Zasypianie w mniej niż jedną minutę!

Październik 7, 2016
Możesz wierzyć lub nie, ale zasypianie w ciągu jednej minuty jest bardzo korzystne dla naszego zdrowia, pomaga ustabilizować rytm pracy serca, co przekłada się na kondycje całego organizmu.

Gdy nadchodzi pora na zasypianie, stres może powodować, że nie możemy usnąć. Dzieję się tak, ponieważ wszystkie Twoje problemy zaczynają zalewać Twój umysł, wydaje Ci się wtedy, ze nic nie możesz na to poradzić, a Twój umysł pracuje przeciwko Tobie.

Nagłe pojawienie się negatywnych myśli i zmartwień utrudnia Ci zasypianie, co może prowadzić do bezsenności. Jeśli ten problem dotyka i Ciebie, to musisz opanować techniki umożliwiające zasypianie w mniej niż jedna minutę.

Zasypianie w mniej niż minutę z techniką 4-7-8

Ta metoda, opracowana przez Andrew Weill profesora Harvardu jest naprawdę bardzo prosta:

  • Wciągaj powietrze przez nos 4 sekundy, aby napełnić płuca
  • Wstrzymaj oddech na 7 sekund
  • Następnie powoli wydychaj powietrze przez 8 sekund

Powtarzaj ten proces kilka razy i zobaczysz jak dobrze się ona sprawdza. Następnego dnia nie będziesz w stanie przypomnieć sobie, kiedy zacząłeś normalnie oddychać. Gwarantujemy, że ta metoda pozwoli Ci zasnąć w ciągu minuty.

Dlaczego ta technika jest tak efektywna?

Tajemnica jej sukcesu leży we wstrzymywaniu oddechu przez siedem sekund. Jest to tak ważne, ponieważ wstrzymując oddech zwalniasz prace serca, co z kolei prowadzi do zmniejszenia niepokoju.

Oznacza to, iż negatywne myśli przestaną Cię atakować: relaks skutecznie zamyka przed nimi drzwi do Twojego umysłu. Teraz to Ty rządzisz. Zauważysz ponadto dużo większą jakoś swojego snu.

Śpiąca kobieta

Gdy nasz rytm serca zwalnia, nasze ciało dostaje więcej tlenu, który jest niezbędny do prawidłowego odpoczynku.

Gdy odczuwamy stres i niepokój, nasz oddech staje się płytszy. Nasz puls przyspiesza i staje się nieregularny, co prowadzi do niedotlenienia naszego organizmu. W rezultacie budzimy się bardziej zmęczeni niż kładliśmy się spać.

Dzięki technice 4-7-8, nie tylko uwolnisz się od bezsenności, ale również znacząco poprawisz, jakość snu, ponieważ wszystkie Twoje mięśnie i organy będą prawidłowo dotlenione.

Korzyści płynące z zasypiania w ciągu minuty.

1. Będziesz bardzie atrakcyjna.

Malująca się kobieta

Twoja skóra znacznie zyska dzięki poprawie, jakości Twojego snu. Dzięki głębokiemu snu, Twój system hormonalny będzie funkcjonował optymalnie, odmładzając i wzmacniając Twoje komórki.

Twoje ciało do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje odpowiedniego odpoczynku. Jeśli masz trudności z zaśnięciem lub nie śpisz zbyt mocno, dostarczasz mu go zbyt mało.

2. Jesz mniej

Dobry sen w nocy zmniejsza poziom stresu w ciągu dnia. Będąc w staniu zasnąć w mniej niż minutę, przynajmniej częściowo będziesz w stanie pozbyć się tej dolegliwości.

Niepokój powoduje, że jesz więcej niż musisz: chwilowa przyjemność, której doświadczamy, kiedy zjadamy coś, co bardzo lubimy, chwilowo hamuje stres, ale prowadzi do przybierania na wadze.

3. Lepiej się uczysz

Aktywność mózgu

Jedną z podstawowych funkcji mózgu jest nauka.  Używamy jej prawie zawsze: gdy słuchamy wiadomości w trakcie drogi do pracy, gdy zauważamy zmiany w zachowaniu naszych przyjaciół, gdy czytamy książkę.

Aby to wszystko osiągnąć, nasz mózg potrzebuje przynajmniej 8 godzin odpoczynku.

Krótszy sen, lub jego zła jakość, zmusza nasz mózg do zbyt ciężkiej pracy. Jego wydajność maleje, co prowadzi do trudności z koncentracją i utrudnia jego pracę.

4. Zasypianie w mniej niż minutę poprawi Twoją samoocenę

Będziesz miała więcej energii w ciągu dnia, dzięki czemu będziesz miała bardzie pozytywne nastawienie w stosunku do innych ludzi, nawet w trudnych sytuacjach.

Dzięki temu, że Twój umysł będzie jaśniejszy i lepiej będzie przyswajał wiedzę, szybciej rozwiążesz problemy, i znajdziesz rozwiązanie konfliktów. To w dalszej kolejności doprowadzi do zdrowej samooceny.

Jeśli cierpisz na bezsenność zalecamy stosowanie techniki 4-7-8 nie tylko, dlatego, że pozwoli Ci się pozbyć zmartwień, ale także, dlatego, że dzięki niej łatwiej osiągniesz swoje cele, a nawet umożliwi Ci ona rozwiązanie problemów, które dręczą Cię w nocy.

Czy jesteś gotowa spróbować?

WIĘCEJ DLA CIEBIE