Balsam odchudzający z kokosa, grejpfruta i rozmarynu

Na rynku dostępne są liczne olejki eteryczne, takie jak olej kokosowy, grejpfrutowy i rozmarynowy, które mogą zapewnić naszemu organizmowi wiele cennych korzyści poza samym tylko odchudzaniem. Mogą poprawić kondycję naszej skóry oraz krążenie krwi, a także oferują wiele innych przydatnych właściwości.
Balsam odchudzający z kokosa, grejpfruta i rozmarynu

Ostatnia aktualizacja: 23 lipca, 2018

Jeśli szukasz odżywczego produktu dla skóry typu balsam lub odżywka na bazie naturalnych olejków i innych składników, które pomogą Ci schudnąć, pozbyć się niepożądanego zjawiska zatrzymywania płynów w organizmie lub gromadzenia tłuszczu w określonych miejscach ciała – możesz przestać szukać dalej.

Mamy dla Ciebie rozwiązanie, którego tak intensywnie poszukiwałaś. Sugerujemy, aby wypróbować opisaną przez nas poniżej prostą i skuteczną domowej roboty recepturę na wspaniały balsam oparty wyłącznie o naturalne składniki i cechujący się wspaniałymi właściwościami od strony kosmetycznej.

W naszym dzisiejszym artykule nauczymy Cię jak przygotować odżywczy balsam na bazie olejku kokosowego i innych cennych olejków eterycznych, między innymi z grejpfruta i rozmarynu. Pozwoli Ci to poprawić krążenie krwi, zapobiegać cellulitowi i pozbyć się zjawiska zatrzymywania płynów w organizmie, a także przyśpieszyć procesy metaboliczne, co spowoduje sprawniejsze spalanie zbędnego tłuszczu.

Jaki balsam pozwoli nam szybko i skutecznie schudnąć, a jednocześnie zadbać o naszą skórę?

Aby skutecznie i bezpiecznie odchudzić nasze ciało, musimy pamiętać o kilku podstawowych rzeczach, takich jak:

 • Usprawnienie krążenia krwi.
 • Poprawa skuteczności drenażu limfatycznego.
 • Dostarczenie ciału wszystkich niezbędnych substancji i pomocy pozwalającej skuteczniej pozbyć się jeszcze większej ilości zalegających w nim płynów.
 • Wyeliminowanie tego uparcie odkładającego się w naszym organizmie tłuszczu.

Powinniśmy podejść do tego zadania wykorzystując kilka różnych perspektyw, aby z powodzeniem osiągnąć założone sobie przez nas cele. Jak zawsze w takim przypadku, nasza dieta powinna być podstawą do osiągnięcia zdrowej wagi i satysfakcjonującej nas sylwetki naszego ciała.

Ponadto powinniśmy zachować spójny harmonogram ćwiczeń fizycznych odpowiedni dla naszego stylu życia i naszych możliwości.

Nie powinniśmy jednak po prostu lekceważyć sposobów w jakie możemy dbać o nasze ciała na zewnątrz. Dlatego też zawsze powinniśmy wybierać produkty, które wykorzystują tylko naturalne składniki. Oleje roślinne i olejki eteryczne tworzące domowej roboty balsam mogą być ogromną pomocą pozwalającą nam szybciej i sprawniej osiągnąć pożądane rezultaty.

Zalety olejów roślinnych istotne w przypadku odchudzania się

Poniżej chcielibyśmy zaprezentować Ci niektóre z zalet, z jakimi wiąże się postawienie na oleje roślinne i olejki eteryczne:

Oleje roślinne na balsam domowy
 • Oleje roślinne dostarczają skórze znacznych ilości cennych składników odżywczych.
 • Możemy wybierać i łączyć ze sobą oleje bazowe (jak na przykład olej z orzecha kokosowego, migdałowy, sezamowy, oliwa z oliwek) z olejkami eterycznymi.
 • Balsam na bazie takich olejów nie potrzebuje żadnych konserwantów ani dodatków chemicznych.
 • Oleje roślinne mają różną konsystencję i właściwości, które są odpowiednie dla różnych rodzajów skóry i części ciała.
 • Olejki eteryczne zapewniają nam wspaniałe aromaty i mogą pełnić również rolę perfum.
 • Mają także pozytywny wpływ zarówno na nasze ciało, jak i nastrój oraz ogólnie rzecz biorąc samopoczucie.
 • Oleje roślinne są świetnymi produktami idealnie nadającymi się dla osób o skórze wrażliwej, z oznakami starzenia, skłonnej do trądziku i innych rodzajach skóry ze skłonnością do podrażnień.

Które oleje najlepiej pomogą naszym organizmom przy odchudzaniu?

1. Olej kokosowy

Olej kokosowy jest podstawowym składnikiem na bazie którego powstał prezentowany przez nas balsam. Jest to olej o charakterystycznej, bardzo jednorodnej, wręcz gładkiej konsystencji. Możemy bez najmniejszych przeszkód łączyć go z olejkami eterycznymi o różnych oczekiwanych przez nas właściwościach.

Olej kokosowy

Powinniśmy jednak wspomnieć w tym miejscu o tym, że olej kokosowy jest również bardzo odżywczym i zapewniającym równowagę wielu procesów w naszym organizmie produktem spożywczym, a ponadto świetnie nadaje się do usuwania upartych pokładów tłuszczów i walki z infekcjami i grzybami.

2. Olejek grejpfrutowy

Olejek z grejpfruta jest bardzo gorzki, ale jednocześnie niezwykle orzeźwiający. Ma on liczne cenne właściwości takie jak:

 • Działanie przeciwutleniające.
 • Pełni rolę naturalnego diuretyka.
 • Skutecznie zwalcza skazy i znamiona skórne, zmarszczki i rozstępy.
 • Pomaga w usprawnieniu procesów drenażu limfatycznego.
 • Stanowi nieocenioną pomoc w przyśpieszaniu procesów spalania tłuszczu.

3. Olejek rozmarynowy

Olejek rozmarynowy jest jedną z najbardziej popularnych opcji poprawiających krążenie krwi w naszym organizmie. Szczególnie przydaje się on zwłaszcza wtedy, gdy ludzie chcą poczuć się lżejszymi i bardziej energetycznymi – zatem jest istotny nie tylko podczas procesu odchudzania.

Olejek z rozmarynu składnik balsam

Olej ten aktywuje całe ciało, a nawet pomaga nam uzyskać lepszy poziom ciśnienia krwi. Olejek rozmarynowy jest także doskonałym przeciwutleniaczem, jak również silnym naturalnym środkiem przeciwzapalnym i antyseptycznym, dlatego też każdy balsam wykorzystujący jego właściwości będzie naprawdę cennym produktem na naszej półce z kosmetykami.

Jak możemy przygotować nasz balsam wykorzystujący olej kokosowy, grejpfrutowy i rozmarynowy?

Składniki, jakich będziesz potrzebować

Aby przygotować własnoręcznie w domowym zaciszu nasz odżywczy, w pełni naturalny balsam, będziesz potrzebować następujących składników:

 • Szklanka oleju kokosowego z pierwszego tłoczenia (extra virgin, 200 ml).
 • 1 łyżka stołowa olejku grejpfrutowego (15 ml).
 • 1 łyżka stołowa olejku rozmarynowego (15 ml).

Ten balsam jest właściwie długowieczny. Inaczej rzecz ujmując, nie musimy dodawać żadnego sztucznego środka konserwującego, ani też przechowywać go w lodówce. Nie utleni się, ani nie utraci swoich właściwości przez naprawdę długi czas.

Procedura przygotowania opisywanego balsamu

 • Wymieszaj wszystkie trzy składniki razem. Jeśli olej kokosowy ma konsystencję stałą, możesz podgrzać go odrobinę w garnku z podwójnym dnem lub w kuchence mikrofalowej, aż się rozpuści. Pamiętaj jednak, aby nie dopuścić do tego, by zaczął się gotować.
 • Dodaj teraz do niego oba olejki eteryczne i ponownie wymieszaj.
 • Przechowuj balsam w szczelnie zamkniętym szklanym naczyniu. Umieść je w ciemnym miejscu, gdzie nie będzie padać na niego ani światło słoneczne, ani sztuczne – może ono bowiem negatywnie wpływać na właściwości olejków eterycznych.

Sposób zastosowania gotowego produktu

Należy pamiętać, że jeśli temperatura otoczenia będzie niższa niż 23 ° C, tak przygotowany balsam będzie miał tendencję do przyjmowania postaci stałej, a nie płynnej. Jednak nadal możemy z niego korzystać bez przeszkód. Możesz go używać w sposób opisany poniżej:

Gotowy balsam na odchudzanie
 • Nałóż równomierną warstwę balsamu na miejsca, które chcesz sobie odchudzić. Najlepszym momentem na ten zabieg jest chwila tuż po wzięciu prysznica, gdy Twoja skóra jest jeszcze wciąż wilgotna. A dodatkowo po prysznicu Twoje pory będą nadal otwarte od gorącej wody, a to z kolei pomoże skórze wchłonąć ten balsam lepiej i szybciej.
 • Po nałożeniu balsamu wykonuj okrężne ruchy palcami, dłońmi i pięściami delikatnie masując swoje ciało. Zawsze przesuwaj dłonie ruchem okrężnym kierując się ku górze.
 • Zaczekaj kilka minut, aż skóra wyschnie, a następnie zetrzyj ją za pomocą ręcznika kąpielowego.

Możesz nakładać ten balsam na swoją skórę codziennie z samego rana lub tuż przed pójściem spać, ponieważ jego aromat jest zarówno przyjemnie kojący, jak orzeźwiający. Może Ci to wydawać się paradoksem, ale ten balsam naprawdę tak działa!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.