Woda ogórkowa - 9 powodów, by pić ją codziennie

Jeśli nie lubisz smaku zwykłej czystej wody, dobrym sposobem, by odpowiednio nawodnić i odżywić organizm jest woda ogórkowa.
Woda ogórkowa - 9 powodów, by pić ją codziennie
Carlos Fabián Avila

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Carlos Fabián Avila.

Napisany przez Equipo Editorial

Ostatnia aktualizacja: 12 lipca, 2023

Woda ogórkowa to pyszny naturalny napój, który może stać się nieodłącznym punktem Twojego codziennego jadłospisu. Ogórek to zdrowe warzywo o wysokiej zawartości witaminy C, substancji o działaniu antyoksydacyjnym.

Co więcej, ogórki nie zawierają tłuszczu i są bardzo niskokaloryczne, dzięki czemu woda ogórkowa ta to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla osób szukających dodatkowej dawki witamin, ale także starających się stracić kilka zbędnych kilogramów.

To proste i tanie, więc wypróbuj nasz przepis już dziś!

Woda ogórkowa – prosty przepis

Co będzie ci potrzebne?

 • 1/2 szklanki wody
 • 1/2 ogórka
 • sok z 1 cytryny
 • 3 listki mięty
 • lód
Zdrowa woda ogórkowa

Sposób przygotowania

Koktajl z ogórków to jeden z najprostszych i najtańszych do przygotowania napojów, jakie możesz sobie wyobrazić.

Musisz tylko zmiksować razem wszystkiego składniki i już po chwili możesz cieszyć się smakiem, a także licznymi właściwościami zdrowotnymi tego naturalnego napoju, o których opowiemy Ci już za chwilę.

1. Woda ogórkowa na spalanie tłuszczu

Woda z ogórków to naturalny napój wspomagający spalanie tkanki tłuszczowej, zwłaszcza w wyjątkowo problematycznych obszarach naszego ciała, takich jak uda czy brzuch.

Kobieta mierzy obwód talii

Właściwości oczyszczające ogórków pomagają usunąć z organizmu toksyny i odkładający się tłuszcz. Z pewnością zauważysz różnicę.

2. Naturalny sposób na nawilżenie

Jeśli jesteś jedną z tych osób, którym nie odpowiada smak czystej wody, ale mimo wszystko chcesz zadbać o odpowiednio nawilżenie i nawodnienie organizmu, woda ogórkowa rozwiąże Twoje problemy i stanie się Twoim ulubionym napojem.

Napój ogórkowy jest nie tylko smaczniejszy od czystej wody, ale także zapewnia całą gamę substancji odżywczych i witamin. W dodatku jest napojem niskokalorycznym, bez dodatku cukru.

3. Woda ogórkowa na nadciśnienie

Nadciśnienie to schorzenie, które może mieć wpływ na wiele różnych organów ciała, takich jak serce, nerki czy nawet oczy. Woda z ogórków to idealny sposób, by naturalnie obniżyć i ustabilizować ciśnienie krwi.

Pij wodę ogórkową codziennie, a szybko zauważysz różnicę.

4. Wiele korzyści dla Twojej skóry

Jeśli masz suchą i wrażliwą skórę, napój ogórkowy zapewni jej odpowiednie nawilżenie i dawkę witamin. Za sprawą naturalnego krzemu obecnego w ogórkach unikniesz takich problemów jak suchość skóry i jej przebarwienia. W dodatku Twoja skóra odzyska zdrowy blask!

5. Mniejszy apetyt

Jeśli ciągle jesteś głodna i nie umiesz zapanować nad chęcią podjadania pomiędzy posiłkami, zamiast przekąski wybierz szklankę wody ogórkowej. Napój ten nie tylko doskonale ugasi pragnienie, ale także zapewni uczucie sytości.

6. Woda ogórkowa sposobem na masę mięśniową

Napój ten to Twój ogromny sojusznik jeśli chodzi o utrzymanie masy mięśniowej w dobrej kondycji. Stoi za tym obecny w ogórkach krzem, który bardzo dobrze wpływa na stan mięśni.

Woda ogórkowa w szklance

Nie ma więc lepszego napoju po treningu niż woda ogórkowa. Szybko zauważysz, że mięśnie stają się silniejsze.

7. Pożegnaj cienie pod oczami

Ogórek to doskonały sposób, by uporać się z uciążliwymi workami i cieniami pod oczami. Jest to bowiem produkt o licznych właściwościach przeciwzapalnych. Trudno o lepszy naturalny kosmetyk, który dostarczyłby tyle korzyści skórze Twojej twarzy.

8. Woda ogórkowa dla zdrowia dziąseł

Woda ogórkowa wspomaga procesy gojenia się i regeneracji, a także doskonale odświeża jamę ustną. Dzięki fitochemikaliom obecnym w ogórkach, będziesz cieszyć się świeżym i przyjemnym oddechem.

9. Piękne włosy i paznokcie dzięki wodzie ogórkowej

Ogórek to źródło krzemu i siarki, dwóch substancji odpowiedzialnych za mocne, zdrowe i błyszczące włosy i paznokcie. W dodatku woda ogórkowa przyspiesza proces porostu włosów.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Mukherjee, P. K., Nema, N. K., Maity, N., & Sarkar, B. K. (2013, January). Phytochemical and therapeutic potential of cucumber. Fitoterapia. https://doi.org/10.1016/j.fitote.2012.10.003
 • Dennis EA, Dengo AL, Comber DL, et al. Water consumption increases weight loss during a hypocaloric diet intervention in middle-aged and older adults. Obesity (Silver Spring). 2010;18(2):300–307. doi:10.1038/oby.2009.235
 • Kumar, D., Kumar, S., Singh, J., Narender, Rashmi, Vashistha, B. D., & Singh, N. (2010). Free radical scavenging and analgesic activities of Cucumis sativus L. fruit extract. Journal of Young Pharmacists, 2(4), 365–368. https://doi.org/10.4103/0975-1483.71627
 • Khan N, Syed DN, Ahmad N, Mukhtar H. Fisetin: a dietary antioxidant for health promotion. Antioxid Redox Signal. 2013;19(2):151–162. doi:10.1089/ars.2012.4901
 • Nema, N. K., Maity, N., Sarkar, B., & Mukherjee, P. K. (2011). Cucumis sativus fruit-potential antioxidant, anti-hyaluronidase, and anti-elastase agent. Archives of Dermatological Research, 303(4), 247–252. https://doi.org/10.1007/s00403-010-1103-y
 • Ríos, J. L. (2010, March). Effects of triterpenes on the immune system. Journal of Ethnopharmacology. https://doi.org/10.1016/j.jep.2009.12.045
 • Pertami, S. B., Rahayu, D. Y. S., & Budiono, B. (2017). EFFECT OF CUCUMBER (CUCUMIS SATIVUS) JUICE ON LOWERING BLOOD PRESSURE IN ELDERLY. Public Health of Indonesia3(1), 30–36. https://doi.org/10.36685/phi.v3i1.93
 • Popkin BM, D’Anci KE, Rosenberg IH. Water, hydration, and health. Nutr Rev. 2010;68(8):439–458. doi:10.1111/j.1753-4887.2010.00304.x

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.