Zapalenie śluzówki żołądka? Te owoce przyniosą Ci ulgę

· Maj 25, 2018
Cierpisz na nieprzyjemne objawy zapalenia śluzówki żołądka? Wypróbuj te naturalne metody, które przyniosą Ci ulgę.

Zapalenie śluzówki żołądka jest zaburzeniem układu trawiennego, które jest spowodowane stanem zapalnym śluzówki, która chroni żołądek przed kwasami żołądkowymi. Powoduje to silne uczucie pieczenia w brzuchu, towarzyszący mu ból, gazy i inne objawy niestrawności.

Ta przypadłość może mieć genetyczne pochodzenie, ale w większości przypadków ma związek ze złymi nawykami żywieniowymi i infekcją spowodowaną przez bakterię Helicobacter pylori.

Z reguły objawy pojawiają się sporadycznie i są wywołane różnymi bodźcami zewnętrznymi, jednak wiele osób cierpi na nawracające zapalenie żołądka, z którym wiążą się również groźne powikłania.

Mimo że w przypadku tej choroby opieka medyczna jest niezbędna, pewne zdrowe nawyki mogą pomóc w zmniejszeniu nasilenia objawów i powstrzymaniu ich od wpływu na jakość naszego życia. Dlatego chcemy wam odkryć, które owoce mogą pomóc w naturalnym przeciwdziałaniu temu problemowi.

Owoce, które przyniosą ulgę, jeśli cierpisz na zapalenie śluzówki żołądka

1.Banany

Banany są bogate w błonnik, witaminy i minerały, które wspólnie działają stymulująco na proces trawienia i mogą przynieść ulgę w przypadku zapalenia żołądka. Są to miękkie owoce, o niskiej zawartości tłuszczu i białka, a ponieważ regulują pH żołądka, zapobiegają wrzodom i zgadze.

Zawarte w nich witaminy A i C, wraz z potasem i magnezem, pomagają chronić błonę śluzową żołądka i zapobiegać stanom zapalnym.

banany owoce na zapalenie śluzówki żołądka

Zalecenia

  • Zjedz banana przy pojawieniu się pierwszych objawów.
  • Dodawaj banany do koktajli i innych deserów.

2. Papaja

Ten smaczny owoc tropikalny jest naturalnym lekarstwem na pieczenie i zgagę wywołaną przez zapalenie śluzówki żołądka. Jego główne zalety wynikają z zawartości błonnika i enzymów trawiennych, które pomagają poprawić trawienie.

Jest zalecany przy stanach zapalnych żołądka i nadkwaśności.

Zalecenia

  • Zjadaj 2-3 plasterki papaji dziennie.
  • dodawaj pokrojoną w kawałki papaję do jogurtu naturalnego, by zapobiec problemom żołądkowym.

3. Brzoskwinie

Brzoskwinie są pełne niezbędnych składników odżywczych, które nadają im właściwości moczopędne, przeciwzapalne i przeczyszczające. Wysoka zawartość błonnika pomaga poprawić trawienie, jednocześnie kontrolując stany zapalne w żołądku.

Te właściwości, wraz z witaminami i minerałami, pomagają złagodzić ból i nieprzyjemne objawy towarzyszące zapaleniu żołądka.

Brzoskwinie owoce na zapalenie śluzówki żołądka

4. Jabłka

Jabłka zawierają rodzaj błonnika zwany pektyną, który w kontakcie z płynami przyjmuje żelową konsystencję. Dzięki temu pomaga chronić błonę śluzową żołądka.

Regularne spożywanie jabłek zapobiega problemom, takim jak zaparcia i zmniejsza nadmierną produkcję kwasów żołądkowych.

Zalecenia

  • Spożywaj do 2 jabłek dziennie.
  • Przygotuj własny sok jabłkowy i pij go za każdym razem, gdy poczujesz pierwsze objawy.

5. Kokos

Kokos jest niezwykle bogaty w przeciwutleniacze, kwasy tłuszczowe i naturalny błonnik, które zbawiennie wpływają na układ pokarmowy. Zarówno miąższ z kokosa jak i woda mają działanie kojące na zgagę i zapalenie żołądka, minimalizując produkcję kwasu.

Zawarte w nim witaminy i minerały uzupełniają utracone składniki odżywcze z powodu biegunki, a także łagodzą bóle żołądka wywołane zapaleniem okrężnicy.

Woda owoce na zapalenie śluzówki żołądka

Zalecenia

  • Spożywaj miąższ z kokosa do 3 razy dziennie.
  • Wypijaj szklankę wody kokosowej na złagodzenie zgagi.

6. Gruszki

Dzięki podobnemu składowi odżywczemu do jabłek, gruszki są kolejnym dobrym rozwiązaniem dla łagodzenia objawów zapalenia śluzówki żołądka poprzez dietę. Zawierają błonnik i przeciwutleniacze, które zmniejszają stan zapalny w wyściółce żołądka.

Wśród składników odżywczych, gruszki zawierają znaczne ilości kompleksu witaminy A, C i B, które są niezbędne do prawidłowego trawienia.

Zalecenia

  • Zjedz dwie porcje gruszki dziennie.
  • Wypij szklankę soku gruszkowego, aby złagodzić objawy niestrawności.

7. Wiśnie

Te pyszne małe owoce zawierają przeciwutleniacze i substancje przeciwzapalne, które pomagają zwalczyć negatywne skutki działania wolnych rodników. Zawarte w nich antocyjany nadają im wyrazisty kolor, a także wpływają na łagodzenie objawów zapalenia śluzówki żołądka, w tym bólu brzucha i niestrawności.

Zalecenia

zjadaj 5-6 dojrzałych wiśni dziennie.

Wiśnie owoce na zapalenie śluzówki żołądka

Czy lubisz którekolwiek z tych owoców? Postaraj się, aby znalazły się w twojej codziennej diecie, by złagodzić objawy zapalenia śluzówki żołądka.