Zdrowe i zadbane stopy – 3 niezawodne olejki!

· Październik 20, 2015

Niewiele jest części ciała, które cierpią w tym samym stopniu co nasze stopy. Zamknięte, nieprzewiewne obuwie, przechodzone kilometry czy problemy z układem krążenia i stawami – wszystko to sprawia, że miewamy okropne bóle z którymi nie potrafimy sobie poradzić.

Wystarczy gorący prysznic, żeby stopy wypoczęły? Najczęściej nie. Najlepszym sposobem na zapobieganie problemom takim jak opuchlizna, ból czy zrogowaciały naskórek, są olejki esencjonalne. W tym artykule zajmiemy się właśnie nimi. Są tym, czego nasze stopy potrzebują. Odkryj je razem z nami!

1. Dbaj o stopy olejkiem z lawendy

Olejek esencjonalny z lawendy

Olejek esencjonalny z lawendy możesz kupić w każdym sklepie zielarskim lub w specjalistycznych drogeriach. Działa kojąco na mięśnie, przeciwbakteryjnie. Jest też bardzo skuteczny w leczeniu bólów reumatycznych.

Jeżeli miałaś ciężki dzień i stopy odmawiają już posłuszeństwa, ten prosty zabieg olejkiem z lawendy przyniesie Ci ogromną ulgę:

Składniki

  • Sucha, lniana tkanina.
  • 5 kropli olejku esencjonalnego z lawendy.

Sposób przygotowania

Kiedy już wzięłaś prysznic i dobrze wysuszyłaś stopy, usiądź w jakimś wygodnym miejscu – pora na relaks. Nałóż 5 kropli olejku z lawendy na czystą, lnianą tkaninę. Teraz wystarczy lekki masaż – skup się na podeszwie stopy, na palcach. Najważniejsze są te miejsca, w których odczuwasz ból.

Jak już skończyłaś masaż, załóż wygodne skarpetki i zostaw je na całą noc. Po tym prostym zabiegu, następnego ranka, będziesz gotowa na kolejny dzień pracy!

2. Olejek esencjonalny z cytryny i oliwy z oliwek

Olejek esencjonalny z cytryny

Mieszając olejek esencjonalny z cytryny z oliwą z oliwek, uzyskasz fantastyczny tonik przeciwzapalny, doskonały na te ciężkie dni, kiedy to Twoje stopy są spuchnięte i obolałe. Działa relaksująco, zmiękczająco i przeciwbakteryjnie.

Składniki

  • 5 kropli cytrynowego olejku esencjonalnego.
  • 40 ml oliwy z oliwek.
  • Miska z ciepłą wodą do zamoczenia stóp.

Sposób przygotowania

Pierwsze co musimy zrobić, to wypełnić miskę ciepłą wodą. Dodajemy olejek cytrynowy i oliwę z oliwek. Wkładamy stopy i moczymy je przez 20 minut. Po tym czasie, dokładnie je suszymy i zakładamy wygodne obuwie. Relaks gwarantowany – bez bólu i opuchlizny.

3.  Olejek esencjonalny z migdałów i róży rdzawej

Olejek esencjonalny z róży rdzawej

Bez żadnych wątpliwości, jest to najbardziej skuteczny sposób na zdrowe i zadbane stopy. Zarówno olejek migdałowy, jak i tez z róży rdzawej (rosa mosqueta), są łatwe do nabycia w sklepach zielarskich. I to w bardzo przystępnej cenie.

Świetnie działają nie tylko na stopy, ale też na włosy, twarz, dłonie, itd. Doskonale się spisują zwalczając zrogowaciały naskórek i opuchliznę. Są też niezwykle bogate w witaminy i minerały. Zawsze powinnaś mieć je u siebie w domu.

Składniki

  • 3 krople olejku esencjonalnego z róży rdzawej.
  • 3 krople olejku z migdałów.
  • Czysta, lniana tkanina.

Sposób przygotowania

To bardzo proste. Zaraz po powrocie do domu, weź ten upragniony, gorący prysznic. Pamiętaj, żeby dobrze wysuszyć stopy. Potem usiądź w wygodnym miejscu. Tak jak poprzednio, na lnianą tkaninę wkraplamy olejek migdałowy i ten z róży rdzawej. Teraz wystarczy powoli przetrzeć stopy, pozwalając, żeby olejki przesiąkły do skóry.

Pamiętaj o piętach. To tam najczęściej występuje zrogowaciały naskórek. Wymasuj palce, nie omijając okolic stawów. W ten sposób stymulujesz krążenie krwi.

Po zakończeniu masażu, załóż wygodne, luźne skarpetki. Prześpij w nich całą noc, umożliwiając olejkom wielogodzinne działanie. Jeśli powtarzasz ten zabieg przynajmniej trzy razy w tygodniu, Twoje stopy będą miękkie i zadbane. Idealne, żeby móc się nimi chwalić podczas lata.

To co? Spróbujesz? Wykorzystaj nasze domowe sposoby już dzisiaj!