Wybaczaj i zostaw za sobą przeszłość

Nie możesz pozwolić, by przeszłość powstrzymywała cię od pójścia dalej. Błędy nie mają cię deprymować, powinieneś postrzegać je, jako część nauki życia.
Wybaczaj i zostaw za sobą przeszłość

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Nasza przeszłość może czasami tak bardzo nas przytłaczać, że nie możemy żyć teraźniejszością w pokoju i harmonii. Kiedy to się dzieje, jesteśmy sparaliżowani i nie możemy iść naprzód. Łatwo się mówi, że powinniśmy zostawić przeszłość, jeśli chcemy iść dalej, ale to naprawdę bolesne i nienaturalne rozwiązanie, które staje się poważnym problemem, który wymaga naszej uwagi.

Zakończ przeszłość, żyj teraźniejszością

Uczysz się na swoich błędach

Jednym z powodów, dla których nie robimy postępów, są błędy jakie popełniliśmy. Poczucie winy ze zrobienia czegoś źle, lub zrobienia czegoś, czego nie chcieliśmy prześladuje nas i męczy.

Zaniepokojona kobieta

Generalnie zdajemy sobie sprawę, że błędy można naprawić, ale co z tymi, które sprawiają wrażenie, że nie da się od nich uciec? Rozwiązanie jest proste, po prostu musisz się na nich uczyć. Pamiętaj, że zawsze możesz wyciągnąć coś pozytywnego z dowolnego negatywnego doświadczenia.

Nie bój się błędów, nawet tych, które silnie masz na sumieniu. Będą tylko powstrzymywały cię przed pójściem dalej i nadal będziesz poddany przeszłości, której nie możesz zmienić. Stale patrz w przód, bo nie możesz zmienić tego, co już się stało.

Czy powinieneś się zamęczać za swoje błędy? Nigdy, ponieważ mylenie się jest rzeczą ludzką i czymś co uczy nas, że nie jesteśmy doskonali. Powinniśmy być świadomi faktu, że błędy są pozytywne, ponieważ możemy się na nich uczyć.

Nie odmówię sobie szczęścia

Mogłeś doświadczyć smutnych i ciemnych okresów w swojej przeszłości, które pamiętasz do dziś. Te czasy już dawno minęły! Nie możesz żyć przeszłością, bo teraźniejszość jest tutaj.

Głębia emocjonalna

Wiele ludzi nie może być szczęśliwymi, ponieważ żyją zakotwiczeni w przeszłości. To normalne, że czasami zastanawiamy się nad przeszłością, by zobaczyć co się nam przydarzyło i czego się z tego nauczyliśmy.

By to zrobić, musisz nauczyć się wybaczać sobie i innym. Rozgoryczenie nigdy nikomu nie pomogło, to tylko odmawianie sobie szczęścia, które na nas czeka. Musisz zostawić za sobą wszystko, co zakotwicza cię w przeszłości.

Musisz nie tylko nauczyć się wybaczać innym, ale też wybaczać samemu sobie za własne błędy. To uwolni cię od wielkiego ciężaru, jaki dźwigasz na swoich ramionach.

Ważne jest by dać sobie okazję do pójścia naprzód, nawet jeśli będziesz patrzeć w przeszłość raz na jakiś czas. Ważne jest by patrzeć w przeszłość tylko wtedy, kiedy pomoże ci to wykonać dobry krok naprzód w kierunku szczęścia.

Pora zostawić to za sobą!

Kobieta sowa

Wiesz czym jest zależność? To przyłączanie się do kogoś, w wyniku strachu przed samotnością lub po traumie. Jednocześnie cierpimy ze względu na uzależnienie od naszej przeszłości.

Nie powinniśmy pozwalać sobie na uzależnianie od przeszłości, ponieważ musimy pogodzić się z faktem, że nie możemy jej zmienić. Życie i przebywanie w przeszłości powstrzymuje nas od stawania się swoją najlepszą wersją oraz zmienia nas w ludzi, którzy nigdzie nie podążają i nie robią niczego ze swoim życiem.

Nie możemy iść naprzód nie zapominając o przeszłości. Pomyśl o życiu w przeszłości jak o byciu schwytanym w więzy, sznur który krępuje nasze ruchy i nie pozwala się poruszać. Teraz jest pora by się uwolnić.

Nie możesz odejść bez przeczytania: Zdrowe pary – poznaj ich 10 nawyków

Patrz na swoją przeszłość okiem obserwatora i ucz się ze swoich porażek i sukcesów. Wybaczaj ludziom, którzy cię skrzywdzili. Skupiaj się na teraźniejszości i na tym co chcesz zmienić. Ważne jest byś podjął działania.

Kobieta

Każdy w pewnym momencie musi odnieść się do przeszłości. Ważne jest, by w niej nie pozostać na zawsze, ponieważ rzeczywistość jest to i teraz. Żyjemy w teraźniejszości stale maszerując w kierunku przeszłości.

Nie pozwól sobie na życie w przeszłości. Jest już za tobą i ma w sobie wiele rzeczy, których nie znosisz. Dzisiaj możesz wszystko zmienić i zostawić to za sobą. Teraźniejszość daje ci okazję do zmian.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.