4 napary ziołowe, które oczyszczą nasz organizm
Bardzo często i z różnych powodów, w naszym organizmie mogą magazynować się toksyny. Dlatego też, aby usunąć wszystkie nagromadzone toksyczne odpady, które szkodzą naszemu organizmowi, możemy spożywać napary ziołowe przyrządzone w domu. I dzięki nim osiągniemy fantastyczne efekty oczyszczenia. W dalszej części artykułu zaprezentujemy kilka prostych i dostępnych przepisów na napary ziołowe.
Napary ziołowe, które pomogą nam wyeliminować toksyny z organizmu
Kiedy nasze ciało magazynuje toksyny, możemy zauważyć niektóre z symptomów. Są one różne w zależności od osoby, u której występują. U jednych przejawiać się będą w zanieczyszczeniach powstających na skórze. U innych zaś występować będą częste i przewlekłe przeziębienia. W skrajnych wypadkach u niektórych osób mogą pojawić się zaburzenia pracy wątroby. Można jednak łatwo temu zaradzić poprzez przeprowadzenie właściwej detoksykacji organizmu.
Aby osiągnąć naturalny i odpowiedni efekt oczyszczania organizmu, możemy użyć produktów, które istnieją na rynku. Albo skorzystać z właściwości niektórych roślin leczniczych. W dalszej części będziemy mogli poznać zarówno produkty jak i rośliny lecznicze, które sprawdzą się idealnie w procesie detoksykacji naszego organizmu.
Ważna uwaga! Napary, które przygotujemy w domu z naturalnych składników. Możemy spożywać je nawet przez trzy tygodnie bez używania sztucznych substancji słodzących. Zastąpimy je substancjami naturalnymi. Napary te mogą nam z powodzeniem zastąpić kawę lub czekoladę, które pijemy na śniadanie. Mogą też stanowić smaczne uzupełnienia obiadu czy kolacji.
Nie myślmy sobie, że skoro napary te są tak łatwe w przygotowaniu, nie będą spełniać funkcji, których od nich wymagamy. Aby sporządzić napar, wsypujemy łyżeczkę ziół leczniczych do filiżanki, które następnie zalewamy wrzątkiem i zostawiamy na pięć lub dziesięć minut pod przykryciem, aby mogły się zaparzyć. Tak przygotowany napar można spożywać ze smakiem i czekać na szybkie efekty działania.
Napar oczyszczający ze skrzypu
Skrzyp polny ma ogromne właściwości oczyszczające i z powodzeniem możemy mieszać go z innymi ziołami, takimi jak: mięta zielona, lukrecja, anyż i koper włoski. Aby wykorzystać ich właściwości, należy pamiętać o zastosowaniu odpowiednich proporcji ziół do przygotowania naparu.
Napar oczyszczający z tymianku
Napar ten głównie zalecany jest dla osób mających problemy z przemianą materii oraz nerwowością. Tymianek poprawia funkcjonowanie pęcherzyka żółciowego i wątroby, przez co pomaga w usunięciu zanieczyszczeń z organizmu.
Aby przygotować napar leczniczy należy wymieszać te same ilości suszonych ziół: tymianku, melisy, kwiatu lipy i dzięgla, wsypać je do filiżanki wrzątku, przykryć i zostawić na dziesięć minut aby zioła się zaparzyły i były gotowe do picia.
Napar oczyszczający z liści truskawek
Kiedy toksyny, które gromadzą się w organizmie, powodują pewne zaburzenia, takie jak akumulacja i co za tym idzie nadmiar kwasu moczowego w organizmie lub dnę moczanową, liście truskawek mogą się wtedy okazać idealnym rozwiązaniem.
Napar przygotowujemy z proporcjonalnie zmieszanych liści mięty, liści borówki, liści podbiału i oczywiście liści truskawek. Mieszanka ta ma doskonałe właściwości moczopędne. Należy spożywać jedną filiżankę naparu dziennie.
Napar oczyszczający z czarnego bzu
Napar z kwiatów czarnego bzu ma właściwości moczopędne i wzmaga potliwość dlatego jest bardzo użyteczny w naturalnym oczyszczaniu organizmu.
Czarny bez może być łączony z ziołami, które mają właściwości poprawiające trawienie i kojące nerwy. Do przygotowania naparu leczniczego używamy w takich samych ilościach: kwiatów czarnego bzu, anyżu, rumianku, liści szałwii i liści driakwi. Napar przyrządza się w taki sam sposób jak wcześniejsze. Jedyną różnicą jest fakt, że napar z liści truskawek można spożywać tylko raz dziennie. Natomiast ten napar możemy spokojnie pić dwa lub trzy razy dziennie.
To może Cię zainteresować ...Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Baraniak, J., & Kania, M. (2011). Wybrane surowce zielarskie o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwreumatycznym. Postępy Fitoterapii.
- Sperkowska, B., & Bazylak, G. (2010). Wpływ warunków ekstrakcji na zawartość rozpuszczalnych szczawianów w wodnych naparach herbat zielonych i herbatek ziołowych. Żywność. Nauka. Technologia. Jakość/Food. Science Technology. Quality. https://doi.org/10.1121/1.4866768