Bardziej przytulny dom: 5 wspaniałych dekoracji

Bardziej przytulny dom: 5 wspaniałych dekoracji

Napisany przez Antonella Grandinetti

Ostatnia aktualizacja: 09 sierpnia, 2022

Jeśli chcesz mieć bardziej przytulny dom, nie możesz przegapić tego artykułu. Dowiesz się z niego, jakie dekoracje pomogą Ci to osiągnąć.

Czy wiesz, że dodając zaledwie kilka przedmiotów możesz uzyskać o wiele bardziej przytulny dom?

Czytając dzisiejszy artykuł poznasz dekoracje, które pomogą Ci stworzyć dom w Twoim ulubionym stylu. Pamiętaj: Twój dom powinien być Twoim schronieniem i miejscem, w którym Twoi goście czują się dobrze.

Czy chcesz poznać kilka pomysłów?

Jak stworzyć bardziej przytulny dom?

1. Wypełnij swój dom poduszkami

Poduszki mogą sprawić, że Twój dom będzie jeszcze bardziej przytulny. Może to się wydawać śmieszne, ale poduszki pomagają ludziom czuć się komfortowo i przyjemnie. Dlatego nie wahaj się dodać je do swojego domu.

Możesz położyć poduszki w różnych rozmiarach na fotelach, a nawet wykorzystać technikę patchworkową i zrobić je samodzielnie, wykorzystując ścinki materiałów lub stare ubrania, które zalegają w Twoim domu.

Poduszki na kanapie - jak stworzyć bardziej przytulny dom?
Poduszki zapraszają do odpoczynku. Mieszaj i łącz różne kolory lub wykonaj je z resztek materiałów.

Kolejny fajny pomysł to wykonanie ogromnych poduszek z ładnymi nadrukami i położenie ich w jednym kącie salonu. Kiedy masz mnóstwo gości, mogą na nich usiąść. Możesz nawet zrobić japoński obiad, który zjecie przy stoliku do kawy.

Jeśli masz dzieci, możesz stworzyć kącik do czytania z materacami z kołyski lub innymi materacami i dodaj wystarczająco dużo kolorowych poduszek, aby dzieciom było wygodnie, gdy będą czytały swoje ulubione historie.

2. Światła

Jeden z niezwykle ważnych elementów dekoracyjnych, które sprawią, że Twój dom stanie się bardziej przyjazny, to oświetlenie. Wybierz zasłony, które wpuszczają naturalne światło i można je całkowicie otworzyć. Poza tym powinnaś dobrać odpowiednie źródła światła i lampy w domu.

Często nie zwracamy uwagi na świata i lampy w domu. To duży błąd. Oświetlenie to klucz do dodania ciepła do domu. Kiedy kupujesz żarówki, upewnij się, że wybierasz te, które dają ciepłe światło.

Jeśli chodzi o lampy, lampa stojąca do czytania może pasować idealnie do fotela. Możesz również bawić się światłami, aby rozświetlić określone miejsca, takie jak półka na książki lub obraz.

Może chciałabyś mieć w domu lampę z możliwością ściemniana? A może lampę lava lub świece?

Takie opcje dają niedużo światła i sprawdzą się idealnie jeśli chcesz dodać odrobinę ciepła do Twojego domu w nocy.

3. Drewno pozwoli Ci stworzyć bardziej przytulny dom

Wykorzystywanie drewna to jedna z najczęstszych taktyk, które sprawią, że Twój dom stanie się bardziej przytulny. Drewniana podłoga, naturalne drewno lub listwy przypodłogowe, rustykalne drewniane meble, itp. Wszystko to składa się na ciepło, którego potrzebujesz.

Drewniane meble

Możesz również bawić się kolorami. Wszystkie brązy, pomarańcze i żółcie sprawią, że pokój stanie się bardziej przyjemny. Aby wzmocnić to wrażenie, możesz wykorzystać wiklinę, w formie mebli lub koszy.

4. Spraw, aby Twój dom stał się bardziej przytulny dzięki dywanom

Dywany mogą pomóc Ci osiągnąć Twój cel. Możesz wykorzystywać neutralne kolory, ale polecamy poszukać cieplejszych odcieni. Zwracaj uwagę na to, gdzie je umieszczasz: pod krzesłem, w kąciku do czytania lub pod łóżkiem. Chodzi o to, aby zachęcały to relaksu.

5. Koce

Koce to dobry trik, który pomoże Ci udekorować pokój. Możesz przełożyć je przez poręcz fotela, a nawet pozwolić, żeby zwisały.

Kto z nas nie chciałby położyć się na fotelu z poduszkami i kocami?

Koc na kanapie

Podobnie jak w przypadku poduszek, również tu możesz bawić się kolorami, teksturami (tkane lub imitujące futro) i nadrukami. Pozwól, aby stery przejęła Twoja wyobraźnia i dodaj do swojego salony odrobinę kolorów.

Czy masz już pomysł na to, jak sprawić, aby Twój dom stał się jeszcze bardziej przytulny?

Połącz nasze pomysły ze zdjęciami, obrazami i innymi rzeczami, które przyjadą Ci na myśl!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Mendoza, E. (2017). Diseño de Interiores. Manual de Diseño de Interiores.
  • Pérez Jaimes, A. E. (2004). Diseño interior: solución integral a los espacios. (Spanish). INTERIOR DESIGN: INTEGRAL SOLUTION FOR SPACES. (English).
  • Migoya, P. (2010). El color en el diseño de interiores. Proyecto de Interiores.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.