Ćwiczenia dla kobiet poprawiające satysfakcję z seksu

Wiele kobiet nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że istnieje wiele różnych ćwiczeń pozwalających trenować mięśnie istotnie wpływające na jakość seksu.
Ćwiczenia dla kobiet poprawiające satysfakcję z seksu
Carlos Fabián Avila

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Carlos Fabián Avila.

Napisany przez Katherine Flórez

Ostatnia aktualizacja: 26 września, 2022

Opisywane w naszym dzisiejszym artykule ćwiczenia pozwolą nie tylko poprawić Twoją sprawność seksualną, ale przyczynią się także do zwiększenia czerpanej przez Ciebie satysfakcji ze zbliżeń.

Nie można także zapomnieć o wszechstronnych korzyściach dla zdrowia, jakie zapewniają właściwie każdego rodzaju ćwiczenia fizyczne i wszelka aktywność.

Aktywność seksualna jest nie tylko przyjemna, ale pobudza także szereg reakcji natury fizyko-chemicznej w Twoim organizmie. Te z kolei zapewniają dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne. Seks korzystnie wpływa na poziom zaufania do swojego partnera i więź, która wzmacnia Wasz związek także w sferze emocjonalnej.

Jak ćwiczenia wpływają na seksualną przyjemność?

Ale czasami niezależnie od intensywności Twoich starań jedynym efektem stosunku seksualnego bywa jedynie zmęczenie, a satysfakcja, jaką możesz odczuwać, jest po prostu niewielka.

Powodem takiego stanu rzeczy może być nadmiar stresu, jaki nagromadził się w Twojej psychice w ciągu minionego dnia, przepracowanie i związane z nim zmęczenie fizyczne, prowadzenie siedzącego trybu życia lub nawet biologiczne zmiany, przez które Twoje ciało przechodzi wraz z upływem lat.

Ćwiczenia z ciężarkami

Wiele kobiet nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że istnieje wiele różnych ćwiczeń pozwalających trenować mięśnie istotnie wpływające na jakość seksu.

Mogą one rzeczywiście poprawić zarówno Twoją sprawność seksualną, jak również znacząco zwiększyć poziom odczuwanej satysfakcji.

Większość z tych ćwiczeń wpływa na stymulację wytwarzania endorfin pomagających zwiększyć Twoje libido i stopień podniecenia seksualnego.

W dalszej części naszego dzisiejszego artykułu mamy zamiar zaprezentować Ci pięć najlepszych ćwiczeń zwiększających Twoją sprawność seksualną i odczuwaną satysfakcję. Możesz je bez żadnego problemu uprawiać w domowym zaciszu. Zapraszamy zatem do lektury.

1. Przysiady to najlepsze ćwiczenia poprawiające sprawność seksualną

Przysiady są znane jako jedne z najlepszych ćwiczeń na wzmocnienie mięśni nóg i pośladków.

Kobieta robi przysiad

Ale oprócz poprawiania wizualnej atrakcyjności nóg, regularne ćwiczenia w postaci przysiadów pomagają poprawić krążenie krwi, a także zwiększają emocje podczas seksu.

Pomagają one tonować całe Twoje ciało i pozwalają Ci na dłużej przyjmować podobne pozycje podczas stosunków seksualnych.

Jak wykonywać opisywane ćwiczenia?

 • Stań prostu z nogami rozstawionymi na szerokość barków, trzymając pięty płasko na ziemi. Powoli ugnij kolana.
 • Następnie powoli poruszaj się rytmicznie w górę i w dół, tak jakbyś siadała na krześle. Upewnij się, że Twoje kolana nie wysuwają się przed palce Twoich stóp.
 • Jeśli chcesz zwiększyć intensywność tego ćwiczenia, możesz również użyć hantli lub sztangi o ciężarze dopasowanym do Twoich możliwości.
 • Wykonaj co najmniej 3 serie po 15 powtórzeń tego ćwiczenia.

2. Ćwiczenia na mięśnie dna miednicy: Mostek

Wysokie uniesienie miednicy podczas ćwiczenia zwanego popularnie „mostkiem” pozwala wzmocnić mięśnie wewnętrznej strony ud i ścięgna.

Ponieważ skupiają się one na rejonie miednicy, pomagają w ten sposób wzmocnić mięśnie kobiecych narządów płciowych, co prowadzi do możliwości uzyskiwania bardziej intensywnych orgazmów.

Prawidłowo wykonany mostek stanowią doskonałe przygotowanie Twojego organizmu do dominowania w odwróconych pozycjach seksualnych.

Jak wykonywać opisywane ćwiczenia?

 • Połóż się na macie do jogi na plecach, ułóż ręce wzdłuż ciała i zegnij kolana pod kątem prostym.
 • Unieś pośladki z podłogi i staraj się wypchnąć swoją miednicę tak wysoko, jak tylko zdołasz.
 • Utrzymaj tę pozycję przez 30 sekund, w trakcie kolejnych sesji zwiększaj stopniowo ten czas do jednej minuty.
 • Opuść ciało z powrotem do pozycji wyjściowej i powtórz całe ćwiczenie 3 razy.

3. „Brzuszki”

Zarówno trenerzy fitness, jak i specjaliści z dziedziny seksuologii uznają zgodnie, że mięśnie brzucha są jednymi z najbardziej intensywnie wykorzystywanych podczas uprawiania seksu.

Kobieta robi brzuszki

Dlatego też ich wzmocnienie pomaga uzyskać Ci lepszą stabilność przy wykonywaniu różnych pozycji seksualnych.

4. Deska („plank”)

Deska jest uważana powszechnie za najlepsze ćwiczenia fizyczne pozwalające na skuteczne wzmocnienie wszystkich mięśni Twojego ciała i zwiększenie ogólnej wytrzymałości.

Wykorzystuje ona mięśnie górnej części ciała, wzmacnia także plecy i poprawia ogólną elastyczność.

Jak wykonywać opisywane ćwiczenia?

 • Połóż się na brzuchu na macie do jogi.
 • Unieś swoje ciało do góry na rękach, tak jak przy pompkach.
 • Oprzyj się na łokciach i wyprostuj nogi opierając się na czubkach palców stóp.
 • Wytrwaj w tej pozycji od 20 do 30 sekund pamiętając o tym, aby plecy i pośladki były nieruchome.
 • Wykonaj od 3 do 5 powtórzeń tego ćwiczenia.

5. Ćwiczenia na triceps

Silne, dobrze umięśnione ramiona są wręcz niezbędna do prowadzenia jakiejkolwiek aktywności lub pracy fizycznej, a uwaga ta dotyczy również seksu.

Ćwiczenia na triceps

Praca nad Twoimi tricepsami to podstawa do tego, by nie czuć zmęczenia podczas korzystania z tych pozycji seksualnych, które najmocniej obciążają Twoje ramiona.

Jak wykonywać opisywane ćwiczenia?

 • Oprzyj ręce na krześle, stole lub schodach stojąc tyłem.
 • Rozstaw nogi na szerokość bioder i zegnij nogi w kolanach pod kątem prostym.
 • Następnie zniż swoje pośladki do samej podłogi, utrzymując wyprostowane plecy.
 • Przytrzymaj tę pozycję przez kilka sekund, a następnie powróć powoli do pozycji wyjściowej. Rozluźnij tricepsy bez puszczania krzesła.
 • Wykonaj dwa zestawy tego ćwiczenia po 20 powtórzeń.

Nie wahaj się więc ani chwili dłużej, zacznij wykonywać opisane powyżej ćwiczenia fizyczne codziennie, poczynając od dzisiejszego dnia i odkryj ich pozytywny wpływ na Twoje życie seksualne i czerpaną z niego satysfakcję.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.