Czym są szklane paznokcie?

Chcesz wykonać manicure i nie wiesz, jaki wzór wybrać? Wyjaśniamy, w jaki sposób możesz samodzielnie wykonać tak zwane „szklane paznokcie".
Czym są szklane paznokcie?

Napisany przez Ana Luzardo

Ostatnia aktualizacja: 09 lutego, 2024

Świat zdobienia paznokci ewoluował w ostatnich latach. Dzięki temu mamy do dyspozycji wiele trendów i stylów. Szklane paznokcie są jednym z nich, ponieważ są dość innowacyjne i atrakcyjne.

Tutaj wyjaśniamy, na czym polega ta technika, jakie materiały są potrzebne do jej wykonania i jak uzyskać doskonały efekt końcowy. Czytaj dalej aby się dowiedzieć!

Czym są szklane paznokcie?

Szklane paznokcie to technika, która pojawiła się w 2015 roku.

Została stworzona w Korei Południowej przez znaną manikiurzystkę Park Eun-Kyung. Polega na zdobieniu paznokci efektami świetlistymi i trójwymiarowymi. Chodzi o to, aby zasymulować, że masz małe kawałki szkła na paznokciach.

Jakie materiały są wymagane?

Aby osiągnąć ten efekt potrzebujesz trzech lakierów:

  1. Baza
  2. Kolor
  3. Warstwa wierzchnia

Są to przezroczyste pasty, które dają błyszczące lub matowe wykończenie. Zapobiegają uszkadzaniu manicure z powodu uderzeń i sprawiają, że lakier wysycha szybciej i utrzymuje się dłużej.

Oprócz tego będziesz potrzebować pilnika, drewnianych patyczków, folii aluminiowej, patyczków higienicznych i folii do zdobienia paznokci. Są to metaliczne papierki o różnych efektach.

Inne potrzebne przybory to nożyczki i pinceta.

Jak wykonać szklane paznokcie?

Jeśli chcesz wiedzieć, jak zrobić szklane paznokcie, wyjaśniamy krok po kroku. W każdym razie zawsze uzyskasz bardziej wiarygodny wynik, korzystając z usług wyspecjalizowanego stylisty.

1. Przygotuj paznokieć

Zanim zaczniesz, musisz przygotować paznokieć, nad którym chcesz pracować. Aby to zrobić, umyj go wodą, a następnie uformuj jego krawędzie.

Następnie za pomocą popychacza do skórek odepchnij je z powrotem. Usuń je teraz za pomocą przyrządu do usuwania skórek.

Następnie delikatnie przejedź pilnikiem polerskim po całym paznokciu i zetrzyj kurz. Po zakończeniu nałóż warstwę podkładu bezkwasowego.

Etap usuwania skórek należy wykonać bardzo ostrożnie. Skórka jest częścią paznokcia, która chroni go przed infekcjami. Nawilżaj specjalnym olejem i nie tnij ich.

Jeśli masz pomalowane paznokcie, zanim zaczniesz musisz usunąć lakier.

2. Zbierz materiały

W poprzednim punkcie wymieniliśmy potrzebne materiały. Możesz kupić kamienie w wyspecjalizowanych sklepach lub użyć papierka lakmusowego. Jest on też znany jako folia. Kiedy masz wszystko, możesz zacząć.

3. Stwórz kryształy

Wytnij kawałek celofanowego papieru lakmusowego. Wytnij małe trójkąty z papieru, które będą przylegać do paznokcia. Ustaw je w rogu stołu, aby się nie zgubiły.

4. Pomaluj paznokieć

Kolejnym krokiem jest nałożenie pierwszej warstwy topu bezbarwnego. Następnie nałóż wybrany lakier do paznokci.

Aby kryształy lśniły, zalecane jest ciemne tło. Nie musi to być kolor czarny. Może to też być inny mocny, odważny kolor. Pozostaw do całkowitego wyschnięcia i nałóż drugą warstwę kolorowego lakieru.

5. Umieść kryształy

Nałóż warstwę bezbarwnego wierzchniego lakieru bazowego. Nie pozwalając mu wyschnąć, za pomocą pęsety do brwi umieść trójkąty na paznokciach.

Zrób to nierówno i bez nadawania żadnej konkretnej struktury. Dopracuj dobrze bawełnianym wacikiem.

6. Szklane paznokcie – pieczęć

Po zakończeniu projektu nałóż ostatnią warstwę bezbarwnego lakieru nawierzchniowego , aby go uszczelnić. W ten sposób Twój projekt będzie trwał dłużej, a poszczególne elementy nie będą się podnosić.

Kiedy czas na kolejny projekt?

To, jak długo utrzyma się manicure, zależy od tego, co zastosowano i jak został wykonany. Paznokcie półtrwałe utrzymują się do dwóch tygodni, w zależności od wzrostu paznokcia.

Paznokcie rosną powoli. W rzeczywistości robią to w tempie 2,5 milimetra miesięcznie, jak wyjaśniono w książce The Nail in Health and Disease. Zaczynają rosnąć od korzenia, który jest ukryty pod naskórkiem. Jest to część, która łączy skórkę z paznokciem i, jak powiedzieliśmy, chroni przed infekcją.

Tak więc, gdy paznokieć zacznie rosnąć, będzie wyglądał na gładki, a wzór będzie się przemieszczał ku górze. Wtedy będziesz wiedziała, że nadszedł czas, aby go usunąć lub wykonać inny projekt.

Kobieta w salonie kosmetycznym
Chociaż szklane paznokcie można wykonać w zaciszu własnego domu, nigdy nie zaszkodzi skorzystać z profesjonalnej pomocy.

Jak usunąć produkt bez uszkodzenia paznokcia?

Aby usunąć produkt, delikatnie opiłuj powierzchnię paznokcia. Następnie nałóż trochę wazeliny na skórki.

Następnie umieść wokół paznokcia wacik zwilżony acetonem. Owiń każdy palec kawałkami folii aluminiowej. Pozwól mu działać przez 15 minut, podczas których poczujesz lekkie pieczenie lub kłucie.

Po upływie tego czasu usuń wszystko. Poczujesz, że półtrwały lakier do paznokci zmiękł. Zacznij go usuwać, używając patyczka do skórek lub drewnianego patyczka.

Dzięki ciągłym ruchom, bez użycia siły i od góry do dołu, masz pewność, że nie złamiesz paznokcia.

Kiedy usuniesz największe kawałki lakieru, przejedź nad nim pilnikiem, aby pozbyć się resztek. Zaleca się, aby paznokcie odpoczęły przez dwa tygodnie przed nałożeniem środków chemicznych lub wystawieniem ich na działanie lampy UV.

Szklane paznokcie: przyciągająca wzrok opcja

Jeśli szukasz nowego sposobu na ozdobienie paznokci, rozwiązaniem mogą być szklane paznokcie. Są łatwe do zrobienia, piękne i łatwe w utrzymaniu.

Możesz je założyć na każdą wyjątkową okazję. Zapewniamy, że znajdziesz się w centrum uwagi!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.