Wskazówki dla mężczyzn, aby zrzucić tłuszcz z brzucha

Utrata wagi jest ważna, zwłaszcza gdy brzuch stał się dość duży. Na dłuższą metę nadwaga jest niebezpieczna, więc nie jest to tylko kwestia wyglądu.
Wskazówki dla mężczyzn, aby zrzucić tłuszcz z brzucha
Leidy Mora Molina

Przejrzane i zatwierdzone przez: pielęgniarka Leidy Mora Molina.

Napisany przez Edith Sánchez

Ostatnia aktualizacja: 05 października, 2022

Odchudzanie nie jest łatwe… ani dla mężczyzn, ani dla kobiet. Czasami możesz nawet schudnąć, ale ten brzuch wciąż tam jest! Oczywiste jest, że tłuszcz brzuszny jest bardziej odporny i jego wyeliminowanie wymaga dobrej strategii. W tym artykule znajdziesz kilka wskazówek dla mężczyzn, jak zrzucić tłuszcz z brzucha!

Chodzi o to, że jeśli mężczyźni chcą zrzucić tłuszcz z brzucha, nie wystarczy dobra dieta. Same ćwiczenia też nie dadzą dobrego rezultatu. Najlepszą rzeczą jest wdrożenie programu, który łączy kilka działań jednocześnie.

Należy podkreślić, że utrata tłuszczu z brzucha to nie tylko kwestia estetyki czy wyglądu. Tłuszcz znajdujący się w jamie brzusznej zwiększa ryzyko zachorowania na różne choroby. Należą do nich zawał mięśnia sercowego, udary i cukrzyca.

Dlaczego tak ważne jest, aby zrzucić tłuszcz z brzucha?

Jak już zauważyliśmy, tłuszcz brzuszny zwiększa ryzyko zachorowania na poważne choroby w dłuższej perspektywie. Dzieje się tak, ponieważ generuje ciągły proces zapalny w organizmie.

Ogólnie rzecz biorąc, mężczyźni częściej gromadzą tłuszcz w jamie brzusznej niż w innych częściach ciała. Zła dieta, siedzący tryb życia i wiek jeszcze ułatwiają ten proces. Objętość brzucha zaczyna być niebezpieczna, gdy przekracza 102 centymetry (40 cali).

Objętość reszty ciała często nie ma takiego znaczenia. Tymczasem szczupła osoba z wypukłym brzuchem ma takie samo ryzyko jak osoba z nadwagą.

Jak mężczyźni mogą zrzucić tłuszcz z brzucha

Utrata tłuszczu z brzucha nie jest łatwa, ale nie jest też niemożliwa, jeśli będziesz wytrwały. Chodzi przede wszystkim o zmianę stylu życia. Reszta przychodzi naturalnie. Co więc powinieneś zrobić? Poniższe wskazówki sa kluczem do sukcesu.

Mężczyzna z dużą ilością tłuszczu z brzucha.
Złe nawyki związane ze stylem życia sprzyjają gromadzeniu dodatkowego tłuszczu w organizmie. U mężczyzn często dotyczy to okolic brzucha.

1. Zdrowe odżywianie

Nie chodzi o to, aby przejść na głodowe diety, ale o poprawę jakości swojej diety. Oznacza to spożywanie mniejszej ilości tłuszczów nasyconych, cukrów i rafinowanej mąki.

Jednocześnie powinieneś zwiększyć spożycie owoców i warzyw. Chociaż sam ten środek nie pomoże Ci stracić tłuszczu z brzucha z dnia na dzień, będzie mieć decydujący wpływ na ten cel.

2. Nie wszystko ma związek z abs

Powinno być jasne, że utrata tłuszczu z brzucha jest absolutnie niemożliwa poprzez samo robienie przysiadów. Ten rodzaj ćwiczeń ujędrnia i ujędrnia mięśnie brzucha, ale nie zmniejsza ilości tłuszczu.

3. Zwiększenie masy mięśniowej

Zwiększenie masy mięśniowej sprzyja utracie tkanki tłuszczowej. W szczególności większa masa mięśniowa brzucha, nóg i pleców powoduje wzrost metabolizmu. Przysiady są więc jak najbardziej zalecane.

4. Zmniejszenie tkanki tłuszczowej

Pożądana jest nie tylko redukcja tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha, ale ważne jest również zmniejszenie ogólnego procentu tkanki tłuszczowej. Najlepszym sposobem na osiągnięcie tego jest połączenie treningu cardio i siłowego.

5. Ogranicz spożycie alkoholu

To, co jesz, jest tak samo ważne jak to, co pijesz. Nie ma dowodów na to, że alkohol zwiększa ilość tłuszczu w jamie brzusznej. Jednak jasne jest, że jest bogaty w kalorie i sprzyja przybieraniu na wadze . Utrudnia też spalanie tłuszczu.

Możesz być zainteresowany: 4 wskazówki, jak przestać pić alkohol

6. Ogranicz spożycie węglowodanów

Węglowodany są świetnym paliwem dla organizmu, ale zawsze powinny być spożywane z umiarem. Jeśli chcesz zrzucić tłuszcz z brzucha, najlepiej unikać nadmiernego spożywania ciastek, makaronów, ciasteczek, słodyczy i tym podobnych.

Nie tylko zwiększają tkankę tłuszczową, ale także pobudzają głód. Z drugiej strony badania zapewniają nas, że dieta niskowęglowodanowa jest bardzo skuteczna w kontrolowaniu trójglicerydów we krwi. Dlatego ten model żywienia będzie sprzyjał metabolizmowi.

7. Jedz więcej i lepiej

Ci, którzy uważają, że długotrwały głód jest najlepszym sposobem na pozbycie się tkanki tłuszczowej, są w błędzie. Kiedy czujesz ciągły apetyt, to znak, że albo jesz za mało albo nieodpowiednie rzeczy. Nie chodzi bowiem o jedzenie mniejszych ilości, ale o spożywanie pokarmów wyższej jakości.

8. Zwiększ spożycie białka i zdrowych tłuszczów

Białka mają moc termogeniczną. Oznacza to, że mają zdolność wspomagania spalania tłuszczu i optymalizacji zużycia energii.

Dlatego powinny być obecne w codziennej diecie. Dbaj również o to, by były to białka chude. Natomiast zdrowe tłuszcze są doskonałym uzupełnieniem.

9. Więcej błonnika

Pokarmy bogate w błonnik generują większe uczucie sytości w krótszym czasie. Błonnik rozpuszczalny miesza się z wodą i tworzy rodzaj żelu, który pozostaje w jelicie, dając wrażenie zaspokojenia głodu. Z tego powodu jest idealnym pokarmem, aby zrzucić tłuszcz z brzucha u mężczyzn.

Żywność bogata w błonnik.
Błonnik daje uczucie sytości. Im więcej produktów z tą substancją spożywamy, tym lepsza jakość diety.

10. Bądź zmotywowany i konsekwentny

Utrata wagi nie jest kwestią kilku dni. Jest to powolny proces, który jednak zapewnia wspaniałe rezultaty dla Twojego zdrowia i wyglądu.

Cały sekret polega na byciu konsekwentnym we wszystkich podjętych środkach. W szczególności w prowadzeniu zdrowej diety i regularnej aktywności fizyczna.

Nie poddawaj się szybko

Zmiana diety z dnia na dzień może nie być taka łatwa. Jeśli jednak jesteś zdecydowany zrzucić tłuszcz z brzucha, powinieneś zacząć przynajmniej od dwóch środków: nie jedz fast foodów i wyeliminuj napoje gazowane.

Zdrowa żywność nie powinna być na drugim miejscu w Twoim menu. Ważne jest, aby zrobić kilka prób i nauczyć się przygotowywać dania, które mają przyjemniejszy smak. W tym przypadku pewną rolę mogą również odgrywać przyzwyczajenie kulinarne.

Mężczyźni tracą wagę łatwiej niż kobiety, ponieważ mają średnio o 20% większą objętość mięśni niż kobiety. Oznacza to, że zużywają więcej kalorii, nawet jeśli wykonują te same czynności. To dla nich dobra wiadomość.

Tłuszcz brzuszny gromadzi się wokół narządów wewnętrznych, co nie jest dobre dla twojego zdrowia. Jednak nigdy nie jest za późno, aby zacząć żyć zdrowiej i z lepszą samooceną.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Song H, Cho S, Lee HY, Lee H, Song W. The Effects of Progressive Resistance Exercise on Recovery Rate of Bone and Muscle in a Rodent Model of Hindlimb Suspension. Front Physiol. 2018 Aug 13;9:1085. doi: 10.3389/fphys.2018.01085. PMID: 30150940; PMCID: PMC6099092.
  • Dewantari, Ni Made, et al. “The Effects of A low-fat diet and A low-carbohydrate diet with aerobic exercise on changing of lipid profile.” World Nutrition Journal 3.2 (2020): 53-58.
  • Veses, A. M. (2010). Asociación entre el consumo moderado de cerveza tradicional y sin alcohol y la composición corporal. CSIC. Recuperado 22 de noviembre de 2021, de http://digital.csic.es/bitstream/10261/90148/1/451541.pdf.
  • González, C. A., Pera, G., Agudo, A., Amiano, P., Barricarte, A., Beguiristain, J. M., … & Tormo, M. J. (2000). Factores asociados a la acumulación de grasa abdominal estimada mediante índices antropométricos. Medicina clínica, 114(11), 401-406.
  • Méndez Sánchez, Nahum, Norberto C. Chávez-Tapia, and Misael Uribe. “Hígado graso no alcohólico. Nuevos conceptos.” Revista de investigación clínica 56.1 (2004): 72-82.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.