7 sekretów młodości prosto z Himalajów

Czy wiedzialaś o tym, że sok z granata może mieć o wiele bardziej korzystne wlaściwości dla zdrowia naszego serca niż zielona herbata? Jest bogaty w antyoksydanty, a także posiada właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne.
7 sekretów młodości prosto z Himalajów

Napisany przez Yamila Papa Pintor

Ostatnia aktualizacja: 25 maja, 2022

Zapewne słyszałeś już o niezwykłych zdolnościach mieszkańców Himalajów, którzy w dobrym zdrowiu i kondycji potrafią dotrwać do późnej starości. Wielu z nich dożywa setki wciąż zachowując sprawność fizyczną oraz psychiczną. Średnia długość życia w takich miejscach jak Tybet, Nepal, Bhutan i Indie jest godna pozazdroszczenia. Wpływają na nią szczególna dbałość o styl życia już od młodości i wyjątkowe nawyki, które Ty także możesz wykorzystywać na co dzień.

Przeczytaj poniższy artykuł i poznaj 7 sekretów młodości prosto z Himalajów.

Naturalne sekrety wiecznej młodości

Zastanawiasz się jak to możliwe, że mieszkańcy Himalajów dożywają późnej starości, unikając chorób i bólu? Ty także marzysz o odnalezieniu źródła wiecznej młodości?

Na te i wiele innych pytań odpowiedź jest tylko jedna: Mieszkańcy tego regionu wykorzystują dary Matki Natury.

Mają do tego warunki lepsze niż gdziekolwiek inne, gdyż żyją w naturalnym środowisku, gdzie nie grożą im zanieczyszczenia powietrza i inne miejskie zagrożenia.

Sport spacer i natura

Istnieje wiele naturalnych sekretów młodości, które pomagają mieszkańcom Himalajów zachować dobrą kondycję i przedłużyć życie o całe dziesięciolecia.

Wykorzystują je oni w swoim codziennym życiu i właśnie dlatego przynosi to tak nadzwyczajne efekty.

Sposoby na zachowanie młodości prosto z Himalajów

Ashwagandha na dobry sen

Ta egzotyczna roślina jest wykorzystywana przez Tybetańczyków od wieków. Jej właściwości pozwalają na zwalczenie bezsenności i poprawę jakości snu, a regularny i dobry wypoczynek jest niezbędny do zachowania młodości i sprawności, zarówno fizycznej jak i psychicznej.

Badania wykazały, że 100 mg ashwagandhy zażytych bezpośrednio przed pójściem spać skutecznie zwalcza problemy z zasypianiem.

Dodatkowo jest uznawana za środek wspomagający wyzwalanie kortyzolu i obniża poziom stresu.

Owoce granatu na zdrowe serce

Granaty to owoce o wielu właściwościach dla Twojego organizmu, jednak o szczególnym działaniu dbającym o zdrowie Twojego serca, co wykazują liczne badania przeprowadzane na tych himalajskich owocach.

Lody z owocami granatu sprzyjają zachowaniu młodości

Naturalny sok z granatów ma nawet więcej właściwości zdrowotnych niż zielona herbata! Wystarcza 60 g owoców granatu dziennie, aby zadbać o swoje serce.

 

Przedłuż życie o 20 lat dzięki jagodom goji

Jagody goji to kolejny himalajski sekret młodości. Jest to jeden z głównych składników odpowiedzialnych za fakt, iż mieszkańcy Himalajów żyją średnio o 20 lat dłużej niż w innych regionach świata.

Medytacja to sekret młodości

 

Te cudowne owoce są bogate w żelazo oraz witaminę C, która wspomaga jego przyswajanie. Jagoda goji to owoce o najwyższej według skali ORAC zawartości przeciwutleniaczy.

Pij naturalny sok z jagód goji codziennie, a zapewnisz sobie optymalną dawkę zdrowia i młodości.

Drzewo sandałowe na ukojenie nerwów

Ostry i cierpki aromat drzewa sandałowego od wieków jest wykorzystywany w walce ze stresem, stanami lękowymi i depresją.

Niektórzy ludzie aplikują nawet olejek z drzewa sandałowego na swoje ,,trzecie oko”, czyli obszar na środku czoła, co pomaga w głębszej medytacji. Olejek lub pastę sandałową można wymieszać z wodą, co daje efekty uspokajające i poprawiające nastrój.

Kardamon na złagodzenie problemów żołądkowych

Jeśli cierpisz na nawracające wzdęcia, gazy czy podrażnienia żołądka albo chcesz po prostu poprawić swoje trawienie, rozwiązaniem jest kardamon.

Jest to przyprawa często wykorzystywana w azjatyckiej kuchni, gdyż ma właściwości pobudzające apetyt, chroniące błonę śluzową żołądka, zwalczające biegunkę, skurcze, gazy oraz nieprzyjemny zapach z ust.

Dzięki kardamonowi można także zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór jelita grubego, a dodatkowo ma on działanie przeciwbólowe.

Dodawaj łyżeczkę mielonego kardamonu do kawy i herbaty i pij na 10 minut przed posiłkiem.

Rokitnik na zdrowy blask Twojej skóry

Rokitnik to jedno z najnowszych odkryć medycyny, który zapewnia zdrowy wygląd skóry. Zapobiega przedwczesnemu starzeniu się i nadaje skórze zdrowy blask.

Owoce tego krzewu pochodzącego z Nepalu stymulują regenerację komórek i chronią przed szkodliwym działaniem promieni UV.

Owoce rokitnika zawierają przeciwutleniacze i kwas tłuszczowy omega-7, który jest jednym z sekretów  młodości

Dla najlepszego efektu, używaj nawilżających kremów i balsamów, którym głównym składnikiem jest właśnie rokitnik. Z kolei olejek z rokitnika może być wykorzystywany też jako środek przeciwzmarszczkowy.

Liście miodli indyjskiej na zdrową skórę

Mieszkańcy Himalajów biorą ciepłe kąpiele z liśćmi miodli indyjskiej, co przyspiesza regenerację komórek i gojenie się skóry.

Z kolei, olejek z tych liści jest wykorzystywany od tysięcy lat jako kolejny himalajski sekret młodości.  Roślina ta ma także działanie ściągające, może być również wykorzystywana do leczenia cukrzycy i podagry.

Co więcej, znany jest jej wpływ na leczenie takich chorób jak malaria, zapalenie płuc, artretyzm i zwyrodnienie stawów. Można wykorzystywać je także do rozluźnienia mięśni oraz ukojenia systemu nerwowego.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Castillo Garzón, M. J., Ortega Porcel, F. B., & Ruiz Ruiz, J. (2005). Mejora de la forma física como terapia antienvejecimiento. Medicina Clinica. https://doi.org/10.1157/13071011
  • Vélez, C. S., Aristizábal, A. M., & Madrid, C. P. (2017). Estrategias antienvejecimiento. Dermatologia Cosmetica, Medica y Quirurgica.
  • López Luengo, M. (2004). Los aceites esenciales. OFFARM. https://doi.org/10.1117/12.2179560

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.