Cellulit? Awokado jest świetnym sposobem na niego!

Nasiona awokado zawierają te same składniki odżywcze, co miąższ tego owocu. Oznacza to, że są one tak samo skuteczną bronią w walce z cellulitem.
Cellulit? Awokado jest świetnym sposobem na niego!
Elisa Morales Lupayante

Przejrzane i zatwierdzone przez: pedagog wychowania fizycznego i dietetyk Elisa Morales Lupayante.

Napisany przez Ángela Aragón

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Lato dawno już minęło, a Tobie zdarzyło się przybrać kilka dodatkowych kilogramów? A to dlatego, że straciłaś już dawno samodyscyplinę, jaką sobie narzuciłaś w zeszłym roku? A może Twoje postanowienie noworoczne okazało się niezbyt udane? Niemniej jednak z pewnością dostrzegłaś, że oprócz przybrania na wadze, przyplątał Ci się także niechciany cellulit.

Masz do dyspozycji wiele różnych produktów, które obiecują Ci skuteczne pozbycie się tego niepożądanego efektu.

Większość z nich jest dość droga. A do tego także miałaś okazję poznać wiele osób, które twierdzą, że te produkty nie spełniają pokładanych w nich nadziei. Innymi słowy, cellulit sobie nic z nich nie robi.

Ty też z pewnością nie lubisz narażać swojego ciała na działanie różnych syntetycznych substancji chemicznych.

Wiele dobrze znanych na rynku kosmetycznym marek ma za sobą wycofywanie niektórych produktów, jak kremy, czy też żele do pielęgnacji ciała z uwagi na zawartość toksycznych chemikaliów.

W wielu przypadkach były one znane ze swoich szkodliwych właściwości już w czasie produkcji tychże kosmetyków.

Szczotka na cellulit

Z tego właśnie powodu najlepszym pomysłem na walkę z cellulitem będzie picie dużych ilości wody, stosowanie odpowiednio zbilansowanej diety i stosowanie produktów opartych o naturalne składniki.

Jak pokazują doświadczenia wielu kobiet, jednym z najlepszych takich produktów są pestki awokado, zatem zaprezentujemy Ci dzisiaj kilka różnych sposobów ich wykorzystania.

Jak można wykorzystać pestki z awokado na cellulit?

Cellulit znany potocznie jako “efekt skórki pomarańczowej ” spowodowany jest przez zatrzymanie płynów w organizmie i nieprawidłowe krążenie krwi.

Regularne stosowanie balsamów i kremów na skórę nie jest w stanie pomóc w przypadku krążenia krwi, ani też nie zapobiega zjawisku niedoboru wody w tkance podskórnej.

Zamiast tego niektóre zawarte w tych produktach kosmetycznych składniki powodują w wielu przypadkach stan zapalny naskórka, który w fałszywy sposób daje złudzenie gładszej skóry.

Awokado z pestką

Jednakże składniki zawarte w pestkach awokado pobudzają krążenie krwi oraz limfy, także w naczyniach podskórnych. Stymulują także proces lipolizy. Lipoliza należy do części procesów trawiennych, jej zadaniem jest rozbijanie cząsteczek tłuszczu.

Mikroobieg krwi transportuje niezbędne składniki odżywcze i związki aktywne do komórek warstwy podskórnej, co przekłada się na skutecznie eliminowanie znajdujących się w tej tkance grudek tłuszczu odpowiedzialnych za cellulit.

Inaczej mówiąc, w odróżnieniu od kremów, czy też maści, pestki awokado działają bezpośrednio na źródło całego problemu.

Ale możesz także przygotować swój własny środek do złuszczania naskórka. Da Ci to gwarancję korzystania wyłącznie z produktów naturalnego pochodzenia. Zabieg taki nie ma żadnych skutków ubocznych, a na dodatek stanowi bardzo ekonomiczne rozwiązanie pozwalające redukować cellulit..

Jak przygotować preparat do złuszczania skóry na bazie awokado?

Będziesz zaskoczona tym, jak łatwo jest przygotować ten naturalny środek na cellulit.

Niezbędne składniki

 • 4 pestki awokado
 • 4 łyżki oliwy z oliwek, oleju migdałowego lub słonecznikowego (64 g).
Awokado

Procedura przygotowania opisywanego środka

 • Zetrzyj pestki awokado na wiórki używając tarki lub pokrój je na bardzo małe kawałki.
 • Umieść wszystko w suchym, szklanym naczyniu. Jest niezwykle istotne, ponieważ nawet niewielka obecność wody zrujnuje całe korzystne właściwości gotowej mieszaniny na cellulit.
 • Dodaj oliwę i wymieszaj całość dokładnie tak, aby uzyskać jednorodną konsystencję.
 • Gdy już uzyskasz pożądaną postać produktu, umieść go w zamkniętym, ciemnym pomieszczeniu przez trzy dni.
 • Po trzech dniach całość należy umieścić w lodówce (w przeciwnym razie zacznie kiełkować).

Jak wykorzystać tak sporządzony produkt?

 • Podobnie jak w przypadku innych podobnych produktów na cellulit, najlepiej jest zastosować go zaraz po wyjściu spod prysznica.
 • Ze względu na działanie gorącej wody pory skórne będą otwarte, co pozwala na skuteczniejsze przenikanie do wnętrza środka złuszczającego.
 • Najlepiej jest stosować go masując po nałożeniu na skórę okrężnymi ruchami zgodnie z ruchem wskazówek zegara.
 • Cały proces wykonuj przez 10 minut.

Inne zastosowania dla awokado

Zastosowanie  pestek awokado do leczenia takich problemów natury estetycznej, jakim niewątpliwie jest cellulit jest tylko jednym z wielu możliwych sposobów wykorzystania cennych właściwości oferowanych przez ten owoc. Możesz użyć miąższu oraz pestek w następujących innych przypadkach:

Maseczka do cery wrażliwej

Jest to produkt spożywczy o wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych, bogaty także w witaminy i minerały, które generują specjalny, pożądany efekt połysku na skórze. Jeśli chcesz, aby zintensyfikować ten właśnie efekt, możesz dodać do awokado miód, drożdże piwne lub jogurt i dokładnie wymieszać.

Żel przeciwzapalny na szyję

Kwasy i witaminy E występujące w dużych ilościach w awokado nie tylko zmniejszają ból, ale są także w stanie w wielu przypadkach usunąć jego przyczynę.

Największą zaletą tego produktu jest jednak to, że nie jego stosowanie nie niesie za sobą żadnych skutków ubocznych, jak to ma miejsce na przykład w przypadku stosowania popularnych leków, jak ibuprofen i acetaminofen.

Krojenie awokado

Pamiętaj, że nawet leki przeznaczone do połknięcia mają liczne skutki uboczne.

Najlepsze produkty naturalne pozwalające obniżyć poziom cholesterolu we krwi

Kiedy zaczniesz uwzględniać tego typu produkty żywnościowe w swoich przepisach, to będziesz mogła z czystym sumieniem powiedzieć, że dbasz o swoje zdrowie. Ze względu na swoją wartość odżywczą awokado się do takich właśnie produktów zalicza.

A dodatkowo będzie w stanie neutralizować szkodliwe działanie związków chemicznych, które wywołują wzrost poziomu cholesterolu we krwi.

Użyj go, aby uzupełnić swoją dietę lub po prostu jako metodę zapobiegania odkładania się cholesterolu w Twoich naczyniach krwionośnych i tym samym uchronić się przed miażdżycą.

Czy wiedziałaś, że ten owoc kryje w sobie tak wiele cennych właściwości? Czy wypróbujesz opisaną przez nas recepturę pozwalającą wykorzystać nie tylko miąższ, ale także i pestki awokado?

Gwarantujemy, że pomoże Ci ona zlikwidować niepożądany cellulit w krótkim czasie i do tego przy niewiarygodnie wręcz niskim nakładzie środków i pracy. A miąższ awokado także przecież oferuje mnóstwo innych cennych korzyści dla Twojego zdrowia i urody.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.