Lakier do paznokci - 9 innych sposobów na jego zastosowanie

Lakier do paznokci - 9 innych sposobów na jego zastosowanie

Napisany przez Equipo Editorial

Ostatnia aktualizacja: 18 kwietnia, 2023

Lakier do paznokci ma wiele zastosowań. W tym artykule wymienimy 9 alternatywnych sposobów stosowania lakieru do paznokci, które znacznie ułatwią Ci życie.

Lakier do paznokci dostępny jest w szerokiej gamie kolorystycznej, a chociaż został stworzony po to, aby upiększyć kobiece dłonie, można go używać na wiele innych sposobów. Jeśli jesteś ciekawą osobą, która lubi czerpać jak najwięcej z produktów, które ma w domu, poniższe zastosowania dla lakierów do paznokci na pewno będą dla Ciebie interesujące!

Lakier do paznokci – 9 sposobów na jego użycie

 1. Pozbądź się brodawek

Brodawki na dłoniach.

Czysty lakier do paznokci to świetny środek służący temu, by pozbyć się brodawek. Dlaczego? To bardzo proste. Powłoka lakieru do paznokci nałożona na zaatakowany obszar zapobiega dostawaniu się tlenu, co pomaga zatrzymać wzrost brodawki i sprawić, że zniknie.

Należy jednak zauważyć, że nie jest to cudowne lekarstwo. W zależności od tego, jak często nakładasz lakier do paznokci, może minąć kilka dni lub tygodni.

Jak używać lakieru do brodawek?

 • Umyj obszar wodą z mydłem.
 • Dokładnie osusz ręcznikiem.
 • Nałóż warstwę przezroczystego lakieru na całą brodawkę.
 • Pozostaw do wyschnięcia na kilka minut i powtórz około 6 razy.
 • Zakryj obszar mikroporowatą taśmą chirurgiczną.
 • Powtarzaj tę samą procedurę codziennie, aż brodawka zniknie.
 • Unikaj używania tego samego lakieru do innych rzeczy. Jeśli już zacząłeś używać go do leczenia brodawek, nie używaj go do niczego innego.
 • Po zakończeniu leczenia najlepiej wyrzucić pozostałości lakieru.

Zapewne zaciekawi Cię także nasz inny artykuł: Brodawki – ich rodzaje i sposoby leczenia

 1. Zaklej swoją pocztę

Ponieważ zaklejanie kopert śliną nie jest zbyt higieniczne, najlepiej użyć kleju w sztyfcie. Jednak większość ludzi nie ma takiego kleju w domu, więc możesz zamiast niego użyć lakieru do paznokci. Po prostu przesuń nim po krawędziach koperty i przyciśnij przez chwilę, aż do całkowitego zaklejenia i gotowe!

 1. Spraw, aby etykiety domowe były bardziej trwałe

Etykietki na słoikach.

Jeśli trzymasz żywność w słoikach z etykietkami w szafce lub zamrażarce, przezroczysty lakier do paznokci może pomóc chronić je przed wilgocią i ekstremalnymi temperaturami.

Wszystko, co musisz zrobić, to nanieść na etykietki przezroczysty lakier do paznokci. W ten sposób nie będziesz musiał uciekać się do taśmy lub plastikowego opakowania i będziesz w stanie zachować etykietę w idealnej kondycji.

 1. Zakryj rysy w swoim samochodzie

Lakier do paznokci może również pomóc w pokryciu zadrapań na samochodzie. Upewnij się tylko, że jest w tym samym kolorze co lakier samochodu. Nałóż kilka warstw lakieru do paznokci, aż zobaczysz, że rysa została całkowicie zakryta. Jest to łatwa i tania alternatywa dla lekkich zadrapań.

 1. Znajdź pilota do telewizora

Pilot do telewizora.

Jeśli użyjesz świecącego w ciemności lakieru do paznokci, znacznie łatwiej znajdziesz nieustannie chowającego się gdzieś pilota do telewizora. Po prostu nałóż jedną lub dwie warstwy na jeden z przycisków i pozostaw do wyschnięcia.

Być może uznasz także ten artykuł za interesujący:

 1. Nawlekanie nici przez igłę

Nie wszyscy ludzie są na tyle sprawni, aby przy pierwszej próbie nawlec nitkę więc niektórzy uciekają się do trików. Aby nawlec nitkę na igłę można użyć przezroczystego lakieru do paznokci. Musisz tylko nałożyć jego odrobinę na koniec nitki. Stwardnieje i przesunie się on przez ucho igły.

 1. Rozróżniaj klucze dzięki różnym kolorom lakieru

Lakier do paznokci na kluczach

Jeśli masz kluczyki na breloku i często nie możesz ich odróżnić, możesz użyć lakieru do paznokci!

Jak to zrobić?

 • Wyjmij klucz z pęku kluczy i umieść go na płaskiej powierzchni.
 • Wybierz lakier do paznokci i nałóż warstwę na klucz.
 • Unikaj malowania ząbków klucza.
 • Bądź kreatywny!

Być może uznasz także ten artykuł za interesujący: Domowej roboty breloczki na klucze: pomysły na bazie recyklingu

 1. Zakryj uszkodzenia na butach

Lakier do paznokci może również pomóc w ukryciu zdartych części obuwia. Wybierz kolor, który najlepiej pasuje do Twoich butów i zastosuj go na uszkodzonym obszarze. Pozostaw do wyschnięcia i kontynuuj procedurę, aż uszkodzona część będzie dobrze pokryta warstwą lakieru.

 1. Przedłuż żywotność biżuterii

Różne kolczyki.

Możesz również użyć przezroczystego lakieru do paznokci, aby chronić swoją biżuterię przed rdzą lub przebarwieniami. Możesz też nanieść na nią kilka warstw lakieru, aby stała się bardziej błyszcząca.

Jak widać, istnieje wiele alternatywnych sposobów użycia lakieru do paznokci. Masz ochotę na wypróbowanie któregoś?


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.