Aloes – schudnij dzięki niemu

Pamiętaj,że aby nie zaszkodzić zdrowiu, należy dostosować ilość spożywanego aloesu do naszej wagi i wzrostu. Jeśli nie smakują nam soki z aloesu, możemy sięgnąć po suplementy diety w pigułkach.
Aloes – schudnij dzięki niemu
Eliana Delgado Villanueva

Przejrzane i zatwierdzone przez: dietetyk Eliana Delgado Villanueva.

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Aloes posiada liczne właściwości zdrowotne i jego wpływ na nasz organizm jest bardzo korzystny, co potwierdzają różne badania naukowe. Dlatego też roślina ta stała sie jednym z najsłynniejszych naturalnych środków stosowanych, aby dbać o naszą urodę i zdrowie. Niewątpliwie najczęściej używa się jej do pielęgnacji skóry, ale stwierdzono również, że aloes może być doskonałym sprzymierzeńcem wszystkich tych, którzy pragną zrzucić zbędne kilogramy.

Aloes – Korzyści w walce ze zbędnymi kilogramami

Na pewno próbowałaś już niezwykle wielu sposobów, aby schudnąć i niestety większość z nich nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Chociaż na rynku znajduje się mnóstwo produktów, które obiecują nam osiągnąć piękną i zgrabną sylwetką, w większości przypadków są one bardzo drogie i nie działają tak, jak tego oczekiwałyśmy. Z tego powodu, w dzisiejszym artykule opowiemy ci o cudownych właściwościach aloesu. Dzięki niemu będziesz mogła przeprowadzić skuteczną i niedrogą kurację, której efekty będą korzystne zarówno dla twojej figury, jak i dla całego twojego organizmu.

  • Aloes ma wspaniałe właściwości oczyszczające:dzięki swojemu składnikowi zwanego aloiną, aloes działa jak naturalna substancja oczyszczająca nasz organizm z toksyn i niepotrzebnych pozostałości pokarmów.
  • Jego składniki poprawiają przemianę materii i metabolizm kwasów tłuszczowych: właściwości te okazują się bardzo skuteczne przy redukcji tkanki tłuszczowej.
  • Aloes przyspiesza i wspomaga pracę jelit: dzięki temu działa jak naturalny środek przeczyszczający, który pomaga wyeliminować z twojego organizmu wszystkie te substancje, których nie potrzebujesz.

Kuracja odchudzająca z użyciem aloesu

2#aloes.jpg

Teraz, kiedy już wiesz, jak pozytywne właściwości ma aloes i jak przydatny może się okazać w walce o piękną i zgrabną sylwetkę, podpowiemy ci w jaki sposób możesz wprowadzić go do twojej diety i osiągnąć wspaniałe efekty. Bardzo ważne jest, byś wiedziała, że jeśli chodzi o jego spożycie, musisz być zawsze konsekwentna i systematyczna, a kuracji aloesowej powinny towarzyszyć odpowiednie odżywianie i regularne ćwiczenia.

Do przygotowania tej kuracji będziesz potrzebować:

  • Pół, średniej wielkości, liścia aloesu.
  • Soku z cytryny.
  • Jednej łyżki miodu.

Sposób przygotowania soku z aloesu, cytryny i miodu.

Miąższ aloesu pokrój na małe kawałeczki, a następnie zmiksuj go razem z sokiem z cytryny i miodem.Tak przygotowaną mieszankę powinnaś przecedzić przed spożyciem. Pamiętaj, że sok ten powinnaś spożywać na czczo i przynajmniej godzinę przed śniadaniem.

Skuteczne rady, aby osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty.

  1. Zadaniem soku z aloesu, miodu i cytryny jest oczyszczenie naszego organizmu i uniemożliwienie zbierania się tłuszczów i tym samym tworzenia się tkanki tłuszczowej. Aby jego działanie było jeszcze bardziej skuteczne, powinnaś pamiętać, aby twoja codzienna dieta była również odpowiednia.
  2. Ogranicz spożycie tłuszczów, cukrów i ogólnie zbyt dużej ilości kalorii. Aby to osiągnąć zwróć uwagę na informacje, które znajdują się na opakowaniach produktów i wybieraj te pokarmy, które dostarczają jak najmniejszej ilości niekorzystnych dla nas substancji.
  3. Ćwicz regularnie, przygotuj własny program ćwiczeń i bądź zdyscyplinowana.
  4. Jeśli chcesz możesz zmieszać sok z aloesu z innymi sokami, gdyż nowo powstały napój również przyniesie odpowiednie efekty.

Ostrzeżenia dotyczące kuracji aloesowej

Spożywanie aloesu jako metoda, żeby schudnąć może przynieść dobre rezultaty dla bardzo wielu osób. Niemniej jednak, należy wiedzieć, że nie dla wszystkich spożywanie tej rośliny jest odpowiednią opcją. Niektóre osoby mogą cierpieć na efekty uboczne aloesu takie jak, między innymi, alergie, biegunki, zachwianie równowagi elektrolitów, problemy z witaminami. Z tego powodu, jeżeli tylko zauważymy jakiekolwiek niepokojące skutki spożywania aloesu, powinniśmy od razu przerwać kurację i skonsultować się z lekarzem.

Z drugiej strony zaleca się dostosować ilość spożywanego aloesu do wagi i wzrostu osoby przeprowadzającej kurację, gdyż w przypadku nadużywania tej rośliny można osiągnąć wagę, która może być nawet niebezpieczna dla naszego zdrowia.

Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że aloes działa jak naturalny środek przeczyszczający, co, przy jego nieodpowiednim użyciu, może spowodować zaburzenia w układzie pokarmowym. Dlatego też bardzo ważne jest używanie go w umiarkowanych ilościach i tylko przez pewien czas.

Inne możliwości spożywania aloesu

Jeśli w ogóle nie przekonuje cię opcja spożywania soku z aloesu, na szczęście istnieje inna alternatywa, która przyniesie doskonałe efekty i pozwoli ci pozbyć się zbędnych kilogramów. Chodzi o dostępne na rynku kapsułki, suplementy diety zawierające aloes. Te tabletki posiadają naturalną i bardzo skuteczną formułę i nie są tak drogie jak inne produkty tego typu. Powinno się je przyjmować przez kilka dni, a ilość kapsułek spożywanych na dzień zależy od wagi osoby przeprowadzającej kurację. Pamiętaj jednak, że powinnaś poradzić się zawsze specjalisty.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.