Magiczna gąbka i jej zastosowania

Gdyby powiedziano Ci, że istnieje przedmiot zdolny do usunięcia prawie każdego rodzaju brudu lub zanieczyszczeń, czy chciałbyś go mieć? Jeśli jeszcze go nie masz, po przeczytaniu tego artykułu będziesz chciał zaopatrzyć się w magiczną gąbkę!
Magiczna gąbka i jej zastosowania

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Magiczna gąbka  to biała myjka wykonana z melaminy, która usuwa plamy trudne do usunięcia innymi środkami czyszczącymi, takimi jak woda, mydło, a nawet wybielacz.

Jednak produkt ten ma pewne specyficzne cechy, które powinieneś znać przed jego użyciem. Dlatego w dzisiejszym artykule chcielibyśmy opowiedzieć o różnych zastosowaniach magicznej g ąbki i o tym, jak z niej korzystać.

Jest to ścierny środek czyszczący, czyli działa poprzez tarcie. Dlatego jest w stanie czyścić powierzchnie, których nie potrafią domyć inne produkty. Jej działanie jest podobne do papieru ściernego, tylko o wiele bardziej subtelne. Nie zaleca się stosowania jej na delikatne przedmioty lub codziennego używania, ponieważ może zbyt mocno działać na materiały.

Chociaż melamina była kwestionowana ze względu na jej bezpieczeństwo, jest to ogólnie materiał zatwierdzon y do użytku przez ludzi. Niekorzystne efekty stwierdzono przede wszystkim w obiektach poddanych działaniu mikrofal.

Ale agencje takie jak Safe Work Australia stwierdziły, że magiczna g ąbka jest bezpieczna i nie ma skutków ubocznych.

12 zastosowań magicznej gąbki

Magiczna g ąbka ma wiele zastosowań. Jest powód, dla którego nazywa się to magią. Chociaż po wypróbowaniu, istnieje pokusa, aby używać jej na wszystkich powierzchniach, najlepiej przetestować ten produkt ostrożnie i poeksperymentować tam, gdzie działa najlepiej.

Firma Procter and Gamble zwraca również uwagę, że chociaż nie ma skutków ubocznych, nie należy jej stosować na skórę i nie pozostawiać go w zasięgu dzieci lub zwierząt, które mogłyby połknąć.

Teraz nadszedł czas, aby odkryć 12 zastosowań magicznej g ąbki , których skuteczność została udowodniona.

1. Usuń plamy ze ścian

Jeśli masz dzieci o artystycznych zdolnościach , prawdopodobnie miałeś do czynienia z usuwaniem śladów kredek ze ścian . W takich przypadkach magiczna g ąbka jest świetnym sprzymierzeńcem.

Pomaga również usunąć zabrudzenia, takie jak brudne ślady rąk, tłuszcz, makijaż czy odciski butów. Należy to jednak robić tylko na białych ścianach, ponieważ może ona wymazać kolor na ciemnych farbach .

Magiczna gąbka na ścianie
Małe dzieci mają tendencję do pisania po ścianach kredkami. W tej sytuacji możesz użyć magicznej gąbki.

2. Usuwanie plam pozostawionych wewnątrz filiżanki po kawie

Z biegiem czasu kubki, których używamy do picia herbaty lub kawy, mają plamy na dnie i po wewnętrznej stronie. P rawie niemożliwe jest pozbycie się tych śladów za pomocą płynu do naczyń i zwykłej gąbki .

Jednak pocierając magiczną g ąbką , można je usunąć – tak, jakby były nowe. Jednak dobrze jest je bardzo dobrze umyć po tym procesie, aby usunąć wszelkie pozostałe cząsteczki.

3. Wypoleruj swój rower

Rowery są użytecznym i popularnym środkiem lokomocji, przedmiotem rozrywki czy sposobem uprawiania sportu. Jednak łatwo się brudzą podczas jazdy na terenie górskim, jazdy po wiejskich trasach lub jeśli zostawisz je na zewnątrz.

Ponadto przy częstym użytkowaniu psują się i tracą połysk. Jednak okazjonalna konserwacja za pomocą magicznej g ąbki przywraca początkowy blask lakieru.

4. Spraw, aby buty do tenisa były jak nowe

Jeśli kiedykolwiek miałeś parę butów w stylu Converse lub trampki z gumowymi czubkami, wiesz, jak trudno jest utrzymać je w bieli i czystości. Jednak gąbka Magic Eraser pozwala usunąć te uporczywe plamy i sprawić, że Twoje trampki będą jak nowe. Wystarczy lekko zwilżyć i dobrze przetrzeć gumę.

5. Przywróć błysk bateriom łazienkowym

Baterie łazienkowe z czasem tracą swój połysk. Ponadto często stają się pełne wapna. Nadaje to nieprzyjemny wygląd podczas mycia rąk, prania i zmywania naczyń.

Jednak magiczna gąbka może być używana do usuwania kamienia lub brudu i przywracania blasku kranom. Jest to szczególnie przydatne w przypadku starych kranów, biorąc pod uwagę szorstkość magicznej g ąbki .

6. Wyczyść szkło

Z biegiem lat szkło i lustra zapełniają się trudnymi do usunięcia plamami. Jeśli wypróbowałeś już wszystkie sztuczki do czyszczenia szkła, magiczna g ąbka z pewnością zadziała.

Trzeba jednak pamiętać, że usunie cienką warstwę szkła lub lustra. Dlatego powinieneś używać jej ostrożnie.

7. Usuwanie plam z podłogi

Podłogi, zwłaszcza te w jasnych kolorach, z wiekiem i użytkowaniem ulegają zabrudzeniu. Zwłaszcza w miejscach takich jak kuchnia, gdzie zmywasz naczynia i przygotowujesz różne potrawy.

Ponadto fugi stają się szare lub żółtawe. Za pomocą magicznej g ąbki można usunąć te plamy i ponownie nadać fudze biały kolor.

8. Usuń plamy z emalii lub barwnika

Często zdarzają się nieszczęśliwe wypadki związane z farbowaniem włosów lub lakierem do paznokci. Produkty te barwią ubrania, podłogi lub meble łazienkowe.

Problem polega na tym, że zauważamy to dopiero kilka godzin później, a aceton nie jest już tak skuteczny, a nawet może powodować uszkodzenia. Za pomocą magicznej g ąbki z łatwością usuniesz te plamy.

9. Pozbądź się rdzy z metali za pomocą magicznej gąbki

Metale mogą rdzewieć pod wpływem wilgoci i upływu czasu. Rdza ta jest często bardzo trudna do usunięcia.

Jednak pocierając je magiczną gąbką , można usunąć rdzę i nadać metalowi nowe życie. Zaletą jest to, że jest bardzo łatw a w obsłudze i można łatwo dostosować do małych obszarów.

10. Usuń ptasie odchody

Ptaki zostawiają swoje odchody wszędzie, niezależnie od tego, czy jest to T woje podwórko, maska samochodu, czy okna T wojego domu. Problem polega na tym, że później one wysychają i są trudne do usunięcia.

Pocierając kilka razy magiczną gąbką w zabrudzonym miejscu, można usunąć ekskrementy z powierzchni. Musisz później wyrzucić lub uży wać jej tylko do tego celu.

11. Wyczyść białe skórzane meble za pomocą magicznej gąbki

Jeśli Twoje białe skórzane meble mają plamę, której nie udało Ci się usunąć inną metodą, możesz skorzystać z magicznej g ąbki . Uważaj jednak, aby nie pocierać tkaniny za mocno .

12. Upiększ meble ogrodowe

Meble używane na tarasie i w ogrodzie brudzą się pod wpływem środowiska, słońca i deszczu. Magiczna g ąbka to narzędzie, za pomocą którego można przeprowadzać okresową konserwację, aby nie zużywały się tak szybko.

Baterie łazienkowe
Baterie mają tendencję do gromadzenia się kamienia, co nadaje im zardzewiały i postarzały wygląd. Dzięki gąbce Magic Eraser możesz to zmienić.

Jak używać magicznej gąbki?

Magiczna g ąbka jest bardzo łatwa w użyciu, ponieważ nie wymaga żadnego innego produktu. Czasami potrzeba trochę wody, aby lepiej działała na danej powierzchni, jak ma to miejsce w przypadku ścian.

W przeciwnym razie po prostu pocierasz powierzchnię, którą chcesz wyczyścić. Intensywność tarcia będzie zależeć od rodzaju plamy. Ta gąbka nie wytrzyma wielu zastosowań. Jest jednak niedrog a i możesz trzymać kilka sztuk w domu na zapas.

Pierwszym krokiem, który należy wykonać podczas korzystania z magicznej g ąbk i, jest wykonanie małego testu na powierzchni, którą chcesz wyczyścić. Ponieważ działa podobnie do drobnego papieru ściernego, może uszkodzić powierzchnie, więc lepiej zachować ostrożność. Najbardziej narażone na uszkodzenia są te z błyszczącymi wykończeniami.

Ostrożne używanie magicznej gąbki

Jak przeczytałeś w tym artykule, istnieje wiele zastosowań magicznej g ąbki . Ponieważ jednak jest produktem ściernym i usuwa niewielką warstwę powierzchni, należy zachować ostrożność.

Nie zalecamy używania jej na ekranach urządzeń elektronicznych, takich jak komputery, telewizory czy telefony komórkowe. Unikaj również używania jej na klawiszach komputera, ponieważ spowoduje to zanikanie cyfr i liter.

N ie próbuj także stosować jej na patelniach teflonowych . Unikaj używania jej do polerowania biżuterii, ponieważ może to spowodować uszkodzenie.

Wreszcie, chociaż niektórzy ludzie często używają gąbki do naprawy rys na samochodach, należy również zachować ostrożność i nie powodować większych uszkodzeń.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.