Zioła doskonałe na odchudzanie!

· Lipiec 8, 2015
Zawartość minerałów w zielonej herbacie czyni ją doskonałym diuretykiem, które pomaga w wyeliminować nadmiar wody z organizmu. Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, niezbędne jest połączenie tych ziół wraz ze zdrową dieta, ćwiczenia i 2 litrami wody dziennie.

Odchudzanie to zwykle trudny proces i mimo tego, że stosujemy zdrową dietę i regularnie ćwiczymy, nie zawsze jesteśmy w stanie zrzucić zbędne kilogramy. Niektórzy nie potrafią oprzeć się zachciankom w ciągu dnia, a niektórzy po prostu z natury mają powolną przemianę materii. Bez względu na przeszkody w procesie utraty wagi, warto zastosować rozmaite napary ziołowe, które wspomagają odchudzanie, sprawiają, że znika ochota na podjadanie, przyspieszają spalanie tłuszczu i dodają energii podczas treningu. Chcesz poznać zioła, które pomagają w walce ze zbędnymi kilogramami? Przeczytaj koniecznie!

Zielona herbata na odchudzanie

Zielona herbata jest jednym z najpopularniejszych sprzymierzeńców odchudzania na całym świecie. Zawiera między innymi teinę, katechiny i minerały, dzięki czemu jest doskonałym dodatkiem do diet odchudzających. Katechiny to bardzo silne antyoksydanty, które wpływają na przyspieszenie metabolizmu oraz wspomagają proces spalania tłuszczu. Co więcej, zawarte w zielonej herbacie minerały, takie jak potas i magnez, sprawiają, że jest ona skutecznym diuretykiem, a co za tym idzie ułatwia wydalanie zatrzymanej wody w organizmie.

Badania przeprowadzone przez American Journal of Clinical Nutrition wykazały, że osoby, które spożywały 690 miligramów ekstraktu z zielonej herbaty raz dziennie w ciągu trzech miesięcy, straciły więcej na wadze niż osoby, które go nie piły.

Skrzyp polny

2#:odchudzanie.jpg

Skrzyp polny to kolejna roślina doskonała na odchudzanie. Jest ona powszechnie znana ze swych właściwości oczyszczających i moczopędnych, które sprzyjają usuwaniu toksyn i wody, która ma tendencję do gromadzenia się w tkankach organizmu. Należy jednak wyjaśnić, że skrzyp sam w sobie nie spala tłuszczu – to dzięki właściwościom oczyszczającym pomaga on usunąć toksyny z organizmu i walczyć ze złogami tłuszczu. Ponadto, ten napar ziołowy idealnie nadaje się do walki z cellulitem.

Berberys

Berberys to roślina, która może być dobrym dodatkiem do diety odchudzającej. Wyróżnia się tym, że potrafi zwalczać napady lęku i niepokoju, co jest niezwykle przydatne do kontrolowania zachcianek i podjadania między posiłkami – głównych przyczyn przybierania na wadze. Ponadto, przeprowadzone badania wykazały, że berberys poprawia trawienie i podkręca przemianę materii, a tym samym wspomaga odchudzanie.

Karczoch

3#:odchudzanie.jpg

Karczoch to roślina posiadająca wiele właściwości odchudzających, które śmiało możemy wykorzystać jako uzupełnienie diety. Jest on doskonałym diuretykiem, który sprzyja usuwaniu toksyn i zatrzymanej w tkankach organizmu wody. Liście karczocha są bardzo bogatym źródłem magnezu, wapnia, żelaza i potasu. Wspomaga on procesy trawienne i – co przyspiesza odchudzanie – zapewnia uczucie sytości na dłużej.

Brzoza

Brzoza jest doskonałym diuretykiem, dzięki czemu pomaga usunąć nagromadzoną w tkankach wodę i toksyny, stymulując przy tym pracę nerek. Co więcej, dzięki specjalnym właściwościom hipolipidemicznym i class=”st”>hipocholesterolemicznym, wspomaga odchudzanie. Ponadto, jest naturalnym środkiem przeciwzapalnym, stymuluje produkcję żółci przez wątrobę oraz poprawia pracę nerek.

Morszczyn

4#;odchudzanie.jpg

Morszczyn to wodorost bogaty w jod, białko, witaminy z grupy B i minerały, takie jak żelazo, magnez, fosfor, itd. Ze względu na zawartość jodu, roślina ta stymuluje pracę tarczycy, dzięki czemu organizm jest w stanie z łatwością spalać tłuszcz, a co za tym idzie, przyspiesza odchudzanie. Pamiętaj jednak o tym, by nie spożywać morszczynu codziennie. Najlepiej kiedy roślina jest w świeża, ponieważ z upływam czasu traci ona niektóre ze składników odżywczych. Zaleca się spożywanie tego wodorostu przed posiłkami, dzięki czemu szybciej będziemy odczuwać sytość.

Yerba Mate

Yerba mate, znana również jako ostrokrzew paragwajski, to roślina powszechnie znana ze względu na swe właściwości odchudzające. A to ze względu na zawartość substancji, które wywołują w organizmie tzw. efekt termogeniczny. Ponadto, roślina ta pomaga zmniejszyć apetyt i zwiększyć uczucie sytości.

Nasze porady

  • Aby w pełni skorzystać z odchudzających właściwości tych ziół, najlepiej spożywać je w formie naparów, dzięki czemu skutecznie wspomożemy odchudzanie.
  • W żadnym przypadku nie należy przekraczać dziennej dawki naparu, ponieważ – mimo że są to rośliny lecznicze – ich nadmierne spożycie może negatywnie odbić się na naszym organizmie.
  • Pamiętaj, że uzyskasz oczekiwane rezultaty tylko wtedy, gdy dodatkowo stosujesz zdrową dietę, regularnie ćwiczysz i pijesz codziennie duże ilości wody. W przeciwnym wypadku odchudzanie raczej nie zakończy się sukcesem.
  • W szczególnych przypadkach, takich jak ciąża, przyjmowanie niektórych leków, nadciśnienie tętnicze krwi czy inne choroby, zalecamy konsultacje z lekarzem przed spożyciem którejkolwiek z powyższych roślin. Pomoże nam on ustalić, czy napary mogą wywołać skutki uboczne.