Twarz - wystarczy 5 minut dziennie, by zniewalała!

Żeby rozluźnić twarz i złagodzić rysy, wystarczy poświęcić minutę dziennie na robienie różnego rodzaju min. Staraj się rozciągać wszystkie mięśnie twarzy. 
Twarz - wystarczy 5 minut dziennie, by zniewalała!
Karla Henríquez

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Karla Henríquez.

Napisany przez Elena Martínez Blasco

Ostatnia aktualizacja: 11 października, 2022

Wiedziałaś, że Twoja twarz może wyglądać fantastycznie, jeżeli zastosujesz się do kilku prostych wskazówek? Wystarczy 5 minut dziennie, a efekt będzie niesamowity.

W dzisiejszym artykule doradzimy Ci co robić, żeby Twoja twarz była zniewalająca – błyszczące oczy, łagodne rysy, pełne usta… A wszystko to w naturalny sposób!

Zrelaksowana i łagodna twarz

Kiedy jesteśmy zmęczone lub zestresowane, możemy odczuwać napięcie i bóle mięśni w najróżniejszych częściach ciała. Nasza twarz jest tego doskonałym odzwierciedleniem. Twarde i napięte mięśnie sprawiają, że nie wyglądamy tak młodo i witalnie, jakbyśmy chciały.

Piękna i radosna twarz kobiety

Ale jest na to sposób! Twarz możemy rozluźnić podobnie jak rozluźniamy plecy – za pomocą ćwiczeń i masażu.

Zacznij od robienia wszelkiego rodzaju min. Chodzi o to, żeby rozruszać wszystkie zakamarki twarzy – buzię, szczękę, policzki, język, usta, oczy, czoło itd. Nie wstydź się! Nikt Cię nie widzi. Dzięki temu pobudzisz krążenie krwi i już po kilku sekundach zauważysz, że Twoje rysy znacznie się złagodziły.

Pełne usta, piękna twarz

Czerwone i pełne usta nadają zmysłowości. Oczywiście, jeżeli potrzebujesz diametralnej zmiany, nie obędzie się bez chirurga. Istnieje jednak prosty trik, dzięki któremu poprawisz wygląd Twoich ust szybko i skutecznie.

Twarz z pełnymi ustami

Wiele kobiet zaciska usta w sposób nieświadomy – kiedy są zestresowane lub zmęczone. Nawet podczas snu. Nawyk ten sprawia, że z czasem wargi stają się twarde i cienkie.

Uda Ci się zwalczyć ten efekt, dzięki poniższym wskazówkom:

  • Przejedź językiem po ustach – zrób to delikatnie i dokładnie.
  • Skieruj wargi do wnętrza buzi i zaciśnij. Wytrzymaj 10 sekund. Następnie zrób to samo, ale na odwrót – wytęż usta na zewnątrz tyle, ile możesz.
  • Na koniec wystarczy nawilżyć wargi odrobiną oliwy z oliwek i wykonać delikatny masaż.

Błyszczące oczy

Duże i błyszczące oczy sprawiają, że nasza twarz wygląda młodo i witalnie. Niestety wpływ codziennego zmęczenia, zanieczyszczeń, komputera i innych czynników sprawia, że budzimy się rano, a nasze oczy są spuchnięte i mało atrakcyjne.

Błyszczące oko

Możemy nad tym popracować. Najważniejsze, żeby rozluźnić mięśnie wokół oczu.

  • Zamknij oczy i mocno zaciśnij powieki na około 5 sekund. Otwieramy oczy tak szeroko, jak możemy. Powtarzamy ćwiczenie 5 razy.
  • Później, przy pomocy palców wskazujących, masujemy okolice oczu – od brwi do kości policzkowych.
  • Teraz trzemy o siebie nasze dłonie, żeby się rozgrzały. Kładziemy je na oczy – bez uciskania – na kilka sekund.

Zarumienione policzki

Piękne policzki powinny być gładkie, jędrne i delikatnie zarumienione. Z czasem nasza skóra się rozciąga i traci swoją witalność.

Poniżej kilka ćwiczeń, dzięki którym nadasz Twoim policzkom trochę żywotności. Możesz je powtarzać tyle razy, ile chcesz.

  • Wypełniamy usta powietrzem i przenosimy je z jednego policzka do drugiego.
  • Językiem popychamy policzki od środka – tak mocno, jak możemy.
  • Delikatnie podszczypujemy policzki, szczególnie w okolicach kości policzkowej. W ten sposób pobudzimy krążenie krwi oraz nadamy im koloru.

Powyższe ćwiczenia sprawią, że nasza twarz będzie wyglądała naturalnie pięknie. Pomogą też rozładować napięcie, które gromadzi się najczęściej wokół szczęki.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Rantala, M. J., Coetzee, V., Moore, F. R., Skrinda, I., Kecko, S., Krama, T. et al. (2013). Facial attractiveness is related to women’s cortisol and body fat, but not with immune responsiveness. Biology letters, 9(4), 20130255. http://doi.org/10.1098/rsbl.2013.0255

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.