Doskonałe zioła na odchudzanie!

· Lipiec 8, 2015
Zioła na odchudzanie pomagają pozbyć się zbędnych kilogramów. Zawartość minerałów w zielonej herbacie czyni ją doskonałym diuretykiem, które pomaga w wyeliminować nadmiar wody z organizmu. Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, niezbędne jest połączenie tych ziół wraz ze zdrową dieta, ćwiczenia i 2 litrami wody dziennie.

Odchudzanie to zwykle trudny proces i mimo tego, że stosujemy zdrową dietę i regularnie ćwiczymy, nie zawsze jesteśmy w stanie zrzucić zbędne kilogramy. Niektórzy nie potrafią oprzeć się zachciankom w ciągu dnia, a niektórzy po prostu z natury mają powolną przemianę materii. Bez względu na przeszkody w procesie utraty wagi, warto zastosować rozmaite zioła na odchudzanie! Powodują one, że znika ochota na podjadanie, przyspieszają spalanie tłuszczu i dodają energii podczas treningu. Chcesz poznać najlepsze zioła na odchudzanie? Przeczytaj koniecznie!

Zioła na odchudzanie: Zielona herbata!

Zielona herbata jest jednym z najpopularniejszych sprzymierzeńców odchudzania na całym świecie. Zawiera między innymi teinę, katechiny i minerały, dzięki czemu jest doskonałym dodatkiem do diet odchudzających. Katechiny to bardzo silne antyoksydanty. Wpływają one na przyspieszenie metabolizmu oraz wspomagają proces spalania tłuszczu. Co więcej, zawarte w zielonej herbacie minerały, takie jak potas i magnez, sprawiają, że jest ona skutecznym diuretykiem. Co za tym idzie, ułatwia ona wydalanie zatrzymanej wody w organizmie.

Badania przeprowadzone przez American Journal of Clinical Nutrition wykazały, że osoby, które spożywały 690 miligramów ekstraktu z zielonej herbaty raz dziennie w ciągu trzech miesięcy, straciły więcej na wadze niż osoby, które go nie piły.

Skrzyp polny

zioła na odchudzanie.jpg

Skrzyp polny to kolejna roślina doskonała na odchudzanie. Jest ona powszechnie znana ze swych właściwości oczyszczających i moczopędnych. Sprzyja usuwaniu toksyn i wody, która ma tendencję do gromadzenia się w tkankach organizmu. Należy jednak wyjaśnić, że skrzyp sam w sobie nie spala tłuszczu – to dzięki właściwościom oczyszczającym pomaga on usunąć toksyny z organizmu i walczyć ze złogami tłuszczu. Ponadto, te zioła na odchudzanie idealnie nadają się do walki z cellulitem.

Berberys

Berberys to roślina, która może być dobrym dodatkiem do diety odchudzającej. Wyróżnia się tym, że potrafi zwalczać napady lęku i niepokoju. Jest niezwykle przydatne do kontrolowania zachcianek i podjadania między posiłkami – które są głównymi przyczynami przybierania na wadze. Ponadto, przeprowadzone badania wykazały, że berberys poprawia trawienie i podkręca przemianę materii, a tym samym wspomaga odchudzanie.

Karczoch

zioła na odchudzanie - karczoch

Karczoch to roślina posiadająca wiele właściwości odchudzających, które śmiało możemy wykorzystać jako uzupełnienie diety. Jest on doskonałym diuretykiem, który sprzyja usuwaniu toksyn i zatrzymanej w tkankach organizmu wody. Liście karczocha są bardzo bogatym źródłem magnezu, wapnia, żelaza i potasu. Wspomaga on procesy trawienne i – co przyspiesza odchudzanie – zapewnia uczucie sytości na dłużej.

Brzoza

Brzoza jest doskonałym diuretykiem, dzięki czemu pomaga usunąć nagromadzoną w tkankach wodę i toksyny, stymulując przy tym pracę nerek. Co więcej, dzięki specjalnym właściwościom hipolipidemicznym i hipocholesterolemicznym, wspomaga odchudzanie. Ponadto, jest naturalnym środkiem przeciwzapalnym, stymuluje produkcję żółci przez wątrobę oraz poprawia pracę nerek.

Morszczyn

zioła na odchudzanie - napar

Morszczyn to wodorost bogaty w jod, białko, witaminy z grupy B i minerały, takie jak żelazo, magnez, fosfor, itd. Ze względu na zawartość jodu, roślina ta stymuluje pracę tarczycy, dzięki czemu organizm jest w stanie z łatwością spalać tłuszcz, a co za tym idzie, przyspiesza odchudzanie. Pamiętaj jednak o tym, by nie spożywać morszczynu codziennie. Najlepiej kiedy roślina jest w świeża, ponieważ z upływem czasu traci ona niektóre ze składników odżywczych. Zaleca się spożywanie tego wodorostu przed posiłkami, dzięki czemu szybciej będziemy odczuwać sytość.

Yerba Mate

Yerba mate, znana również jako ostrokrzew paragwajski, to roślina powszechnie znana ze względu na swe właściwości odchudzające. A to ze względu na zawartość substancji, które wywołują w organizmie tzw. efekt termogeniczny. Ponadto, roślina ta pomaga zmniejszyć apetyt i zwiększyć uczucie sytości.

Nasze porady

  • Aby w pełni skorzystać z właściwości powyższych ziół, najlepiej spożywać te zioła na odchudzanie w formie naparów, dzięki czemu będą one skuteczne.
  • W żadnym przypadku nie należy przekraczać dziennej dawki naparu, ponieważ – mimo że są to rośliny lecznicze – ich nadmierne spożycie może negatywnie odbić się na naszym organizmie.
  • Pamiętaj, że uzyskasz oczekiwane rezultaty tylko wtedy, gdy dodatkowo stosujesz zdrową dietę, regularnie ćwiczysz i pijesz codziennie duże ilości wody. W przeciwnym wypadku odchudzanie raczej nie zakończy się sukcesem.
  • W szczególnych przypadkach, takich jak ciąża, przyjmowanie niektórych leków, nadciśnienie tętnicze krwi czy inne choroby, zalecamy konsultacje z lekarzem przed spożyciem którejkolwiek z powyższych roślin. Pomoże nam on ustalić, czy napary mogą wywołać skutki uboczne.
  • Bahmani, M., Eftekhari, Z., Saki, K., Fazeli-Moghadam, E., Jelodari, M., & Rafieian-Kopaei, M. (2015). Obesity Phytotherapy: Review of Native Herbs Used in Traditional Medicine for Obesity. Journal of Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine. https://doi.org/10.1177/2156587215599105
  • Kazemipoor, M., Cordell, G. A., Sarker, M. M. R., Radzi, C. W. J. B. W. M., Hajifaraji, M., & En Kiat, P. (2015). Alternative Treatments for Weight Loss: Safety/Risks and Effectiveness of Anti-Obesity Medicinal Plants. International Journal of Food Properties. https://doi.org/10.1080/10942912.2014.933350