Jak zlikwidować cellulit? Kilka porad

Jak zlikwidować cellulit? Kilka porad
Maricela Jiménez López

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Maricela Jiménez López.

Napisany przez Carolina Betancourth

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Cellulit powstaje z powodu zakrzepu krwi w naczyniach krwionośnych, co utrudnia docieranie tlenu do tkanek i usuwania toksyn. Cellulit pojawia się zwykle na kolanach, nogach, kostkach, ramionach, brzuchu, biodrach i pośladkach.Istnieją trzy typy cellulitu:

  • Twardy, jest powierzchowny i może być łatwo zwalczany.
  • Miękki, jest nieco trudniejszy do usunięcia.
  • Obrzękowy, najtrudniejszy do usunięcia i najpoważniejszy ponieważ powoduje ból i obrzęk, powinien być zwalczany medycznie.

Co powoduje cellulit?

  • przypadki dziedziczne
  • problemy z krążeniem
  • uszkodzenia narządów, takich jak nerki i płuca
  • lęk
  • depresja
  • stres
  • siedzący tryb życia

Jakie przyzwyczajenia trzeba zmienić, aby pokonać cellulit?

Nawyki żywieniowe

Powinnaś zrezygnować  z posiłków zawierających tłuszcze nasycone (zwierzęce) i wzbogacić je o owoce i warzywa.

Ciasne ubranie

Zrezygnuj również ze spożywania alkoholu i napojów gazowanych.

Ulubiona odzież

Mimo, że nie zdajesz sobie z tego sprawy, ubrania, które nosisz mogą być przyczyną powstawania cellulitu. Dlatego zachęcamy, abyś pozbyła się odzieży, która jest na ciebie za mała lub są bardzo elastyczna ponieważ ubrania te utrudniają odpowiednie krążenie krwi, a tym samym przyczyniają się do powstawania cellulitu.

Bardzo wąskie spodnie, mocno ściśnięte paski, ciasna i elastyczna bielizna ze szwami, wszystkie te ubrania zwalniają krążenie krwi więc warto ich unikać.

Zacznij ćwiczyć

Co najmniej trzy razy w tygodniu ćwicz aerobik, również niezbędne jest bieganie, pływanie czy jazda na rowerze. Pamiętaj, że ćwiczenia są nie tylko pomocne przy zwalczaniu cellulitu, ale wpływają też dobrze na wszystkie narządy naszego organizmu.

Wykonuj masaż w miejscu występowania cellulitu

Wpłynie to korzystnie na cyrkulację krwi przez naczynia krwionośne. Masaż wykonuj zakreślając okręgi, delikatnie “podszczypując” skórę, tak jakbyś ugniatała ciasto.

Dbaj o swoją wagę

Pamiętaj, że cellulit powstaje dzięki nagromadzonemu tłuszczowi i nieprawidłowemu krążeniu krwi, dlatego jeśli przybierzesz sporo na wadze, jesteś bardziej narażona na wystąpienie cellulitu. Jeżeli tracisz wagę, cellulit będzie łatwiej pokonać, dzięki kremom, zdrowemu odżywianiu i ćwiczeniom.

Pamiętaj, że istnieje wiele problemów, które mogą spowodować przyrost wagi, dlatego, aby temu zapobiec, stosuj zdrową dietę i regularnie ćwicz.

Trzymaj się z dala od soli

Sól sprawia, że organizm zatrzymuje w sobie płyny, sprawiając, że toksyny przebywają dłużej w naszym ciele i powodują takie problemy jak cellulit czy zaparcia.

Domowe sposoby na cellulit

Mydło z owsa i mydło alg morskich

Oba produkty z łatwością znajdziesz w sklepie z naturalnymi produktami. Wystarczy, że umyjesz miejsca, gdzie występuje cellulit, mydłem z owsa, opłuczesz je i następnie umyjesz je mydłem z alg morskich. Wykonuj to ruchami kolistymi, dzięki temu poprawisz krążenie naczyń krwionośnych.

Papaja

Zrób papkę z połowy papai i dodaj do niej łyżkę brązowego cukru, który jest niezbędny ponieważ nawilży i złuszczy skórę. Dobrze wymieszaj oba składniki, aż powstanie gładka masa i stosuj na obszary gdzie występuje cellulit. Maseczka ta pomoże usunąć martwy naskórek i wzmocni skórę.

Zielona herbata

Nie będziemy się rozpisywać na temat fantastycznego działania zielonej herbaty, wspomnimy tylko, że w tym wypadku jest doskonałą bronią na cellulit, dzięki swojemu działaniu przeciwutleniającemu i moczopędnemu.

Mniszek lekarski

Napar z mniszka lekarskiego jest jednym z naparów, który jest najbardziej zalecany na poprawę krążenia krwi i pomoc przy oczyszczaniu organizmu z niepotrzebnych płynów i zalegających toksyn. Doskonale oczyszcza nerki więc jest zalecany w przypadku zatrzymania płynów w organizmie i infekcji dróg moczowych. Działa również jako łagodny środek przeczyszczający, łagodzi zaparcia i problemy żołądkowe.

Cytryna

Sprawdza się idealnie w pomocy przy odchudzaniu i pomaga zredukować cellulit.

Limonka

Sok z cytryny pomaga oczyścić organizm i usunąć tłuszcz, który w nim zalega.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.