Baza pod tusz do rzęs: do czego służy ten kosmetyk?

Nałożenie bazy na rzęsy przygotowuje je do przyjęcia tuszu, jednocześnie dając efekt wydłużenia i zwiększenia objętości. Dowiedz się wszystkiego o tym niezbędnym kosmetyku.
Baza pod tusz do rzęs: do czego służy ten kosmetyk?

Ostatnia aktualizacja: 21 marca, 2023

Poprawa wyglądu poprzez makijaż wymaga zastosowania kilku sztuczek z cieniami, kredkami do oczu i tuszem do rzęs. Jeśli przygotujesz rzęsy odpowiednim podkładem, uzyskasz efekt wydłużenia i objętości, który sprawi, że oczy będą bardziej wyraziste. Dlatego baza pod tusz do rzęs powinna się znaleźć w Twoim zestawie do makijażu.

Niektóre osoby nie są świadome korzyści płynących z podkładu do rzęs, ale kiedy raz go nałożą, nigdy z niego nie zrezygnują! Jest łatwy w użyciu i może również pomóc wzmocnić rzęsy.

Czym jest baza pod tusz do rzęs?

Baza pod tusz do rzęs lepiej przygotowuje rzęsy do przyjęcia tuszu. Z kolei formuły produktu zawierają oleje mineralne i witaminy, które odżywiają, nawilżają i pielęgnują cebulki włosowe, dzięki czemu rzęsy rosną mocne i zdrowe.

W zależności od rodzaju, podkład do rzęs ułatwia przyczepność makijażu i przedłuża trwałość tuszu. Działa jak wzmacniacz urody z natychmiastowym rezultatem.

Zwłaszcza jeśli chodzi o kolorowe tusze do rzęs, baza pod tusz uwydatnia cienie. Produkt ten zapobiega również tworzeniu się grudek w wyniku gromadzenia się makijażu i ułatwia przesuwanie szczoteczki po rzęsach.

Baza pod tusz do rzęs przedłuża makijaż, właśnie ze względu na jakość przygotowania włosków do przyjęcia tuszu bez konieczności jego kilkukrotnego nakładania. Ten kosmetyk stał się nieodzownym elementem makijażu wielu kobiet, dzięki swojej zdolności nadania uwodzicielskiego i intensywnego wyglądu.

Podkład do rzęs.
Makijaż oczu wymaga specjalnych narzędzi, które są w stanie poprawić wygląd.

Baza pod tusz do rzęs – rodzaje i przeznaczenie

Możesz otrzymać podkłady teksturyzujące, tonizujące, nawilżające i podkręcające. Składniki produktów dbają o zdrowie rzęs i nie sklejają tuszu.

W zależności od rodzaju podkładu korzyści są różne. Wszystkie jednak łączą w sobie cechy produktu pielęgnacyjnego z kuracją wzmacniającą cienkie i słabe rzęsy.

Serum

Cechą szczególną odżywek do rzęs w serum jest to, że można ich używać bez konieczności nakładania kolorowego tuszu. Kosmetyk zmniejsza wypadanie rzęs i wspomaga ich wzrost.

Można je stosować na dzień i na noc, chociaż wskazane jest stosowanie ich jedynie przez miesiąc, aby mieszki włosowe odpoczęły od produktu, a następnie wznowienie kuracji. Działają jak tradycyjna maskara z wysoką zawartością białka i witamin.

Półprzezroczysta baza pod tusz do rzęs

Konsystencja półprzezroczystych podkładów jest bardzo podobna do tuszu do rzęs. Wymagają jednej warstwy, aby nadać rzęsom objętość i długość. Jeśli przesadzisz z wieloma warstwami, może wyglądać niejednolicie.

Półprzezroczysty podkład jest funkcjonalny i stylizujący makijaż. Odżywia i wzmacnia strukturę rzęs, ale nie sprzyja wzrostowi tych włosków.

Biały podkład

Gdy celem jest zwiększenie objętości rzęs, nie ma nic lepszego niż nałożenie odrobiny białej bazy przed nałożeniem tuszu. Ta substancja znacznie wydłuża pasma, dzięki zawartym w jej formułach syntetycznym włóknom, które mają za zadanie pokryć każdą rzęsę z osobna.

Włosy nie są farbowane na biało. Najlepiej nałożyć bazę i poczekać, aż wyschnie, zanim przystąpimy do malowania. Jeśli natychmiast zastosujesz tusz do rzęs, rzęsy staną się szare.

Naturalna baza pod tusz do rzęs

Zadaniem naturalnych podkładów jest wzmocnienie rzęs. Ten typ nie zwiększa grubości ani długości, ale dostarcza składników odżywczych.

Preparat składa się z całkowicie naturalnych substancji. Jednym z częstych składników podkładu naturalnego jest żel z aloesu.

Jak stosować podkład do rzęs?

Aplikacja podkładu do rzęs jest dość prosta. Chociaż nie różni się to zbytnio od używania tuszu do rzęs, możemy podsumować procedurę w 4 krokach:

  1. Podkręcanie: w ten sposób rozdzielisz rzęsy i na każdą z nich nałożysz odpowiednią ilość produktu. Jeśli nie masz lokówki, przyda się grzebień do tuszu do rzęs.
  2. Nakładanie bazy: nałóż podkład od nasady do końcówek górnych i dolnych rzęs. Użyj delikatnych pociągnięć w górę lub ruchu zygzakowatego.
  3. Suszenie: poczekaj kilka minut, aż podkład się zwiąże, zwłaszcza jeśli jest biały.
  4. Makijaż: zakończ nakładając tusz do rzęs w wybranym kolorze.

Najlepsze efekty uzyskuje się oczyszczając rzęsy przed nałożeniem podkładu.

Podkład do rzęs.
Podkręcenie oddziela rzęsy od siebie, dzięki czemu produkty kosmetyczne są równomiernie rozprowadzone.

Środki ostrożności, które należy zachować podczas aplikacji podkładu do rzęs

Zgodnie z zaleceniami ekspertów, ważne jest, aby produkty do makijażu okolic oczu nie zawierały szkodliwych substancji. Baza pod tusz do rzęs powinna spełniać te normy.

Okolice oczu są delikatne, dlatego stosowanie składników niskiej jakości może wywołać reakcje niepożądane. W związku z tym Amerykańska Akademia Okulistyki zaleca szczególną ostrożność przy rzęsach, ponieważ są one potrzebne do ochrony oczu przed kurzem i zanieczyszczeniami.

Na koniec nie zapomnij zmyć makijażu na koniec dnia. Jeśli pozwolisz, aby podkład do rzęs i tusz się gromadziły, ryzykujesz zapaleniem powiek. Jako środek ostrożności zostaw jeden dzień w tygodniu bez aplikacji odżywek na rzęsy.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.