Grejpfrut na oczyszczanie nerek i wątroby

· Listopad 18, 2016
Wątroba i nerki, choć odpowiadają za eliminację toksycznych substancji z organizmu, czasem są przeciążone. Regularne oczyszczanie z pomocą naturalnych produktów pomoże w zachowaniu idealnego stanu tych narządów.

Wątroba i nerki to organy, w których z łatwością gromadzą się toksyny i zanieczyszczenia z całego organizmu. Ich nadmierna akumulacja znacząco wpływa na samopoczucie i na ogólny stan zdrowia. Zanieczyszczenie tych narządów może doprowadzić do chronicznego zmęczenia, problemów skórnych, zaburzeń jelitowych, miejscowego bólu i migren. Jak w oczyszczaniu może pomóc Ci grejpfrut?

Dziś w artykule dowiesz się wszystkiego, co dotyczy detoksykacji tych dwóch organów oraz przekonasz się jak grejpfrut, cytryna i imbir mogą pomóc Ci usprawnić ich funkcjonowanie.

Grejpfrut na oczyszczanie

Korzyści płynące z oczyszczania wątroby i nerek

Oczyszczanie

Zarówno wątroba, jak i nerki to narządy niezmiernie ważne w przeprowadzaniu procesu detoksykacji organizmu. Wprowadzamy je każdego dnia do organizmu razem z żywnością, generujemy poprzez stres, złe nawyki i dostarczamy wraz z wdychanym powietrzem.

Jeżeli nasze ciało funkcjonuje, jak należy, wtedy toksyny usuwane są sprawnie i na bieżąco, a my cieszymy się dobrym zdrowiem. Jednak nieraz dochodzi do sytuacji, że narządy te są przeciążone i pracują na skraju wytrzymałości. Z tego powodu zaleca się przynajmniej raz w roku je oczyszczać.

Oczyszczanie jest najlepszym sposobem na zmniejszenie ryzyka występowania chorób przewlekłych i zwyrodnieniowych, które zwykle spowodowane są nagromadzeniem toksyn oraz predyspozycjami genetycznymi.

Dodatkowym jej plusem jest to, że poprawia komfort, samopoczucie i dodaje energii. Korzystnie wpływa na wygląd i pomaga zwalczyć uciążliwe dolegliwości takie jak trądzik, alergie, niestrawność.

Grejpfrut, cytryna i imbir w oczyszczaniu

Cytryna

Cytryna

Kiedy myślimy o oczyszczaniu nerek i wątroby, pierwszy owoc, który przychodzi na myśl to cytryna. Ma ona wiele korzyści zdrowotnych, które szczególnie pozytywnie wpływają na te dwa narządy.

Cytryna poprawia trawienie składników pokarmowych, zwłaszcza tłuszczów, co znacznie ułatwia pracę wątrobie. Zmniejsza ryzyko powstawania kamieni nerkowych i występowania infekcji dróg moczowych.

Grejpfrut

Grejpfrut to kolejny doskonały wybór dla wątroby. Zawiera bowiem przeciwutleniacze, witaminę C, której częścią jest kwas cytrynowy. Również korzystnie wpływa na nerki dzięki swoim moczopędnym właściwościom. Grejpfrut często uwzględniany jest w dietach odchudzających.

Imbir

Imbir

Imbir skutecznie sprawdza się przy walce z akumulacją tłuszczu w wątrobie i woreczku żółciowym. Poprawia procesy trawienne i zmniejsza prawdopodobieństwo powstania kamieni żółciowych.

Dodatkowo mobilizuje organizm do pocenia się, co ułatwia pracę nerkom. Imbir ma też działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i wiele innych właściwości, które szczególnie korzystnie wpływają na płeć piękną.

Osoby cierpiące na nadkwaśność żołądka powinny unikać tego produktu lub wprowadzić alternatywę w postaci zielonej herbaty z cytryną i przyjmować ją trzy razy dziennie.

Jak przygotować preparat oczyszczający?

Cytryny

Do przygotowania tego leczniczego preparatu potrzebne będą trzy składniki w podanych niżej ilościach.

Składniki:

 • ekologiczna cytryna
 • pół ekologicznego grejpfruta
 • trzy grube plastry świeżego imbiru
 • stewia dla osłody
 • pół litra wody

Wszystkie składniki przy użyciu blendera należy dokładnie ze sobą wymieszać. Jeżeli cytrusy są pochodzenia ekologicznego razem z ich skórkami. Następnie przecedzić mieszankę, dodać do niej odrobinę stewii i wypić.

Jak go spożywać?

Napój powinno się konsumować w ciągu 21 dni i powinno to wyglądać w następujący sposób:

 • najlepiej pierwszą szklankę gorącej mieszanki pić na czczo
 • wypijać dwie szklanki rano, gdzie jedna od drugiej powinna zostać oddzielona posiłkiem
 • wypijać dwie szklanki popołudniu
 • wypijać pół szklanki przed udaniem się do łóżka

Przy oczyszczaniu bardzo ważne jest, by ułatwić prace jelitom, zapobiegać zaparciom i dzięki temu ułatwić eliminowanie toksyn z organizmu. Można zatem uwzględnić nasiona lnu lub śliwki. Można również zdecydować się na wykonanie naturalnej lewatywy.

Podczas oczyszczania…

Podczas oczyszczania wątroby i nerek na trzy tygodnie powinno się zminimalizować lub całkowicie wyeliminować spożycie niektórych produktów, a należą do nich:

 • czerwone mięso, przetworzone wędliny
 • produkty rafinowane, uwodornione tłuszcze i oleje do smażenia
 • półprodukty
 • śmietana, mleko, tłuste sery i margaryny
 • ciasta, ciasteczka, białe pieczywo i inne produkty z rafinowanej mąki
 • cukier i słodkie produkty
 • napoje gazowane, napoje słodzone, alkoholowe i bezalkoholowe
 • papierosy

Osoby stale przyjmujące leki lub cierpiące na poważne schorzenia, zanim zdecydują się na oczyszczanie powinny skonsultować się z lekarzem. Mimo to, że jest ono naturalne, może zaburzyć terapię leczniczą.