Pudrowy manicure - na czym polega jego wykonanie?

Malowanie paznokci pudrem to modna technika. Chociaż istnieje już od kilkudziesięciu lat, dopiero teraz metoda ta zyskuje popularność w sieci. Ujawniamy więcej na temat tej techniki.
Pudrowy manicure - na czym polega jego wykonanie?

Ostatnia aktualizacja: 13 kwietnia, 2023

Ratowanie złamanych paznokci przy jednoczesnym nakładaniu koloru to specyficzne cele pudrowego manicure. Procedura ta sięga lat 80., ale to media społecznościowe upowszechniły technikę na całym świecie. Pudrowy manicure jest łatwy i wszechstronny. Jakie są jego zalety?

Jak sama nazwa wskazuje, ta metoda malowania paznokci wykorzystuje puder. I w przeciwieństwie do tego, co niektórzy myślą, praca z tego rodzaju pigmentem nie jest synonimem krycia i szorstkości. Manicure proszkowy zanurzeniowy obiecuje gładkość i połysk, które gwarantują konwencjonalne lakiery.

Na czym polega manicure w proszku?

Zanurzenie paznokci w kolorowym pudrze to modna technika w manicure. Polega na pokryciu podstawy paznokci bezbarwnym lakierem. Każdy paznokieć jest następnie odkurzany lub maczany w celu pokolorowania pudrem akrylowym.

Proces wymaga uszczelnienia lub zastosowania aktywatora w celu utwardzenia tego szczególnego lakieru, zgodnie z publikacją Cleveland Clinic. Kroki malowania proszkami powtarza się kilka razy, tyle razy, ile potrzeba do uzyskania pożądanej intensywności tonu.

Nauka o “magicznych” pudrach polega na kontakcie z bazą cyjanoakrylanową, substancją chemiczną, która działa tak, że pigment nie pęka, a manicure jest odporny.

Aplikacja cyjanoakrylanu powinna być umiarkowana, Nadużywanie tej substancji powoduje nadwrażliwość lub reakcje alergiczne.

Manicure proszkowy.
Pudrowy manicure jest łatwy w aplikacji i zapewnia atrakcyjny efekt.

Zalety manicure pudrowego zanurzeniowego

Ta technika utrzymuje się do miesiąca, więc nie musisz się wcześniej martwić o poprawki. Pudry można mieszać, więc możesz bawić się w poszukiwaniu pożądanego tonu.

Kolejną zaletą tego materiału jest to, że jest bezwonny. Dzięki temu uchronisz się przed przenikliwymi zapachami podczas wykonywania manicure. Przeanalizujmy inne zalety.

Nie wymaga stosowania lampy UV

Po zanurzeniu paznokcie szybko wysychają, więc nie musisz wkładać rąk pod lampę UV. Według amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków narażenie na promienie ultrafioletowe emitowane przez te urządzenia może uszkodzić skórę właściwą, powodując przedwczesne przebarwienia i zmarszczki.

Brak trwałego uszkodzenia paznokci

Podczas gdy aktywatorem w pudrach jest cyjanoakrylan, wykonywanie manicure w odstępach czasowych zapobiega uszkodzeniom paznokci takim jak łamliwość naturalnej płytki paznokcia. W porównaniu z innymi produktami ta substancja chemiczna nie uszkadza korzenia paznokcia ani nie hamuje jego wzrostu.

To technika prosta do wykonania

Nawet jeśli nie masz doświadczenia w wykonywaniu manicure, jest mało prawdopodobne, aby pudrowe manicure okazało się dla Ciebie zbyt trudne. Jeśli masz wszystkie narzędzia i materiały, możesz zastosować tę technikę w domu.

Zapewnia intensywność koloru

W przypadku systemów do paznokci akrylowych niezbędne jest łączenie pudrów i płynów, dzięki czemu uzyskamy intensywny kolor żelu. W przeciwieństwie do manicure w wersji pudrowej od razu uzyskuje się żywe kolory i to bez mieszania z innymi substancjami.

Jak nakładać pudrowe manicure

W prostych krokach powiemy Ci, jak zastosować pudrowe manicure, na wypadek gdybyś chciała ćwiczyć w domu.

  1. Czyszczenie: zacznij od wytarcia paznokci wacikiem ze zmywaczem do paznokci, aby usunąć wszelkie pozostałości poprzedniego lakieru.
  2. Malowanie: w fazie malowania nakładamy warstwę kleju bazowego, upewniając się, że pokryliśmy cały paznokieć.
  3. Nakładanie pudru: posyp pudrem po paznokciach, umieszczając je w pojemniku z akrylowym proszkiem. Możliwe jest również posypywanie paznokci bez zanurzania ich w pojemniku. W każdym przypadku możesz rozprowadzić drobinki lub usunąć nadmiar pędzlem.
  4. Utwardzanie: nałóż warstwę aktywatora żywicy, aby uszczelnić puder. Istnieją 2 alternatywy: jedna z nich zakłada polerowanie zaraz po wyjęciu paznokcia z pudru, a druga sugeruje odczekanie na zakończenie pudrowania wszystkich paznokci.
  5. Piłowanie: podobnie jak w przypadku każdego innego manicure, zanurzanie obejmuje opiłowywanie, aby nadać paznokciom preferowany styl.
  6. Polerowanie: zamykasz proces, nakładając pastę, która nie wymaga suszenia w lampie.
Polisa do paznokci
W przeciwieństwie do innych metod manicure, paznokcie pudrowe nie wymagają suszenia lampą UV.

Pudrowy manicure – czy istnieje jakieś ryzyko?

Nie wszystko jest takie różowe, jak przy metodzie zanurzeniowego manicure pudrowego. Na przykład umieszczanie paznokci w pojemniku z materiałem nie jest do końca higieniczne.

Jeśli zanurzasz w domu, używając własnych materiałów, nie ma problemu. Jeśli jednak pójdziesz do salonu, który używa tego samego pojemnika dla wszystkich klientów, możesz się nabawić infekcji. Poprawną procedurą byłoby w tym przypadku zastosowanie specjalnych pędzli.

Również ciągłe stosowanie tej techniki manicure wiąże się z odwodnieniem i ścieraniem paznokci, ze względu na spiłowanie kilku warstw powierzchni w celu usunięcia przebarwień. Sugeruje się, aby pozwolić paznokciom odpocząć, nakładając nawilżające lakiery przed powrotem do techniki pudru zanurzeniowego.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.