Czym jest Soft Lift? Dowiedz się więcej na ten temat!

Czym jest Soft Lift? Dowiedz się więcej na ten temat!

Ostatnia aktualizacja: 19 września, 2020

Soft Lift to nowatorska procedura odmładzania twarzy, która łączy użycie toksyny botulinowej z kwasem hialuronowym. Na czym polega? Jakie ma zalety? Opiszemy to szczegółowo w tym artykule.

Od dziś Soft Lift jest już nowym sprzymierzeńcem piękna. Nasza twarz to prezentacja dla innych. Dlatego nie ma nic złego w tym, że chcemy, aby zawsze wyglądała młodo i naturalnie.

Na szczęście zaczynając od nieinwazyjnych zabiegów kosmetycznych od najmłodszych lat mamy tę przewagę, że stawiamy czoła starości bez zbyt wielu zmian i bez konieczności uciekania się do operacji.

Czym jest Soft Lift?

Soft Lift to technika wskazana dla każdej płci i wieku, która daje naturalne rezultaty poprzez przywrócenie harmonii wyrazu twarzy. Nie ma przeciwwskazań i jest odpowiedni dla wszystkich, którzy chcą przywrócić twarzy świeży wygląd.

Przeprowadza się go w gabinecie lekarskim, a po jednej sesji można powrócić do normalnych zajęć. Rezultaty, które zapewnia są bardzo interesujące, ponieważ twarz zaczyna wyglądać świeżo. Dodatkowo jego efekty utrzymują się przez około 4 miesiące.

Zabieg jest mało inwazyjny, ale musi go wykonać wykwalifikowany i wyspecjalizowany lekarz. Wcześniejsza konsultacja z profesjonalistą może pomóc w ustaleniu, czy korzystanie z tej techniki jest odpowiednie.

Kobieta z dobrą cerą

Soft Lift
to nieinwazyjna technika przeciwstarzeniowa, która daje ciekawe rezultaty. Ogólnie rzecz biorąc, pomaga zachować młody i zdrowy wygląd skóry.

Naturalne chronostarzenie

O starzeniu się twarzy świadczy kilka zmian, takich jak zmarszczki dynamiczne, zmarszczki statyczne oraz utrata kolagenu i kwasu hialuronowego. Można to zobaczyć poprzez oznaki zwiotczenia skóry. Wśród oznak starzenia się twarzy znajdujemy również:

 • Brak konturu twarzy w wyniku działania grawitacji.
 • Brak jędrności.
 • Utrata objętości.
 • Zmiany w teksturze i kolorze skóry.

Wszystkie te zmiany, jakie powstają na skórze z biegiem czasu sprawiają, że nasza twarz wygląda na starszą i zmęczoną. Jednak metody takie jak Soft Lift pomagają temu zapobiec.

Na czym polega Soft Lift?

W technice Soft Lift stosowane są dwa produkty, którymi są:

 • Toksyna botulinowa typu A wskazana do leczenia zmarszczek dynamicznych powstałych w wyniku ruchu mięśni twarzy (w gestykulacji).
 • Kwas hialuronowy, który wypełnia zmarszczki statyczne, które są trwałe. Te ostatnie są często głębsze i bardziej widoczne przy twarzy w spoczynku. Substancja ta jest również wskazana do ujednolicenia owalu twarzy i ust, czy też do uzupełnienia objętości obszarów twarzy, które zostały zmodyfikowane w procesie starzenia.

Jak stwierdzono w badaniu opublikowanym w International Journal of Biological Macromolecules, kwas hialuronowy ma bardzo ważny wpływ na poprawę wyglądu skóry.

Kobieta i jej twarz
Do wykonania Soft Lift wykorzystywane są m.in. toksyna botulinowa typu A oraz kwas hialuronowy.

Zmiany po wyjściu z salonu

Soft Lift to nieinwazyjny i niechirurgiczny zabieg interweniujący w oznaki starzenia się skóry. Rezultatem jest bardziej naturalny, odmłodzony i przyjemny wygląd bez ryzyka lub okresu odpoczynku, jakie pociąga za sobą operacja plastyczna.

Soft Lifting to zaawansowana technika medyczna, która opierając się na zastosowaniu najnowocześniejszych zabiegów przeciwstarzeniowych (wypełniacze z kwasami hialuronowymi i aplikacją toksyny botulinowej typu A) pomaga uzyskać całkowite odmłodzenie twarzy.

Jakie obszary możemy leczyć?

System ten można stosować w każdym miejscu twarzy, w którym uważa się, że konieczne jest korygowanie oznak starzenia. Są to między innymi:

 • Okolice nosa (modelowanie nosa i linie “królicze”).
 • Okolica czołowa (uniesienie brwi i zmarszczki czołowe).
 • Bruzdy nosogenezy, zmarszczki kącików oczu (kurze łapki).
 • Zmiana objętości policzków.
 • Definicja owalu twarzy.
 • Usta (powiększanie i modelowanie ust, zmarszczki ust).

Najnowsze trendy w odmładzaniu twarzy sprzyjają ciągłemu poszukiwaniu naturalnych i harmonijnych rezultatów, które prowadzą do kompleksowego upiększenia twarzy.

Soft Lift u dermatologa
Dzięki Soft Lift można poprawić niemal każdy obszar twarzy. Jego efekty są widoczne już od pierwszej sesji.

3R odmłodzenia

Duża różnica między konwencjonalnymi technikami odmładzania polega na dwuwymiarowym podejściu stosowanym do oceny twarzy. Wcześniej rozważano jedynie leczenie zmarszczki lub linii punktowej.

Ta metoda ulepsza tę formę leczenia. Analizuję twarz z trójwymiarowego punktu widzenia. Leczy wszystkie oznaki starzenia, które mieszczą się w 3R odmładzania twarzy, powodując:

 • Po pierwsze – rozluźnienie mięśni: redukuje zmarszczki dynamiczne (toksyna botulinowa).
 • Po drugie – redefinicję owalu twarzy: pomaga w leczeniu zmarszczek statycznych (kwas hialuronowy + toksyna botulinowa).
 • Na koniec – zastąpienie objętości: zapewnia repozycjonowanie w obszarach, w których jest to potrzebne, ponieważ zostało utracone lub nigdy nie zostało zharmonizowane (kwas hialuronowy).

Dlatego mówi się, że Soft Lift to innowacyjny zabieg, który łączy w sobie techniki znane jako najlepsze w zakresie odmładzania twarzy.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Small, R. (2014). Botulinum Toxin Injection for Facial Wrinkles. American Family Physician90(3), 168–175.
 • Sulamanidze M, Sulamanidze G. Facial lifting with Aptos Methods. J Cutan Aesthet Surg. 2008;1(1):7‐11. doi:10.4103/0974-2077.41149
 • Floyd, E. M., Sukato, D. C., & Perkins, S. W. (2019, May 1). Advances in Face-lift Techniques, 2013-2018: A Systematic Review. JAMA Facial Plastic Surgery. American Medical Association. https://doi.org/10.1001/jamafacial.2018.1472
 • Nigam, P., & Nigam, A. (2010, January 1). Botulinum toxin. Indian Journal of Dermatology. https://doi.org/10.4103/0019-5154.60343
 • Jankovic, J. (2010). Botulinum Toxin. In Encyclopedia of Movement Disorders (pp. 144–150). Elsevier Inc. https://doi.org/10.1016/B978-0-12-374105-9.00098-8

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.