Bycie singlem – jakie są wady i zalety

· Styczeń 20, 2018
Bycie w związku nie jest wcale lepsze ani gorsze od bycia samemu. Obie opcje są równie ważne i obie mają swoje wady i zalety.

Ze społecznego punktu widzenia, osoba w pewnym przedziale wiekowym nie jest postrzegana pozytywnie, jeśli nie jest w związku małżeńskim. Bycie singlem często jest kojarzone z samotnością, smutkiem i brakiem możliwości spełnienia pewnych kulturowych oczekiwań.

Niemniej jednak, w wielu przypadkach ludzie decydują się na bycie samemu.

Niezależnie od tego, co myślisz, bycie singlem nie jest niczym złym. Dla wielu osób jest to decyzja, którą podjęły świadomie i której nie żałują. Z drugiej strony, dla niektórych może być to powodem niskiego poczucia własnej wartości.

Jakie są korzyści bycia singlem? Zajmiemy się tym tematem w dalszej części artykułu.

Bycie singlem – Zalety i wady

1.Masz więcej czasu na ćwiczenia

Single mają więcej wolnego czasu niż osoby żyjące w związkach małżeńskich (w większości przypadków). Dlatego też mogą oni każdego dnia przeznaczać godzinę dziennie na ćwiczenia na siłowni, dzięki którym pozostają w formie.

Osoby mające partnera często wolą spędzać czas wolny na wspólnym obiedzie, wyjściu do kina czy rozmowie lub spacerze z drugą połówką.

Mężczyzna ćwiczy na siłowni, bycie singlem służy dbałości o nas samych

Jeśli nie jesteś w związku, możesz skorzystać z wolnego czasu aby zadbać o swoje ciało i utrzymać kondycję zrzucając zbędne kilogramy lub uprawiając sport, który lubisz najbardziej.

Znalezienie partnera to nie tylko kwestia estetyki, ale także bycia zdrowym i pełnym energii.

2. Możesz być zdrowsza

Bycie singlem może być równoznaczne z byciem zdrowszym. To zależy także od twoich codziennych nawyków. To z kolei idzie również w parze z czasem, który poświęcasz na stan swojego samopoczucia i dbanie o swoje ciało.

Oczywiście ma to również swoją negatywną stronę. Kobiety, które nie są w związku małżeńskim lub rozwiodły się w wieku 50 lat są bardziej podatne na choroby serca i problemy z krążeniem.

Dzieje się tak, ponieważ w wielu przypadkach kobiety te nie dbają o swoją dietę, ale żywią się fast foodami. Wiąże się to także z tym, że nie wykonują one niezbędnych corocznych badań.

3.  Jesteś chudsza

Bycie singlem, mężczyzna

Porównując ciało mężczyzny przed i po ślubie, możemy zauważyć, że z reguły przybywa mu kilogramów. Wierzy lub nie, bycie w poważnym, formalnym związku sprawia, że nasze życie przyjmuje tryb siedzący. To z kolei przyczynia się do tycia.

Należy także wziąć pod uwagę fakt, że będąc w szczęśliwym związku małżeńskim przestajemy zwracać uwagę na to, czy jesteśmy atrakcyjni dla innych ludzi. Z tego powodu wiele osób zaprzestaje dbania o zdrową dietę.

Dodatkowo wzmacnia się to po ciąży. Kobietom przybywa na wadze w ciągu pierwszych dziesięciu lat małżeństwa czy też stabilnego związku. Para ma również takie same przyzwyczajenia.

Może gdy byli singlami wystarczyła im kanapka, ale teraz, gdy mają rodzinę muszą przygotowywać bardziej wyszukane posiłki.

4. Masz szansę na lepszą pracę

Bycie singlem oznacza lepszą pracę, szczególnie w przypadku kobiet.

Wiele firm preferuje zatrudnianie kobiet, które nie mają wiele zobowiązań (głównie chodzi o dzieci), ponieważ to upewnia ich, że są one bardziej wydajne i rzetelne. Kobiety te są zwykle bardziej skupione na swojej karierze zawodowej i mogą dojść do wyższych stanowisk w krótszym czasie.

5. Możesz być bardziej towarzyska

Dla singla imprezy, spotkania z przyjaciółmi czy wydarzenia kulturalne są częścią planów weekendowych lub planów po pracy.

Z kolei ludzie żyjący w związkach małżeńskich mają mniej urozmaicone życie towarzyskie. Wybiorą się na kolację z partnerem, partnerką, pójdą na spacer w parku z dziećmi, czy urządzą przyjęcie urodzinowe dla rodziny.

singiel3

Nawet jeżeli jest zimno, pada deszcz lub jest środek tygodnia, towarzyski singiel jest z reguły gotów wyjść i dobrze się bawić.

Pary po ślubie spędzają znacznie mniej czasu ze znajomymi. Najważniejszą rzeczą dla nich jest spędzenie czasu z partnerem i dziećmi, podczas gdy single bardzo łatwo zawierają nowe znajomości gdziekolwiek tylko pójdą.

6. Lepiej śpisz

Poza bujnym życiem towarzyskim i czasem na rozrywkę i dobrą zabawę, single śpią lepiej niż osoby pozostające w związkach. Nie muszą się martwić, że partner chrapie, zabiera kołdrę, kopie, czy włącza klimatyzację w środku nocy..

Osoby, które mają dzieci muszą wstawać do swoich pociech, kiedy te mają koszmary lub muszą nawet dzielić z nimi lóżko.

Polecamy:Naturalne sposoby na lepszy sen

7. Jesteś niezależna finansowo

Bycie singlem

Jedną z zalet bycia singlem jest to, że nie musisz tłumaczyć się z tego, na co wydałaś pieniądze lub ile udało ci się odłożyć. Single mogą pozwolić sobie na więcej luksusów i frywolności ponieważ nie muszą dzielić z nikim swoich wydatków.

Możliwe, że dzięki temu single ubierają się lepiej, częściej jeżdżą na wakacje i kupują nowy samochód kiedy tylko mają na to ochotę.

8. Uczysz się, że nie trzeba bać się samotności

Niektórzy z singli czują się lepiej i szczęśliwiej w swoim położeniu i nie boją się samotności. Korzystają z tego będąc samemu w domu.

Czerpią przyjemność z godzin poświęconych na lekturę ulubionej książki, spanie, gotowanie, słuchanie muzyki czy gorącą kąpiel. I nie muszą martwić się o to, że ktoś lub coś im przeszkodzi.

9. Możesz wybrać, czy chcesz być sama

Single mogą być wybredne i nie zadowolić się pierwszą osobą, która się pojawi. Dotyczy to zarówno poszukiwania pracy, zakupu nieruchomości, a nawet znalezienia partnera.

Bycie singlem

Niezależność sprawia, że single nie dają wywieść się na manowce. Dlatego zawsze wiedzą czego chcą w danym momencie.