Szybszy porost włosów – naturalne sposoby

· Marzec 31, 2015

Każdy chciałby znać sposób na szybszy porost włosów, ale proces ten musimy zacząć od dbania o włosy i powstrzymania ewentualnego wypadania. Dlatego też, w dalszej części artykułu, oprócz sposobów na szybszy porost włosów, poznamy też wskazówki, które pomogą nam w naturalny sposób przywrócić piękno, blask i jedwabistość naszym włosom.

Ograniczmy spożywanie mięsa

Wyniki wielu badań mówią o tym, że większość ludzi cierpi na wypadanie włosów z powodu wytwarzania nadmiernego łoju na skórze głowy. Łój ten produkuje się głównie z powodu spożywania tłuszczu zwierzęcego. Dlatego też zaleca się zredukowanie spożywania mięsa do minimum.

Badajmy tarczycę!

2#nadczynność-tarczycy.jpg

Kiedy osoba cierpi na nadczynność tarczycy, jednym z jej objawów jest pogorszenie wyglądu włosów, w tym wypadku stają się bardzo cienkie. Aby mieć pewność, że mamy problem z tą dolegliwością, należy skonsultować się ze specjalistą i wykonać odpowiednie testy, dzięki temu pozbędziemy się wszelkich wątpliwości. Jeżeli okaże się, że wynik będzie pozytywny, należy wtedy spożywać produkty o dużej zawartości jodu. Bardzo ważne jest też aby w tym wypadku unikać picia wody z kranu, bo zawiera ona fluor i chlor, składniki, które uniemożliwiają jodowi wchłanianie się.

Zwiększmy spożycie kwasów tłuszczowych i biotyny

Oba te składniki odżywcze są bardzo ważne dla zdrowia naszych włosów. Kwasy tłuszczowe możemy znaleźć w orzechach, siemieniu lnianym, rybach i awokado, biotynę zaś znajdziemy głównie w orzechach, ryżu pełnoziarnistym i owsie. Dlatego też musimy się upewnić, że produkty te znajdują się w naszej codziennej diecie. Oprócz tego, że wpłyną bardzo pozytywnie na wygląd naszych włosów, to dodadzą jeszcze naszemu organizmowi niezbędnej energii.

Starajmy się spożywać witaminy z grupy B

Bardzo ważne jest aby do swojej diety włączyć suplementy witamin z grupy B, głównie biotynę i witaminę B5. Idealnie byłoby spożywać 100 gramów tego suplementu, przyczyni się to do wzmocnienia włosów i odżywienia ich. Witaminy te znacznie też poprawią krążenie krwi (zwłaszcza w skórze głowy), co przyczyni się do ożywienia mieszków włosowych, a tym samym wpłynie na szybszy porost włosów.

Zwiększmy spożycie witaminy C

3#pomarańcza-owoce.jpg

Musimy wiedzieć, że nasze włosy, pasmo po paśmie, zbudowane są z kolagenu, dlatego wraz z upływem czasu i faktem, że się starzejemy, kolagen się zużywa i włosy stają się bardzo słabe. Dlatego też musimy zwiększyć spożywanie witaminy C, która pozytywnie stymuluje produkcję kolagenu.

Spore ilości witaminy C znajdziemy głównie w owocach cytrusowych, takich jak: pomarańcze, cytryny, grejpfruty, ale również w truskawkach i papryce.

Spożywajmy więcej produktów z zawartością żelaza na szybszy porost włosów

Żelazo jest niezbędnym składnikiem na szybszy porost włosów. Produkty, które zawierają dużą ilość żelaza to przede wszystkim warzywa zielonolistne, orzechy i figi. Należy pamiętać, że aby organizm dobrze przyswajał żelazo, niezbędne jest spożywanie witaminy C.

Róbmy masaże skóry głowy z użyciem rozmarynu

4#rozmaryn-masaże.jpg

Przez wiele lat wierzono, że rozmaryn może pobudzić krążenie krwi w skórze głowy, przyczyniając się do poprawy stanu zdrowia naszych włosów. Dlatego zaleca się aby dodawać olej rozmarynowy do naszego szamponu lub łączyć olej kokosowy z kilkoma kroplami oleju rozmarynowego i za pomocą tej mieszanki wykonywać masaż skóry głowy. Dzięki temu możemy znacznie poprawić stan i wygląd naszych włosów.