Zwalcz tłuszcz na brzuchu z 10 produktami

8 marca, 2019
Włączenie do diety tych 10 produktów daje poczucie sytości i dostarcza składników odżywczych, które zapobiegają odkładaniu się tłuszczu, a także pomagają w spaleniu już istniejącej tkanki tłuszczowej.

Wiele osób dbających o zdrowie i ładna sylwetkę stosuje dietę i ćwiczenia, których działanie ma się koncentrować na okolicy brzucha. To właśnie tłuszcz na brzuchu bywa najbardziej problematyczny.

Niestety u wielu osób to właśnie brzuch jest tym miejscem, gdzie odkładają się „wałki” tłuszczu. Zagrażają one perfekcyjnej figurze. Powodują ponadto wzrost ryzyka chorób serca.

Dobra wiadomość jest taka, że istnieją specyficzne ćwiczenia na płaski brzuch, które w zastosowaniu z pewnymi produktami spożywczymi posiadającymi korzystne właściwości odżywcze spowodują szybsze spalanie tłuszczu. A w konsekwencji usuwają tłuszcz na brzuchu.

Być może będziesz potrzebować wprowadzenia ogólnych zmian do swojej diety. Warto jednak pamiętać, że poniższe produkty spożywcze wspierają proces spalania tłuszczu na brzuchu. Ponadto pomagają osiągnąć lepsze rezultaty w szybszym czasie.

W dzisiejszym artykule prezentujemy 10 produktów spożywczych, które pomagają spalić tłuszcz na brzuchu. Nie przegap tego!

Tłuszcz na brzuchu? spróbuj tych produktów

1. Łodyga selera

To niskokaloryczne warzywo, jest naturalnym źródłem błonnika, który daje poczucie sytości i pomaga ponadto kontrolować napady głodu.

Pokrojona łodyga selera

Seler zawiera również wapń – minerał, który wykrywa i usuwa szkodliwe tłuszcze odkładające się w organizmie.

Zobacz: jak schudnąć jedząc seler

2. Ryba

Niektóre gatunki ryb zawierają białka i kwasy tłuszczowe omega-3, które wzmacniają kondycje fizyczną i wspomagają ponadto spalanie podczas ćwiczeń większej ilości kalorii, dzięki czemu usuwany jest także tłuszcz na brzuchu.

Te zdrowe tłuszcze usuwają z organizmu nadmiar szkodliwych lipidów i obniżają poziom tłuszczu.

3. Oliwa z oliwek

To kolejne źródło zdrowych tłuszczy, które wpływają pozytywnie na organizm. Oliwa z oliwek zawiera duże ilości antyoksydantów, szczególnie witaminy E i C, które biorą udział w obniżaniu poziomu kortyzolu znanego jako hormon stresu.

2 butelki oliwy z oliwek i garść oliwek

Wartość odżywcza oliwy z oliwek wiąże się z tym, że produkt ten wspomaga usuwanie z organizmu szkodliwych tłuszczów i usprawnia ponadto funkcjonowanie układu krążenia.

4. Migdały

Migdały zawierają białko, wapń i błonnik. Są one ważnym źródłem energii, która polepsza zarówno kondycję fizyczną, jak i psychiczną.

Indeks glikemiczny migdałów pomaga w regulacji poziomu cukru we krwi i usprawnia metabolizm.

5. Płatki owsiane

Owies uważany jest za jedno ze zbóż o najbardziej kompleksowym składzie odżywczym. Płatki owsiane są naturalnym źródłem błonnika i antyoksydantów, które wspierają proces odchudzania.

Produkt ten wspomaga trawienie, daje poczucie sytości i obniża poziom cholesterolu.

6. Jagody

Maliny, truskawki i jagody zawierają błonnik, wodę i antyoksydantyskładniki, odgrywające ważną rolę w procesie metabolizmu i spalania tłuszczu.

Truskawki, jagody i maliny

Ponadto zawarte w nich antocyjany zapobiegają gromadzeniu się w organizmie tłuszczów i cukru.

7. Zielona herbata

To jeden z najlepszych napojów, jakie możesz stosować, jeśli próbujesz spalić tłuszcz na brzuchu. Zielona herbata reguluje poziom cukru we krwi, ponadto obniża ciśnienie, a ze względu na dużą zawartość antyoksydantów zapobiega przedwczesnemu procesowi starzenia się.

Dzięki obecności w swoim składzie polifenoli, zielona herbata wspomaga regulacje poziomu kortyzolu i zapobiega przejadaniu się.

Polecamy: 10 zaskakujących zalet zielonej herbaty

8. Brokuły

Wapń, błonnik i witaminy zawarte w brokułach są łatwo przyswajalne przez organizm i zapobiegają odkładaniu się tłuszczu. 

Brokuły

Brokuły zawierają duże ilości witaminy C, która dzięki swemu antywirusowemu działaniu wzmacnia układ odpornościowy i zapobiega chorobom.

9. Cytryna

Ten najbardziej popularny cytrus na świecie posiada również fantastyczne właściwości eliminowania tłuszczu z organizmu. Skórka cytryny zawiera specyficzny rodzaj błonnika zwany pektyną, która zwalcza zaparcia i wspomaga ponadto kontrolę poziomu cukru we krwi.

Ogólnie rzecz biorąc sok z cytryny zawiera witaminę C, potas, wapń i inne składniki odżywcze, które wspierają proces odchudzania.

10. Komosa ryżowa

Niskokaloryczność tego produktu sprawia, że jego stosowanie to świetny sposób na spalenie tłuszczu. Szklanka komosy ryżowej może zawierać do 5 gram błonnika, co sprawia, że jest nazywana „superproduktem” dla zdrowego trawienia i usuwania tkanki tłuszczowej z brzucha.

Komosa ryżowa

Komosa ryżowa zawiera białko, antyoksydanty i inne składniki odżywcze takiej jak żelazo, cynk, selen i witaminę E. Ponadto właściwości komosy mogą zostać wzmocnione przez spożywanie jej z orzechami, warzywami lub chudym mięsem.

Czy te produkty znajdują się aktualnie w Twojej diecie? Jeśli nie, upewnij się, że podczas następnych zakupów będą to produkty, które wybierzesz.

Po włączeniu tych produktów do swojej diety i codziennym wykonywaniu co najmniej 30-minutowych ćwiczeń, wkrótce zobaczysz efekty i wyszczuplisz swój brzuch.

  • Sadowska, J., & Szuber, M. (2011). Ocena stosowanych metod odchudzających oraz używania preparatów wspomagających odchudzanie przez młode kobiety (The estimation of weight-loss programmes and using of slimming preparations among young women). Roczniki Państwowego Zakładu Higieny.
  • Kinalska, I., Popławska-Kita, A., Telejko, B., Kinalski, M., & Zonenberg, A. (2006). Otyłość a zaburzenia przemiany węglowodanowej. Endokrynologia, Otyłość i Zaburzenia Przemiany Materii.
  • Psurek, A., Szymborska-Kajanek, A., Wróbel, M., & Strojek, K. (2008). Otyłość i ryzyko kardiometaboliczne. Przewodnik Lekarza/Guide for GPs.