Baby Boomer Nails: o co chodzi w tym trendzie na manicure?

Baby boomer odświeża klasyczny styl manicure. W tym artykule wyjaśnimy, na czym polega ten trend malowania i zdobienia paznokci.
Baby Boomer Nails: o co chodzi w tym trendzie na manicure?

Ostatnia aktualizacja: 19 czerwca, 2023

Nowoczesność i elegancja paznokci baby boomer sprawia, że to jeden z ulubionych trendów manicure. Styl ten bazuje na klasycznej metodzie francuskiego manicure, ale odświeża jej wygląd poprzez rozmycie pomiędzy dwoma kolorami.

Technika zachowuje elegancką dyskrecję dzięki zastosowaniu miękkich pigmentów. Ale nie jest to ograniczenie, ponieważ można też łączyć mocniejsze odcienie i nadal cieszyć się efektem baby boomer, o ile przestrzegasz gradientu. Przyjrzyjmy się bliżej, na czym polega ten styl manicure.

Paznokcie baby boomer jako nowa wersja french manicure

Termin baby boomer (wyż demograficzny) bardziej kojarzy się z koncepcją społeczną niż ze światem urody. Economipedia podaje, że pokolenie wyżu demograficznego to osoby urodzone w latach 1946-1964. Nazwa baby boomer wynika z faktu, że w tym okresie wzrosła liczba urodzeń.

Natomiast jego związek z manicure wynika z faktu, że w tym okresie najbardziej pożądanymi kolorami były jasny róż i biel. Dziś ten styl paznokci to odnowiona wersja „french manicure”, czyli tych stylizacji, które kreślą białą kreskę na bazie nude.

Na czym polega ta innowacja? Krótko mówiąc na rozmyciu dwóch kolorów zamiast uwypuklenia wyraźnej różnicy jak w tradycyjnym french manicure. Biel jest par excellence tonem umożliwiającym osiągnięcie przejścia, które zwykle wykonuje się w połączeniu z różem.

Ale nie jest też nierozsądne zastosowanie tego stylu manicure z żółciami, błękitami, fioletami i szeroką gamą barw, o ile pozostaje w pastelowej palecie. Istotą manicure jest pomalowanie końcówek paznokci bielą, a następnie dotarcie do drugiego tonu, rozprowadzając go gąbką, aż efekt rozmycia będzie widoczny.

Las uñas 'baby boomer' y su renovación de la manicura francesa
Gradientowe odcienie różu są powszechne podczas stosowania techniki baby boomer w manicure.

Jak stylizować manicure według trendu baby boomers?

Trend baby boomer można nosić na długich lub krótkich paznokciach. Podobnie nie ma reguły, która ogranicza styl dla paznokci migdałowych lub kwadratowych, nie mówiąc też o paznokciach naturalnych i akrylowych.

Co to znaczy? Niezależnie od kształtu wypełnienia i tego, czy używasz sztucznych paznokci, zawsze jest miejsce na odnowiony francuski manicure. W rzeczywistości nie osłabia on bazy, co przy innych metodach skutkowałoby słabymi paznokciami.

Według Hiszpańskiej Akademii Dermatologii i Wenerologii łamliwość paznokci spowodowana manicurem jest jedną z najczęstszych przyczyn konsultacji. Na szczęście wraz z trendem baby boomer zmniejszasz szkody spowodowane innymi zabiegami.

Jak zrobić sobie manicure baby boomer

Manicure baby boomer nie jest trudny do wykonania. Jednak umówienie wizyty w salonie to doskonała alternatywa, ponieważ specjaliści opanowują technikę i oferują różne wykończeniami.

Wskazówka: jeśli wybierasz się do salonu kosmetycznego, najlepiej zabrać ze sobą własne instrumenty, aby zminimalizować ryzyko infekcji paznokci. Jeśli korzystasz z narzędzi, które są na miejscu, upewnij się, że są wysterylizowane.

Hemophilia and Bleeding Disorders Magazine donosi w badaniu, że ponowne używanie narzędzi bez ich czyszczenia zwiększa ryzyko infekcji wydzielinami i pozostałościami pochodzącymi od poprzednich klientów na przykład na pilnikach, obcinaczach do paznokci i szczotkach.

Teraz, jeśli wolisz zrobić projekt baby boomer w domu, zanotuj i wykonaj poniższe czynności.

1. Przygotuj paznokcie

Oczyść paznokcie, aż nie będzie pozostałości poprzedniego lakieru lub akrylu. Przygotowanie obejmuje też opiłowanie paznokci w celu uzyskania pożądanego kształtu. Odsuwasz również naskórek i polerujesz powierzchnię.

2. Użyj podkładu

Kontynuuj manicure zagruntowując paznokcie odtłuszczaczem. Ta faza jest niezbędna, ponieważ zapewnia sprawne przyleganie kolejnych substancji. Sposób nakładania produktu opisują producenci na etykietach.

3. Nałóż lakier bazowy

Za pomocą pędzla nałóż lakier bazowy i umieść paznokcie w lampie suszącej na kilka minut.

4. Pigmentacja

To etap malowania paznokci na różowo, jeśli taki jest wybrany odcień. Użyj trwałego lakieru i umieść je z powrotem w lampie na 2 minuty. Po upływie tego czasu wyjmij je i nałóż kolejną warstwę bazową.

5. Mieszanie

Drugim pędzelkiem nałóż biały żel na końcówkę paznokcia. Za pomocą gąbki zmiksuj, aby uzyskać przejście między kolorami.

6. Wysusz i wypoleruj paznokcie

Ostatnim etapem jest ponowne suszenie w lampie UV-LED i nałożenie utwardzacza, który przedłuży trwałość lakieru.

Aplicación de la manicura „baby boomer”
Aby uzyskać wykończenie baby boomer na paznokciach, po ich nałożeniu należy zmiksować ze sobą kolory.

Podoba Ci się ten artykuł? Możesz także przeczytać: Wszystko, co musisz wiedzieć o Polygel do paznokci

Kompatybilność stylu z innymi trendami w stylizacji paznokci

Plusem manicure baby boomer jest kompatybilność z innymi metodami zdobienia paznokci, i elementami takimi jak brokat, kamienie czy naklejki. Niektóre bardziej artystyczne projekty zawierają również subtelne rysunki odręczne.

Na koniec ważne jest, aby pamiętać, że paznokcie baby boomer nie są zaszufladkowane w swoim stylu. W rzeczywistości są uniwersalne i dlatego pozwalają na niewielkie różnice, o ile przestrzegasz koncepcji delikatnego french manicure.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.