Brodawki – zwalcz je tymi 7 olejkami

Olejki eteryczne nie powinny wywoływać reakcji alergicznych. Jeśli jednak po jego aplikacji na brodawkę odczuwasz pieczenie, natychmiast zmyj go dużą ilością wody.
Brodawki – zwalcz je tymi 7 olejkami

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Brodawki to niewielkie zmiany skórne powstałe w wyniku zakażenia jednym z podtypów wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV). Ogólnie rzecz biorąc wirus ten z łatwością i w szybkim tempie namnaża się w naszym organizmie, stymulując anormalny wzrost komórek, czego objawem są szorstkie zgrubienia na skórze.

Należy zachować szczególną ostrożność i prawidłową higienę, ponieważ brodawki są zaraźliwe i łatwo przenieść je na inne obszary ciała. Ich pojawianie się zwykle jest sygnałem osłabienia układu immunologicznego, który nie jest w stanie produkować potrzebnych do zwalczenia wirusa przeciwciał.

Jednocześnie warto zaznaczyć, że kurzajki nie stanowią wielkiego zagrożenia dla zdrowia naszego organizmu, nie sprawiają bólu i można je wyleczyć za pomocą rozmaitych naturalnych środków.

Dziś chcemy zaprezentować ci siedem różnych olejków eterycznych, które szybko i skutecznie zwalczają uciążliwe brodawki. Nie ma znaczenia obszar, na którym się one pojawiły – na wszystkich częściach ciała olejki są równie skuteczne. Poznaj te, których działanie jest najsilniejsze!

1. Olejek z oregano na brodawki

Olejek z oregano powszechnie jest uważany za jeden z najsilniejszych i najbardziej popularnych naturalnych środków przeciwwirusowych, które chronią skórę przed infekcjami oraz pomagają szybko zażegnać zakażenie.

Świeże liście oregano na brodawki

Bezpośrednia aplikacja olejku z oregano na brodawkę skutecznie redukuje rozmiar zmiany skórnej oraz eliminuje wysoce zakaźne wirusy z komórek skóry i z krwiobiegu.

Jak stosować olejek?

 • Nanieś kilka kropli olejku z oregano bezpośrednio na brodawkę (nie dotykając jej dłońmi) i następnie pozostaw przez kilkanaście minut aż skóra wchłonie olejek.
 • Powtarzaj operację dwa razy dziennie tak długo, aż kurzajka całkowicie zaniknie.

2. Olejek miętowy

Przeciwwirusowe właściwości olejku z mięty stanowią doskonałe uzupełnienie kuracji mającej na celu wyeliminowanie brodawek. Zawarte w nim naturalne substancje aktywne skutecznie zapobiegają rozmnażaniu się wirusa oraz zapobiegają przenoszeniu kurzajek na inne obszary skóry.

Jak stosować olejek?

 • Zwilż bawełniany wacik lub płatek kosmetyczny kilkoma kroplami olejku z mięty i przyłóż go do brodawki.
 • Następnie przymocuj go do skóry za pomocą plastra i pozostaw przez całą noc.
 • Powtarzaj zabieg codziennie tak długo, aż kurzajki całkowicie zanikną.

3. Olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego słynie ze swych właściwości antyseptycznych i antybiotycznych. Ponadto jest on zaliczany do grupy naturalnych środków odkażających, które skutecznie zabijają wirusy, hamują ich rozwój oraz w krótkim czasie całkowicie eliminują powstające na skórze brodawki.

Olejek z drzewa herbacianego na brodawki

Olejek z drzewa herbacianego zawiera substancje aktywne takie jak terpinolen i alfa-terpinen, których przeciwwirusowe działanie skutecznie zwalcza zakażenie wywołane wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV).

Jak stosować olejek?

 • Nanieś kilka kropel olejku z drzewa herbacianego bezpośrednio na brodawkę i odczekaj, aż skóra całkowicie wchłonie olejek. Nie spłukuj!
 • Następnie przeprowadzaj kurację dwa lub trzy razy dziennie tak długo, aż kurzajki całkowicie zanikną.

4. Olejek eukaliptusowy

Chociaż olejek eukaliptusowy zwykle jest wykorzystywany w medycynie naturalnej do leczenia wszelkiego rodzaju zaburzeń pracy układu oddechowego, jego działanie na skórę jest równie skuteczne. Śmiało możesz go stosować do leczenia zmian skórnych wywołanych zakażeniem wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV).

Stosowany bezpośrednio na skórę „wypala” brodawki oraz pomaga zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa po innych częściach ciała.

Jak stosować olejek?

 • Wetrzyj kilka kropli olejku eukaliptusowego w brodawkę, a następnie przykryj ja plastrem lub kawałkiem gazy.
 • Następnie pozostaw na skórze przez około dwie, trzy godziny. Usuń opatrunek i powtórz całą operację. Stosuj kurację tak długo, aż kurzajki całkowicie zanikną.

5. Olejek goździkowy

Olejek goździkowy zawiera niezwykle silne składniki o działaniu antywirusowym. Są nimi karwakrol i eugenol. Skutecznie zwalczają one wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV), dzięki czemu brodawki znikają szybko i nie rozprzestrzeniają się po ciele.

Olejek gożdzikowy na brodawki

Bezpośrednia aplikacja olejku goździkowego na kurzajki pomaga zmniejszyć ich rozmiar oraz zapobiega tworzeniu się nieestetycznych blizn.

Jak stosować olejek?

 • Nanieś kilka kropel olejku goździkowego bezpośrednio na brodawkę i odczekaj, aż skóra całkowicie wchłonie olejek. Nie spłukuj!
 • Następnie powtarzaj zabieg trzy razy dziennie tak długo, aż kurzajki całkowicie zanikną.

6. Olejek tymiankowy

Olejek pozyskiwany z tymianku wykazuje silne właściwości antybiotyczne i antywirusowe, które wspomagają kurację leczenia brodawek naskórnych. Poza tym doskonale nadaje się do zwalczania nawet największych i najbardziej uporczywych brodawek.

Dzięki zawartym składnikom hamuje wzrost zgrubień skórnych oraz kontroluje rozwój wirusa zapobiegając jego rozprzestrzenianiu się na inne obszary skóry.

Jak stosować olejek?

 • Zwilż bawełniany wacik lub płatek kosmetyczny kilkoma kroplami olejku tymiankowego i przyłóż go do brodawki. Przymocuj go do skóry za pomocą plastra y pozostaw przez około dwie godziny.
 • Następnie usuń opatrunek i powtórz całą operację. Stosuj kurację tak długo, aż brodawki całkowicie zanikną.

7. Olejek imbirowy

Głównym składnikiem aktywnym imbiru jest substancja o nazwie gingerol, która wykazuje silne właściwości antybiotyczne i przeciwzapalne. Ponadto ułatwia on usuwanie nieestetycznych zmian brodawkowych tworzących się na skórze całego ciała.

Bezpośrednia aplikacja olejku imbirowego na brodawki skutecznie zwalcza wirusa brodawczaka ludzkiego oraz hamuje rozwój zgrubień w obrębie zmiany skórnej.

Olejek imbirowy na brodawki

Jak stosować olejek?

 • Wetrzyj kilka kropli olejku imbirowego w brodawkę i pozostaw tak długo, aż skóra całkowicie wchłonie olejek.
 • Następnie powtarzaj zabieg trzy lub cztery razy dziennie tak długo, aż brodawki całkowicie zanikną.

Na zakończenie

Jak można zauważyć, olejki eteryczne są fantastycznym naturalnym lekarstwem, które skutecznie zwalcza wirusa brodawczaka ludzkiego, eliminuje brodawki oraz zapobiega ich rozprzestrzenianiu się po innych obszarach ciała.

Po prostu wybierz ten, który najbardziej ci odpowiada i zacznij go stosować już dziś. Już wkrótce twoje ciało będzie wolne od brodawek, zdrowsze i bardziej odporne na ataki wirusów.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.