Zastosowanie masła w gospodarstwie domowym na 14 zaskakujących sposobów

Masło świetnie poluzuje ciasne przedmioty, a nawet zatrzyma skrzypienie drzwi. Dowiedz się więcej o domowym zastosowaniu masła!
Zastosowanie masła w gospodarstwie domowym na 14 zaskakujących sposobów

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Zazwyczaj masło wykorzystujemy w domu tylko do gotowania. Ale prawdopodobnie nie znasz wszystkich sposobów, w jakie ten produkt może pomóc Ci w zwykłych pracach domowych nie tylko w kuchni. Dziś pokażemy Ci zastosowanie masła w gospodarstwie domowym na 14 zaskakujących sposobów poza kuchnią. Poznasz też kilka sztuczek z masłem, o których możesz nie wiedzieć!

Zastosowanie masła do usuwania śladów wody z powierzchni drewnianych

ślady wody na powierzchni drewna

Wilgoć może pozostawiać plamy wodne na powierzchniach drewnianych, a my zazwyczaj kupujemy drogie produkty, aby je usunąć.

Znacznie tańszym rozwiązaniem jest pozostawienie na bejcy odrobiny masła na noc i po prostu zmycie go rano, usuwając jednocześnie plamę.

Rozplątywanie naszyjników

Węzły w łańcuszkach są zwykle trudne do rozplątania, a im dłuższy łańcuszek, tym łatwiej się plącze i tym trudniej go rozwiązać.

Aby uprościć to frustrujące zadanie, natrzyj łańcuszek odrobiną masła i wmasuj je w węzeł. Masło pomoże poluzować splątany metal, czyniąc go śliskim i łatwym do rozwiązania.

Pamiętaj jednak, aby potem wyczyścić masło i użyć pasty do biżuterii w celu zachowania jej wyglądu.

Zastosowanie masła do przechowywania cebuli

jednym z zastosowań masła jest utrzymanie świeżości cebuli

Jedno z nieznanych zastosowań masła przydaje się do przechowywania cebuli. Czasem zużywamy tylko połowę cebuli, a drugą połowę chcemy zachować.

Aby druga połowa nie wysychała lub nie psuła się, posmaruj ją masłem, a doskonale zachowa swoją świeżość.

Polerowanie skóry

Przedmioty skórzane wymagają takiej samej pielęgnacji jak skóra, aby były czyste i wyglądały jak nowe. Użyj szmatki, aby posmarować masłem wyroby skórzane, takie jak buty, paski, meble i inne – to idealny środek do polerowania skóry.

Zapobieganie rozlewaniu się wody

boiling water

Czasami woda przelewa się, gdy gotuje się na kuchence. Prostą sztuczką, aby temu zapobiec, jest wrzucenie do wody małego kawałka masła. Pożegnaj się z rozlanymi płynami!

Zastosowanie masła do usuwania plam atramentowych z plastiku

Plamy z atramentu na plastiku mogą przyprawiać o ból głowy. Rozwiązaniem jest jedno z najlepszych zastosowań masła. Tłuszcz z masła zmiękcza plamę, a sól pomaga ją wydobyć z powierzchni.

Aby to zrobić, połóż masło na plastikowej powierzchni, a następnie wyeksponuj je na jeden dzień na działanie promieni słonecznych. Potem możesz zmyć ślady tuszu.

Ułatwienie golenia

pacha kobiety

Większość ludzi goli niektóre części ciała, aby uzyskać gładszą skórę i ogólnie wyglądać lepiej. Ale kremy do golenia mogą być drogie i powodować podrażnienia.

Pewną prostą sztuczką, która nie kosztuje dużo, jest zastosowanie masła na obszar, który będziemy golić. Ponadto masło przyspiesza golenie i pozostawia gładką skórę.

Usuwanie gumy z włosów

Próba usunięcia gumy z włosów może być sporym bólem głowy, a czasem nawet wymaga wizyty w salonie. Ale aby rozwiązać ten irytujący problem, wystarczy nałożyć na włosy sporą ilość masła, a tłuszcze zawarte w maśle pomogą usunąć gumę. Co najważniejsze, odczekaj kilka minut, zanim zaczniesz ją zdejmować.

Zastosowanie masła do zdjęcia zablokowanego pierścionka

Zastosowanie masła do zdjęcia pierścionka

Obrzęk, wysoka temperatura i inne czynniki mogą powodować nie tylko opuchnięcie palców, ale także zablokować na nich pierścionek. Wtarcie odrobiny masła w palec sprawi, że pierścionek zsunie się bez wysiłku.

Przechowywanie sera

Ser to jeden z tych produktów, które mają ograniczony okres przydatności do spożycia. Przechowując go w lodówce, narażamy go na działanie pewnych czynników, które mogą sprawić, że zepsuje się szybciej niż nam się wydaje.

Skutecznym sposobem na przedłużenie terminu ważności bloku sera jest nałożenie na niego masła i przechowywanie go w hermetycznym pojemniku.

Wyciszanie skrzypiących drzwi

otwieranie skrzypiących drzwi

Z biegiem czasu drzwi wydają irytujący dźwięk za każdym razem, gdy je otwieramy, zamykamy lub gdy poruszają się z wiatrem. Posmaruj zawiasy masłem, aby pozbyć się tych piszczących, uciążliwych dźwięków.

Usuwanie lepkich pozostałości

Usuwanie lepkich substancji z powierzchni może być trudne. Tutaj jednak zaskakująco dobrze sprawdza się zastosowanie masła.

Dobrym trikiem jest delikatne natarcie masłem lepkiej powierzchni i spłukanie pozostałości mydłem i wodą.

Cięcie lepkiej żywności

Wiele produktów spożywczych może mieć gumowatą konsystencję ze względu na zawarte w nich składniki. Aby Twoje cięcia były gładkie i równe, wystarczy posmarować nóż odrobiną masła.

Zastosowanie masła ułatwia połykanie tabletek

Wiele osób ma trudności z połykaniem tabletek, ale aby to ułatwić, po prostu posmaruj tabletkę odrobiną masła i popij wodą.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.