Szybszy porost włosów - naturalne sposoby

08 Czerwiec, 2019
Marzysz o długich, gęstych i pięknych włosach, jednakże rosną zbyt wolno? Poznaj skuteczne sposoby na porost włosów!

Wiele osób chciałoby poznać sposób na szybszy porost włosów. Proces ten należy zacząć od dbania o włosy i powstrzymania ewentualnego wypadania.

W dalszej części artykułu poznasz nie tylko sposoby na szybszy porost włosów, lecz także wskazówki, dzięki którym przywrócisz włosom piękno, blask i jedwabistość.

Ograniczenie spożywania mięsa przyspiesza porost włosów

Wyniki wielu badań wskazują na to, że większość ludzi zmaga się z wypadaniem włosów z powodu wytwarzania nadmiernego łoju na skórze głowy.

Łój jest produkowany głównie z powodu spożywania tłuszczu zwierzęcego. Z tego powodu warto zmniejszyć spożywanie mięsa do minimum.

Nadczynność tarczycy pogarsza stan włosów

nadczynność tarczycy

Jednym z objawów osoby zmagającej się z nadczynnością tarczycy jest pogorszenie wyglądu włosów – stają się cienkie. Aby upewnić się, że zmagasz się z tą chorobą, skonsultuj się ze specjalistą i wykonaj odpowiednie testy. Pomoże Ci to pozbyć się wszelkich wątpliwości.

Jeżeli okaże się, że wynik będzie pozytywny, uzupełnij dietę o produkty o dużej zawartości jodu. Pamiętaj też, aby unikać picia wody z kranu, bo zawiera fluor i chlor, czyli składniki, które uniemożliwiają jodowi wchłanianie się.

Przeczytaj również: Produkty bogate w jod – 7 produktów, które utrzymają go na poziomie

Zwiększenie spożycia kwasów tłuszczowych i biotyny

Oba te składniki odżywcze są istotne dla zdrowia włosów. Kwasy tłuszczowe znajdziesz w orzechach, siemieniu lnianym, rybach i awokado, biotynę zaś głównie w orzechach, ryżu pełnoziarnistym i owsie.

Upewnij się, że produkty te spożywasz te produkty w odpowiedniej ilości. Będzie mieć to pozytywny wpływ na wygląd i porost włosów. Ponadto, dodadzą organizmowi niezbędnej energii.

Spożywanie witamin z grupy B

Włącz do swojej diety suplementy witamin z grupy B, głównie biotynę i witaminę B5. Już 100 g tego suplementu, przyczyni się to do wzmocnienia i odżywienia włosów.

Witaminy te poprawią także krążenie krwi, zwłaszcza w skórze głowy. Pozwala to ożywić mieszki włosowe, a tym samym wpłynąć na szybszy porost włosów.

Spożywanie witaminy C i jej wpływ na porost włosów

witamina C i jej wpływ na porost włosów

Włosy, pasmo po paśmie, zbudowane są z kolagenu, dlatego wraz z upływem czasu kolagen się zużywa, a włosy stają się bardzo słabe. Z tego powodu należy zwiększyć spożywanie witaminy C, która pozytywnie stymuluje jego produkcję.

Spore ilości witaminy C znajdują się w owocach cytrusowych, takich jak: pomarańcze, cytryny, grejpfruty, a także w truskawkach i papryce.

Zwiększenie spożycia produktów z zawartością żelaza na szybszy porost włosów

Żelazo jest niezbędnym składnikiem przyspieszającym porost włosów. Produkty, które zawierają dużą ilość żelaza to przede wszystkim warzywa zielonolistne, orzechy i figi.

Należy pamiętać, że aby organizm dobrze przyswajał żelazo, niezbędne jest spożywanie witaminy C.

Polecamy również: Domowe maseczki wzmacniające włosy: 5 przepisów

Róbmy masaże skóry głowy z użyciem rozmarynu

masaże z rozmarynem

Rozmaryn może pobudzić krążenie krwi w skórze głowy, poprawiając tym samym stan zdrowia włosów. Z tego powodu zaleca się dodawanie oleju rozmarynowego do szamponu lub połączenie oleju kokosowego z kilkoma kroplami oleju rozmarynowego i za pomocą tej mieszanki wykonywać masaż skóry głowy.

  • Alonso, L. (2006). The hair cycle. Journal of Cell Science119(3), 391–393. https://doi.org/10.1242/jcs02793
  • Blume-Peytavi, U., Tosti, A., Whiting, D. A., & Trüeb, R. M. (2008). Hair growth and disorders. Hair, Hair Growth and Hair Disorders (pp. 1–564). Springer Berlin Heidelberg. https://doi.org/10.1007/978-3-540-46911-7
  • Oudemans-van Straaten, H. M., Spoelstra-de Man, A. M. E., & de Waard, M. C. (2014, August 6). Vitamin C revisited. Critical Care. BioMed Central Ltd. https://doi.org/10.1186/s13054-014-0460-x