego w swoim codziennym życiu, gdy tylko masz taką możliwość, nieświadomie wybierasz takie, które sprawiają, że czujesz się lepiej.

Dlatego też, jeśli chcesz wynająć mieszkanie, powinnaś postarać się, aby wzbudzało pozytywne reakcje, radość, spokój i dobre samopoczucie. Aby to osiągnąć, możesz wykorzystać dekoracje w duchu feng shui. Ten starożytny chiński system filozoficzny przede wszystkim stawia nacisk na poszukiwanie harmonii w domu.

Dekoracje w duchu feng shui

1. Mniej znaczy więcej

Minimalistyczny salon
“Mniej znaczy więcej”. Jeśli nie masz pewności co do stylu, zdecyduj się zmniejszyć liczbę obiektów i postawić na prostotę.

Jeden z największych błędów popełnianych przez osoby dekorujące mieszkania na wynajem to zbytnie zagracenie przestrzeni. W dekorowaniu nie chodzi o zebranie mnóstwa przedmiotów i powieszenie ich na ścianach. Jeśli nie masz pewności, jaką koncepcję chcesz odtworzyć, najlepiej będzie, jeśli zapamiętasz, że mniej znaczy więcej.

Aby sprawić, że dany pokój stanie się przytulny, nie powinnaś ustawiać w nim wielu przedmiotów. Dzięki temu będzie panowało w nim uczucie spokoju. Dlatego też najlepiej jest używać dekoracji w bardzo wybiórczy sposób, a nie wypełniać mieszkanie jakby było bazarem ze starociami.

Jeśli nie chciałabyś umieścić czegoś we własnym domu, pamiętaj, że może również nie wyglądać zbyt dobrze w mieszkaniu, które będziesz wynajmować. Dlatego też nie obawiaj się pozbyć się tego, co nie wnosi niczego do mieszkania.

2. Dobierz właściwe kolory

Kolejny istotny aspekt, który definiuje właściwy wystrój feng shui, to wybrana przez Ciebie paleta kolorystyczna. Właściwy dobór koloru w pokoju może zamienić go w idylliczną przestrzeń.

W tym celu postaw na pastele i neutralne kolory. Poza tym unikaj farb z połyskiem i półpołyskiem. Zamiast tego wybieraj farby matowe. Podczas doboru kolorów pamiętaj, że na ścianach są zazwyczaj ciemniejsze niż na próbnikach.

Poświęć uwagę tym szczegółom, nawet jeśli Ty sama nie będziesz mieszkać w tym miejscu. Dzięki temu będzie Ci łatwiej znaleźć rodzinę, która zakocha się w Twoim mieszkaniu i będzie chciała je wynająć.

3. Światło to najlepsza dekoracja

Salon z naturalnym światłem
Jasne pokoje zwiększają witalność i stawiają Twoją nieruchomość w pozytywnym świetle.

Chociaż to prawda, że dodawanie nowych źródeł światła bywa skomplikowane i drogie. Jednak jeśli jest to w Twoim zasięgu, nie wahaj się tego zrobić. Jasny dom to zawsze hit, bez względu na to, w jakim kraju się znajdujesz.

Światło daje witalność, energię i radość. Poza tym w znaczący sposób zmienia wygląd każdego pokoju. Nieruchomości z naturalnym światłem osiągają wyższe ceny. Naturalne światło sprawia, że przestrzeń staje się ekskluzywna i jest bardzo pożądana.

Feng shui zaleca bezpośredni kontakt z naturalnymi przestrzeniami. Zawsze staraj się integrować naturalne przestrzenie z nieruchomością. Nie wszystkie domy mają ogród lub obszar z drzewami. Dlatego też warto dekorować mieszkania roślinami.

Używanie roślin w mieszkaniach lub elementów florystycznych jest w stanie odmienić każdy pokój. Poza tym, skoro już zdecydowałaś się używać delikatnych kolorów, rośliny i kwiaty wniosę odrobinę koloru i życia do przestrzeni.

Podsumowując, te podpowiedzi pomogą Ci udekorować mieszkanie, które chcesz wynająć, a nawet Twój dom, w duchu feng shui! Nie tylko będziesz w stanie wywrzeć pozytywne wrażenie do najemcach, ale również zapewnisz im zdrowszy domu.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.