Rzęsy magnetyczne: zalety i rady

Rzęsy magnetyczne to nowa możliwość upiększania spojrzenia. Co najważniejsze, łatwo je założyć, a do tego są niedrogie. Przekonaj się!
Rzęsy magnetyczne: zalety i rady

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Obecnie istnieje wiele produktów, kuracji i technik zwiększających objętość, długość, ilość i podkręcenie rzęs. Należą do nich sztuczne rzęsy, wydłużanie rzęs i nowa moda: rzęsy magnetyczne.

Chociaż sztuczne rzęsy były pierwszą opcją upiększania spojrzenia, wiele kobiet przestało z nich korzystać. Powodem były alergie i infekcje powodowane klejem, za pomocą którego doklejano je do powieki.

Rzęsy magnetyczne doczepia się bez zastosowania substancji chemicznych, gdyż zawierają mikromagnesy lgnące do każdej namagnesowanej powierzchni. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tej nowej mody, przeczytaj nasz artykuł.

Czym są rzęsy magnetyczne?

Rzęsy magnetyczne to włoski naturalne lub syntetyczne połączone kilkoma prostokątnymi magnesami doczepiającymi się do namagnesowanej powierzchni. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych rozwiązań upiększających, można wybrać ich długość i grubość.

Rzęsy na magnesach z łatwością dopasowują się do każdego kształtu oka.

Sztuczne rzęsy odeszły do lamusa ze względu na utrudnione doklejanie.

Jak je założyć?

Założenie rzęs magnetycznych to prosty proces, który jednak wymaga nieco cierpliwości. To tylko kwestia czasu. Istnieją dwa sposoby zakładania rzęs:

 • Pierwszy polega na połączeniu dwóch rzędów rzęs magnetycznych z rzęsami naturalnymi. Twoje rzęsy powinny się zatem znaleźć pomiędzy magnesami.
 • Drugi polega za aplikacji żelu z magnesami na powiekę, do którego doczepia się potem rzęsy.

Zdejmowanie rzęs jest jeszcze prostsze. Wystarczy oddzielić je palcami i schować.

Rzęsy magnetyczny o dwóch rzędach

Ten wariant składa się z dwóch rzędów mikromagnesów na każde oko. Jeden z nich zakłada się na górną powiekę. Gdy zostanie umocowany, aplikuje się dolny i łączy go z górnym, zamykając naturalne rzęsy pomiędzy nimi.

Chociaż może się to wydawać skomplikowane, istnieją narzędzia ułatwiające proces. Mowa o namagnesowanej pęsecie. Pozwala ona na szybsze ulokowanie magnesów na powiece.

Rzęsy magnetyczne i ich zalety

Rzęsy magnetyczne mają wiele zalet w porównaniu z innymi produktami dostępnymi na rynku (na przykład z kępkami czy sztucznymi rzęsami na klej). Oto niektóre z ich zalet:

 • Nie wymagają stosowania kleju: u wielu kobiet klej powoduje alergie i uszkodzenia skóry.
 • Łatwo je założyć i zdjąć: podczas gdy doklejanie i zagęszczanie rzęs wymaga opanowania techniki, rzęsy magnetyczne można łatwo założyć palcami. Nie trzeba w tym celu chodzić do kosmetyczki.
 • Naturalne wykończenie: czasami produkty do rzęs zamiast uwydatniać spojrzenie, przeciążają je i sprawiają, że wygląda sztucznie. Problem ten nie dotyczy rzęs magnetycznych.
 • Są tanie: kosztuje o wiele mniej od drogich zabiegów przedłużania rzęs.
 • Można z nich wielokrotnie korzystać: nadają się do około 20 aplikacji.

Jak bezpiecznie z nich korzystać?

Chociaż przymocowywanie rzęs na magnesy nie zagraża oczom, należy uważać na potencjalne infekcje. Co więcej, odpowiednie korzystanie z tego typu rzęs pozwala przedłużyć czas ich użytkowania.

Podpowiadamy, co należy mieć na uwadze korzystając ze sztucznych rzęs:

 • Nie dziel ich z inną osobą – grozi to zarażeniem się infekcją taką jak zapalenie spojówek.
 • Przechowuj rzęsy w zamkniętym pojemniku, z dala od kurzu i wilgoci.
 • Możesz malować oczy po nałożeniu rzęs, nie przedtem.
 • Myj ręce, by zapobiegać infekcjom oczu.
 • Po zdjęciu rzęs umyj je wodą micelarną, by usunąć resztki makijażu i kurz.
 • W przypadku wystąpienia infekcji oczy, nie korzystaj z rzęs magnetycznych. Mogą spowodować dodatkowe podrażnienia.
 • Nie nakładaj rzęs w niespokojnej atmosferze, gdyż możesz zrobić sobie wówczas krzywdę.
 • Nie zakładaj rzęs idąc na rezonans magnetyczny. Badanie to wykorzystuje silne pole magnetyczne, które mogłoby je odczepić.
Istnieją specjalne urządzenia do aplikacji sztucznych rzęs.

Wielokrotnego użytku rzęsy magnetyczne są przyjazne środowisku

Rzęsy magnetyczne to doskonała alternatywa wielokrotnego użytku, która pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. 

W przeciwieństwie do tradycyjnych sztucznych rzęs nie wymaga stosowania kleju. By uniknąć infekcji i przedłużyć trwałość rzęs do 30 zastosowań, warto stosować się do rekomendacji. Trzeba je także nakładać czystymi rękami.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Galvis-Ramírez V, Tello-Hernández A, Álvarez-Osorio L, Rey-Serrano J. Prevalencia de infección por Demodex folliculorum en pacientes que acuden a consulta general de oftalmología. Rev. salud pública. 2011. 13 (6): 990-997.
 • Navarrete-Rodrígueza E, Sienra-Mongeb J, Ureña-Ortiza R. Alergia Ocular. Rev. Fac. Med. 2018. 61 (3): 1-10.
 • Ramírez O, Novo Torres A, Volpe Ch. El ojo hermoso. Cir.plást. iberolatinoam. 2007. 33 (2): 79-90.
 • Pérez-Alcázar G. Imanes permanentes: características, aplicaciones y futuro. Rev. Acad. Colomb. Cienc. Ex. Fis. Nat. 2016. 40(155):221-233.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.