Jak wzmocnić rzęsy domowymi sposobami?

Może nas to zdziwić, ale rzęsy są bardzo istotną częścią naszego ciała. Rzęsy nie tylko poprawiają wygląd naszej twarzy, ale też zadaniem ich jest chronienie oczu przed infekcjami i zanieczyszczeniami, które mogą się do nich dostać.Rzęsy zbudowane są z warstw keratyny, która odpowiada też za zapewnienie im sprężystości, piękna i zdrowia, niestety istnieje wiele przyczyn, które mogą spowodować, że rzęsy staną się słabe, są to między innymi: promieniowanie UV, makijaż pozostawiony na noc lub używanie kosmetyków o słabej jakości.

W naszych czasach rzęsy, które uważa się za perfekcyjne, są długie i gęste, które nadają naszym oczom ładnego aspektu. Jeżeli jednak nasze rzęsy takie nie są, nie mamy się co martwić, w dalszej części artykułu poznamy kilka wskazówek na domowe sposoby, które są łatwe do zastosowania i zapewnią naszym rzęsom zdrowy i piękny wygląd.

2#makijaż-skóra-sucha-rzęsy.jpg

Przede wszystkim bardzo ważne jest abyśmy za każdym razem przed pójściem spać dokładnie zmyć makijaż, nie powinniśmy też nadużywać tuszu do rzęs i zalotki ponieważ osłabiają one rzęsy, zwłaszcza kiedy używane są w zbyt mocny sposób. Używanie zalotki po nałożeniu tuszu do rzęs, sprawia, że nasze rzęsy się łamią.

Jeżeli rzęsy rosną wolno, zaleca się wykonywanie ćwiczenia, które polega na szybkim mruganiu, wpływa ono również pozytywnie na kondycję powiek. Jednak istnieją też kremy na bazie keratyny i olejku rycynowego, które odżywiają, nawilżają i wzmacniają strukturę włosa. My jednak przychodzimy dzisiaj z innymi sposobami, które uznawane są za bardzo skuteczne w uzyskaniu perfekcyjnych rzęs.

Olejki

4#orzeszek-arachidowy-rzęsy.jpg

Orzeszki arachidowe, orzechy włoskie, rodzynki, itd., należą do grupy produktów żywnościowych, które posiadają wysoką zawartość witamin z grupy B, który pomaga stymulować wzrost włosów.

Zmieszaj olejek rycynowy z rumem!

9#skórka-z-cytryny-rzęsy

Cytryna ma bardzo pozytywny wpływ na nasz organizm. W tym wypadku możemy zetrzeć trochę skórki z cytryny i wymieszać ją z oliwą z oliwek lub olejkiem rycynowym, pomoże to wzmocnić działanie olejków, o których wspomnieliśmy wcześniej.

Pamiętajmy, aby nie nadużywać tuszy do rzęs!

11#powieki-rzęsy.jpg

Masaż powiek ma na celu zwiększeniu przepływu krwi, który pobudza wzrost włosów. Nie ma konieczności aby do masażu używać konkretnego produktu, każdej nocy przed snem wystarczy dokładnie umyć ręce i opuszkami palców masować delikatnie powieki i rzęsy.

Odżywiajmy się zdrowo

12#sok-marchwiowy-rzęsy.jpg

Pamiętajmy o spożywaniu dużej ilości owoców i warzyw, które dostarczą nam białka i witamin, niezbędnych składników do wzmocnienia i stymulowania wzrostu włosów. Najlepiej w tym wypadku sprawdzą się: marchew, orzeszki arachidowe i pszenica.