Długie rzęsy – poznaj naturalny stymulujący balsam

· Wrzesień 17, 2017
Choć to naturalne rozwiązanie pomagające osiągnąć długie rzęsy wspomaga porost rzęs, to będzie skuteczne jedynie wtedy, gdy będziemy konsekwentne w jego codziennym stosowaniu

Długie rzęsy stanowią obiekt pożądania niejednej z nas. Podejmujemy też wiele starań, by nasze rzęsy wydłużyć, uwydatnić, podkreślić. Stosujemy w tym celu tusz do rzęs, którego efekt jest jednak krótkotrwały. Dlatego chcemy zapoznać Cię ze sposobem, który pozwala uzyskać długie rzęsy w sposób naturalny.

Ten naturalny sposób znany jest kobietom już od wielu lat i jest bardzo efektywny w działaniu. Jest to naturalny balsam, który bez trudu można przygotować we własnym domu.

Długie rzęsy – jaką spełniają funkcję…

Rzęsy są bardzo ważnym elementem naszych oczu. Spełniają niezwykle ważną funkcję, ponieważ chronią oczy przed dostawaniem się do nich różnego rodzaju szkodliwych czynników i obiektów z zewnątrz.

Przeczytaj również podobny artykuł: Rzęsy: naturalny sposób na ich wydłużenie!

Wśród nich wymienić należy chociażby szkodliwe promieniowanie słoneczne, czy bakterie mogące stanowić później bezpośrednią przyczynę powstających w oku stanów zapalnych oraz infekcji.

Rzęsy spełniają jednak również inną ważną rolę. Sprawiają, że nasze oczy mogą być naprawdę piękne. Dodają kobiecości i delikatności naszej twarzy.

Grube i długie rzęsy mogą zupełnie odmienić ogólny wygląd twarzy, która dzięki nim staje się bardziej wyrazista. Właśnie z tego powodu grube i długie rzęsy stale stanowią obiekt pożądania wśród większości kobiet. To dlatego przed kolejną randką stosują tusz do rzęs, czy też sztuczne doklejane rzęsy.

Przeczytaj również podobny artykuł: Wydłużanie rzęs – naturalne domowe sposoby

Rozwiązanie na krótką metę

Oczywiście istnieje wiele metod i trików pozwalających uzyskać efekt bujnych rzęs praktycznie natychmiast. Są to między innymi;

 • Pogrubiający tusz do rzęs. Istnieje wiele rodzajów tuszu do rzęs, które mają na celu ich pogrubienie i podkreślenie. Jednakże zalecamy stosowanie wyłącznie tych tuszów, które wykonane są na bazie składników naturalnych. Inne mogą bowiem być szkodliwe zarówno dla rzęs, jak i dla oczu.
 • Sztuczne rzęsy: To wynalazek modny szczególnie w ostatnich latach. Na skutek ciągłych prac nad tym kosmetycznym elementem z niewygodnych i przesadzonych stały się one dodatkiem delikatnym i eleganckim. Przykleja się je w dowolny sposób w celu uzyskania pięknego efektu.

Przeczytaj również podobny artykuł: Ocet jabłkowy – jego 3 wspaniałe zastosowania w zabiegach kosmetycznych

Zakładanie sztucznych rzęs

Sposób na długie rzęsy

Jeżeli naszym celem jest osiągnięcie efektu długich rzęs, stanowczo doradzamy postawienie na sposoby w pełni naturalne, które nastawione są na pobudzanie i stymulację ich naturalnego wzrostu.

Przeczytaj również podobny artykuł: Zmęczone oczy – poznaj 8 najczęstszych objawów

W tym celu powinnaś poznać kilka naturalnych składników pozwalających osiągnąć ten efekt.

Olej rycynowy

Olej rycynowy jest znanym od wielu lat składnikiem o pozytywnym działaniu zdrowotnym. Stosowały go nasze babcie, skrupulatnie wykorzystując to, co dała nam natura.

Olej ten uzyskiwany z nasion roślinnych doskonale przywraca pełny rozmiar włosa, wzmacnia skórki, a także mieszki włosowe. W ten sposób staje się doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą osiągnąć grube i długie rzęsy.

Przeczytaj również podobny artykuł: Szybki porost włosów – olejki, które Ci w tym pomogą

Stosowanie oleju rycynowego skutecznie i szybko stymuluje porost rzęs, które stają się grubsze, dłuższe mocniejsze i zdrowsze. 

Aby rozpocząć kurację na bazie wspomnianego oleju powinnaś zdobyć go w formie przeznaczonej do użytku kosmetycznego, ponieważ istnieją również inne rodzaje, które nie nadają się do stosowania na ciele, a stosuje się je wyłącznie w przemyśle.

Jeszcze innym szczegółem, który należy wziąć pod uwagę w chwili zakupu powinna być forma uzyskiwania oleju. Aby uzyskać jak najlepsze dla zdrowia rezultaty, koniecznie powinien on być tłoczony na zimno.

Przeczytaj również podobny artykuł: Olej rycynowy: 8 zastosowań dla zdrowia i urody

Olej rycynowy

Olej kokosowy

Olej kokosowy to produkt doprawdy doskonały dla naszego organizmu. Wykazuje również wiele cennych właściwości o zastosowaniu kosmetycznym. Jedną z nich jest przyspieszanie porostu rzęs, ze względu na zawartość wielu witamin i minerałów, a także nasyconych kwasów tłuszczowych.

Przeczytaj również podobny artykuł: Wypadanie włosów z aloesem i mleczkiem kokosowym

 • Olej kokosowy odżywia rzęsy już od nasady, przyczynia się do odpowiedniego ich nawilżania i przyspiesza wzrost.
 • Najlepszy olej kokosowy to ten opatrzony oznaczeniem: „extra virgen”. Właśnie ten rodzaj możemy stosować jako naturalne nawilżanie dla całego naszego ciała.

Jak przygotować naturalny balsam na długie rzęsy

Składniki

Aby przygotować naturalny balsam przyspieszający porost i pozwalający szybko osiągnąć długie rzęsy wystarczy zastosować identyczne ilości obu wspomnianych olejów, rycynowego i kokosowego. Na przykład:

Przeczytaj również podobny artykuł: Balsam kokosowo-aloesowy na zmarszczki i rozstępy

 • 2 łyżki oleju rycynowego o przeznaczeniu kosmetycznym wyciskanego na zimno (30 g)
 • 2 łyżki oleju kokosowego „virgen extra” (30 g)

Sposób przygotowania

 • Aby przygotować naturalny balsam zapewniający długie rzęsy wystarczy dokładnie wymieszać oba olejki aż do uzyskania jednolitej konsystencji.
 • Aby był zupełnie łatwy w aplikacji, można nim napełnić opakowanie po zużytym tuszu do rzęs.
 • Innym rozwiązaniem jet zakup pustej tubki w jednym z kosmetycznych sklepów.
Nakładanie balsamu na rzęsy

Sposób zastosowania

Aby skutecznie stosować tak przygotowany balsam pozwalający szybko osiągnąć długie rzęsy warto przestrzegać kilku kroków:

 • Każdego wieczoru, przed udaniem się na spoczynek zmywaj pozostające na skórze twarzy pozostałości makijażu. W tym celu również warto stosować płynu do demakijażu własnej roboty. Zawsze jednak unikaj używania w tym celu wacików, które nie są naturalne.
 • Po dokładnym wyczyszczeniu skóry twarzy stosując wcześniej wybrany aplikator nakładaj balsam bezpośrednio na rzęsy.
 • Nie nakładaj zbyt dużej ilości balsamu, by nie dostał się on bezpośrednio do oczu, może on bowiem wywoływać ich podrażnienie.
 • Po nałożeniu balsamu nie dotykaj już oczu.
 • Rano, po przebudzeniu, dokładnie umyj twarz, a w szczególności oczy. Możesz w tym celu zastosować lekko zwilżony letnią wodą ręcznik.