Jak wzmocnić rzęsy domowymi sposobami?

· Kwiecień 7, 2015

Może nas to zdziwić, ale rzęsy są bardzo istotną częścią naszego ciała. Rzęsy nie tylko poprawiają wygląd naszej twarzy, ale też zadaniem ich jest chronienie oczu przed infekcjami i zanieczyszczeniami, które mogą się do nich dostać.Rzęsy zbudowane są z warstw keratyny, która odpowiada też za zapewnienie im sprężystości, piękna i zdrowia, niestety istnieje wiele przyczyn, które mogą spowodować, że rzęsy staną się słabe, są to między innymi: promieniowanie UV, makijaż pozostawiony na noc lub używanie kosmetyków o słabej jakości.

W naszych czasach rzęsy, które uważa się za perfekcyjne, są długie i gęste, które nadają naszym oczom ładnego aspektu. Jeżeli jednak nasze rzęsy takie nie są, nie mamy się co martwić, w dalszej części artykułu poznamy kilka wskazówek na domowe sposoby, które są łatwe do zastosowania i zapewnią naszym rzęsom zdrowy i piękny wygląd.

2#makijaż-skóra-sucha-rzęsy.jpg

Przede wszystkim bardzo ważne jest abyśmy za każdym razem przed pójściem spać dokładnie zmyć makijaż, nie powinniśmy też nadużywać tuszu do rzęs i zalotki ponieważ osłabiają one rzęsy, zwłaszcza kiedy używane są w zbyt mocny sposób. Używanie zalotki po nałożeniu tuszu do rzęs, sprawia, że nasze rzęsy się łamią.

Jeżeli rzęsy rosną wolno, zaleca się wykonywanie ćwiczenia, które polega na szybkim mruganiu, wpływa ono również pozytywnie na kondycję powiek. Jednak istnieją też kremy na bazie keratyny i olejku rycynowego, które odżywiają, nawilżają i wzmacniają strukturę włosa. My jednak przychodzimy dzisiaj z innymi sposobami, które uznawane są za bardzo skuteczne w uzyskaniu perfekcyjnych rzęs.

Olejki

3#oleje-rzęsy.jpg

Poniższe olejki mają właściwości antyoksydacyjne, które zwalczają wolne rodniki, odpowiedzialne za starzenie się. Zapewniają również ochronę naczyń włosowatych, używanie ich na rzęsach sprawi, że będą silniejsze i gęstsze, tymi olejkami są: olejek rycynowy, olejek migdałowy, olejek z awokado i oliwa z oliwek.

Mieszankę tych czterech olejków można z powodzeniem używać do demakijażu twarzy i oczu, można nałożyć również kropelkę na linię rzęs i zostawić do wchłonięcia na całą noc.

Orzechy

4#orzeszek-arachidowy-rzęsy.jpg

Orzeszki arachidowe, orzechy włoskie, rodzynki, itd., należą do grupy produktów żywnościowych, które posiadają wysoką zawartość witamin z grupy B, który pomaga stymulować wzrost włosów.

Zmieszaj olejek rycynowy z rumem!

5#olejek-rycynowy-rzęsy.jpg

W małym słoiczku należy wymieszać trzy łyżeczki olejku rycynowego z odrobiną rumu. Za pomocą płatka kosmetyczne należy nałożyć tę mieszankę na rzęsy i zostawić na całą noc, rano usunąć ciepłą wodą.

Wazelina

6#wazelina-rzęsy.jpg

Wazelina ma działanie ochronne i służy jako środek pobudzający włosy do wzrostu.

Zielona herbata

7#zielona-herbata-rzęsy.jpg

Przygotowujemy zieloną herbatę, zaparzając ją tak jak zawsze, czekamy aż wystygnie i moczymy w niej wacik, po czym przemywamy nim powieki i rzęsy. Zostawiamy wacik na powiekach 10 minut, po czym go ściągamy. Dla najlepszego efektu należy to robić przed pójściem spać i nie przemywać twarzy aż do następnego dnia.

Przeczesujmy rzęsy

8#rzęsy.jpg

Na czystą szczoteczkę do rzęs nakładamy odrobinę kremu nawilżającego i delikatnie wyczesujemy rzęsy, działa to stymulująco na ich wzrost.

Skórka z cytryny

9#skórka-z-cytryny-rzęsy

Cytryna ma bardzo pozytywny wpływ na nasz organizm. W tym wypadku możemy zetrzeć trochę skórki z cytryny i wymieszać ją z oliwą z oliwek lub olejkiem rycynowym, pomoże to wzmocnić działanie olejków, o których wspomnieliśmy wcześniej.

Pamiętajmy, aby nie nadużywać tuszy do rzęs!

10#szczoteczka-tusz-do-rzęsy.jpg

Mimo, że ten produkt sprawia, że rzęsy wydają się grubsze i dłuższe, jego stałe używanie przyniesie odwrotne skutki od pożądanych. Może nawet doprowadzić do wypadania rzęs. Pamiętajmy więc aby demakijaż oczu robić bardzo dokładnie, tak aby nie zostawały żadne resztki tuszu do rzęs.

Masujmy swoje powieki

11#powieki-rzęsy.jpg

Masaż powiek ma na celu zwiększeniu przepływu krwi, który pobudza wzrost włosów. Nie ma konieczności aby do masażu używać konkretnego produktu, każdej nocy przed snem wystarczy dokładnie umyć ręce i opuszkami palców masować delikatnie powieki i rzęsy.

Odżywiajmy się zdrowo

12#sok-marchwiowy-rzęsy.jpg

Pamiętajmy o spożywaniu dużej ilości owoców i warzyw, które dostarczą nam białka i witamin, niezbędnych składników do wzmocnienia i stymulowania wzrostu włosów. Najlepiej w tym wypadku sprawdzą się: marchew, orzeszki arachidowe i pszenica.