Jak sprawić, by usta były pełniejsze?

Aby rozluźnić mięśnie naszych ust i zapobiec utracie ich objętości, możemy wykonywać ćwiczenia twarzy, które je relaksują i sprawiają, że są pełniejsze.
Jak sprawić, by usta były pełniejsze?

Ostatnia aktualizacja: 17 sierpnia, 2015

Usta każdego z nas różnią się kształtem i wielkością, zdarza się też, że z biegiem czasu tracą one swoją jędrność i wypełnienie. Warto jednak wiedzieć, że medycyna estetyczna czy drogie kosmetyki to ostateczność, a sprawić, by usta były pełniejsze można na wiele innych sposobów.

Już za chwilę poznasz kilka prostych domowych sposobów, które w naturalny sposób pomogą Ci ujędrnić i wypełnić usta. Wystarczy zaledwie kilka dni, by nadać Twoim wargom objętości, a Twojej twarzy nowego blasku i urody.

Jak sprawić, by usta były pełniejsze?

Pozwól swoim wargom odpocząć

Jednym z powodów, przez które usta stają się mniejsze i węższe, jest napięcie mięśni twarzy, zwłaszcza w okolicy warg. Gdy jesteś zdenerwowany lub zestresowany, zapewne zdarza Ci się zaciskać wargi, a przez długotrwałe napięcie mięśni stają się one coraz mniej wydatne.

Jeśli chcesz by usta stały się pełniejsze, zacznij od kontrolowania w ciągu dnia, czy nie są one zbyt napięte. Dodatkowo możesz poświęcić kilka minut każdego dnia na ćwiczenie relaksujące:

  • zamknij usta i zaciśnij mocno wargi, kierując je do środka; zatrzymaj tę pozycję na 5-10 sekund
  • następnie rozluźnij mięśnie i oddychaj głęboko wypychając wargi
  • powtarzaj 10 razy, 2 lub 3 razy dziennie.

Dzięki tak prostej i naturalnej metodzie Twoje usta dość szybko nabiorą objętości, jędrności i zdrowego koloru.

2#:usta.jpg

Pobudź krążenie

Inne ćwiczenie mięśni twarzy pomoże Ci pobudzić krążenie w ustach, co wpłynie na poprawę ich koloru.

  • zamknij usta i wprowadź wargi w wibracje, nie zaciskając ich zbyt mocno. Delikatnie wydmuchuj powietrze i wypychaj wargi, wydając ciągły wibrujący dźwięk.

Brzmi jak zabawa dla dzieci, ale i Ty możesz wykonywać to proste ćwiczenie przez 20-30 sekund, aby ożywić swoje usta.

Oczyść skórę

Tak samo jak w każdym innym miejscu Twojego ciała, na Twoich ustach również gromadzą się komórki martwego naskórka. Jest to jednak skóra o wiele delikatniejsza, więc należy się jej szczególna ochrona.

Oznacza to, że na wargach również można zastosować peeling, jednak nie częściej niż 1-2 razy w miesiącu.

Do przygotowania peelingu do ust potrzebujesz sody oczyszczonej i oleju. Może to być oliwa z oliwek, olejek kokosowy albo migdałowy. Wymieszaj składniki i wmasuj w usta i ich kontury. Następnie spłucz wodą, a odrobinę olejku pozostaw na wargach. Zabieg ten najlepiej jest wykonywać przed pójściem spać, aby uniknąć wychodzenia z domu z zaczerwienionymi wargami.

3#:usta.jpg

Nawilżaj wargi

Usta są bardzo podatne na wysuszanie, przez co pękają i wyglądają niekorzystnie. Jeśli doskwiera Ci problem spierzchniętych i suchych warg, możesz wykorzystać nasz sposób na ich nawilżanie.

Produktu nawilżającego musisz używać rano i wieczorem, niezależnie czy jest to zwyczajna pomadka, czy też olejek lub masło kakaowe.

Przygotowując samodzielnie maseczkę do twarzy wykorzystaj też takie składniki jak miód, awokado czy jogurt.

Jak wykonywać masaż ust?

Gdy usta są już nawilżone, możesz wypróbować także masaż, który przyniesie Ci następujące korzyści:

  • wzmocni efekt nawilżenia
  • poprawi krążenie krwi
  • rozluźni mięśnie twarzy
  • nada ustom objętości i poprawi kolor
  • sprawi, że usta staną się pełniejsze i bardziej wydatne.

Jak masować usta?

Po nawilżeniu warg zakryj całe usta dłonią i przesuwaj ją poziomo w obie strony, masując nie tylko usta, ale także pobliskie mięśnie twarzy. Neutralizuje to napięcie w miejscach, gdzie najczęściej pojawiają się zmarszczki. Powtórz masaż używając drugiej dłoni. Powtarzaj po 10 razy każdą dłonią.

Jeśli masz czas możesz wypróbować także polecany przez nas masaż całej twarzy, ponieważ poprawi to Twój wygląd i zapobiegnie powstawaniu zmarszczek.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.