Zwalczysz alergię przy pomocy 3 preparatów leczniczych

Jeśli, oprócz alergii, mamy jakikolwiek inny problem zdrowotny lub nietolerancję, przed zastosowaniem któregoś z tych środków konieczne jest skonsultowanie się ze specjalistą, aby uniknąć wystąpienia jakichkolwiek działań niepożądanych.
Zwalczysz alergię przy pomocy 3 preparatów leczniczych
Maricela Jiménez López

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Maricela Jiménez López.

Napisany przez Elena Martínez Blasco

Ostatnia aktualizacja: 11 października, 2022

Jeśli postanowiłaś, że zwalczysz alergię naturalnie, musisz uciec się do środków zaradczych o działaniu oczyszczającym i przeciwzapalnym. W ten sposób stopniowo możesz wyeliminować irytujące objawy alergii.

Odkryj w tym artykule 3 najlepsze preparaty lecznicze, dzięki którym zwalczysz alergię. Dzięki składnikom takim jak szałwia, rozmaryn, pokrzywa, lukrecja, czarny bez lub glinka osiągniesz pozytywny i trwały rezultat.

Stosując te preparaty lecznicze zwalczysz alergię

Kiedy mówimy o alergiach, mówimy o reakcji naszego organizmu na czynniki zewnętrzne, która powoduje nadmierną stymulację naszego układu odpornościowego. Jednak we wszystkich przypadkach jest to również objaw akumulacji toksyn w naszym organizmie.

Dlatego podstawą naturalnego leczenia powinno być usuwanie tych szkodliwych substancji. Możemy to osiągnąć poprzez usprawnienie funkcjonowania wątroby i nerek. Dzięki temu szybko zauważymy ogromną różnicę w natężeniu objawów.

Z drugiej strony, bardzo ważna jest również równowaga w naszych jelitach. Osiągniemy ją dzięki diecie bogatej w świeże i pełnowartościowe produkty spożywcze. Powinniśmy też zadbać o spożywanie dużej ilości wody i suplementów opartych na probiotykach w celu odbudowy flory bakteryjnej jelit.

1. Napar z szałwii, rozmarynu i pokrzywy jest doskonały na alergię

Pierwsze lekarstwo opiera się na właściwościach leczniczych trzech następujących roślin:

 • Szałwia: Szałwia to roślina lecznicza powszechnie stosowana już w starożytnych lekach dla kobiet. Dzięki niej skutecznie zwalczysz alergię ze względu na jej działanie przeciwzapalne. Ponadto ma właściwości relaksujące, poprawiające trawienie i równoważące.
 • Rozmaryn: Rozmaryn łagodzi stany zapalne związane z alergią, zwłaszcza gdy jej objawy dotykają oczu (suchość, swędzenie, łzawienie itp.). Ponadto ogólnie wspomaga krążenie krwi.
 • Pokrzywa: Pokrzywa jest silnie odtruwającą dziką rośliną, która ułatwia eliminację szkodliwych substancji z organizmu. Jej działanie przeciwhistaminowe złagodzi alergiczny nieżyt nosa i znacznie poprawi jakość naszego życia, jeśli będziemy ją często przyjmować.
Napar z ziół.

Możesz przygotować napar leczniczy z tych trzech roślin i przyjmować go codziennie, a na pewno zwalczysz alergię. Jeśli chcesz wzmóc jego skuteczność, lepiej go pić poza posiłkami. Zalecamy połączenie tego naparu i stosowanie go naprzemiennie z innymi dwoma środkami leczniczymi, które proponujemy w tym artykule.

2. Kwiat czarnego bzu i lukrecja to rośliny, dzięki którym zwalczysz alergię

Innym bardzo skutecznym naparem antyalergicznym jest herbatka z kwiatu czarnego bzu i lukrecji:

 • Kwiat czarnego bzu: Ten kwiat zwalcza niektóre typowe objawy alergii, takie jak świąd, przekrwienie błony śluzowej nosa, zapalenie gardła, kaszel i zaczerwienienie. Jest również bardzo skuteczny w leczeniu alergii, które pojawiają się na skórze. W tym przypadku, oprócz przyjmowania go doustnie, zwalczysz dokuczliwą alergię na skórze, jeśli zastosujesz go również miejscowo.
 • Lukrecja: ten lek, o słodkim i intensywnym smaku, jest jednym z najlepszych naturalnych leków przeciwhistaminowych, stosowanych zarówno miejscowo, jak i doustnie. W rzeczywistości dawne metody leczenia polegały na przygotowaniu kąpieli z lukrecji, która działa jak naturalny kortyzon. Ma silne działanie przeciwzapalne dzięki głównemu składnikowi, glicyryzynie. Ponadto ma zdolność wygładzania błony śluzowej dróg oddechowych i wspomaga eliminację toksyn z organizmu.
Zwalczysz alergię pijąc napar z czarnego bzu

Uwaga: Osoby z nadciśnieniem tętniczym powinny mieć świadomość, że lukrecja może zwiększać ciśnienie krwi. Z tego powodu powinny skonsultować się z lekarzem lub podjąć inne środki zaradcze w celu naturalnej walki z alergiami.

3. Zwalczysz alergię pijąc wodę z glinki

Woda gliniana to starożytne i proste lekarstwo, które pomaga nam eliminować toksyny z naszego organizmu i jednocześnie zwalczać alergie. Ponadto jest to również doskonały sposób na domowe leczenie wysokiego poziomu cholesterolu a także nadkwaśności żołądka i zapalenia żołądka. W rzeczywistości glinka działa, jak ochraniacz żołądka.

Jeśli chodzi o przyjmowanie glinki, musimy upewnić się, że nadaje się do spożycia, ponieważ nie wszystkie jej rodzaje są jadalne. Najczęściej w celach spożywczych stosuje się glinkę białą. Ten rodzaj gwarantuje, że nie ma w niej metali ciężkich i innych substancji toksycznych.

Jak przyjmować wodę z glinki?

Składniki

Przygotowanie

 • Rozpuścić biały proszek z glinki w połowie szklanki wody.
 • Ważne jest, aby nie używać metalowych lub plastikowych naczyń, ale lepiej używać szkła, ceramiki lub drewna.
 • Odstaw napój na 10 minut.
 • Pij preparat codziennie na pusty żołądek, a z czasem zwalczysz alergię.
 • Jeśli jednak cierpisz na wysokie ciśnienie krwi, unikaj picia osadu: w tej sytuacji możesz pić tylko wodę.
 • Przyjmuj wodę z glinki codziennie przynajmniej przez miesiąc. Potem możesz przerwać kurację i powtórzyć zabieg po kilku tygodniach.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.