Woda kokosowa a niedoczynność tarczycy
Cierpisz na niedoczynność tarczycy? Jest to bardzo często spotykana dolegliwość, wymagająca długotrwałego leczenia. Oprócz terapii farmakologicznej, zaleca się zmianę stylu życia. Czy jest chorobą wyleczalną? Jak najbardziej. Wymaga tylko silnej woli i motywacji. Dobrze byłoby gdybyś skorzystała również z naturalnych sposobów na niedoczynność tarczycy. Na przykład woda kokosowa.
Wiedziałaś, że woda kokosowa jest doskonałym sprzymierzeńcem w leczeniu niedoczynności tarczycy? W dzisiejszym artykule szczegółowo Ci to wyjaśnimy.
Woda kokosowa lekiem na niedoczynność tarczycy
Przy niedoczynności tarczycy pojawiają się następujące symptomy:
- Przybieranie na wadze.
- Bóle głowy.
- Bezsenność.
- Wypadające włosy.
- Sucha skóra.
- Wrażliwość na zimno – ciągle zimne ręce i stopy.
- Nieustanne zmęczenie.
- Bóle mięśni.
- Infekcje układu moczowego.
- Zaparcia.
Wszystkie, powyżej opisane dolegliwości, są związane z niedoczynnością tarczycy, która nie produkuje wystarczającej ilości podstawowych hormonów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Aby poprawić jej pracę, nie obędzie się bez lekarstw.
Mimo kuracji, wielu pacjentów narzeka na rezultaty. Wiele objawów, takich jak przybieranie na wadze czy problemy z ciągłym zmęczeniem, są stałym utrapieniem. Co możemy zrobić? Uprawianie sportów nie pomaga?
Witaminy i minerały też nie? Istnieje sposób: woda kokosowa! Wprowadź ją do swojej diety.
1. Woda kokosowa reguluje pracę tarczycy.
Jedną z najlepszych właściwości wody i olejku kokosowego jest regulowanie pracy hormonów tarczycy. Naturalne enzymy stymulują ten organ.
Również korzystnie oddziałuje na funkcje jelitowe i trawienne, poprawiając przemianę materii.
2. Woda kokosowa wzmacnia układ odpornościowy.
Jest świetnym źródłem potasu, fosforu, żelaza i wapnia. Wszystkie te minerały pomogą Ci uniknąć infekcji związanych z niedoborem hormonów tarczycy.
Zwalczysz zmęczenie i poczujesz się dużo silniejsza. Przy okazji wzmocnisz naturalną obronność organizmu.
3. Woda kokosowa mobilizuje antyoksydanty.
Przy niedoczynności tarczycy, wiele z naszych komórek utlenia się zbyt szybko, przez co zwalnia się metabolizm, a skóra jest bardziej sucha i mniej elastyczna. Pojawiają się też problemy z wątrobą.
Woda kokosowa, wraz z leczeniem farmakologicznym, sprzyja działaniu antyoksydantów i stymuluję produkcję hormonów tarczycy.
4. Dogłębnie nawadnia organizm.
Sucha skóra, zmęczenie, bóle głowy… Wszystko to jest skutkiem nieodpowiednio pracującej tarczycy. Jeżeli będziesz pijała codziennie 2 – 3 szklanki wody kokosowej, Twój organizm będzie należycie nawodniony i dużo bardziej wydajny.
5. Odżywia paznokcie, włosy i skórę.
Zawarte w niej minerały doskonale stymulują zdrowie naszych włosów, paznokci i skóry. Działa na nie rewitalizująco.
6. Poprawia przemianę materii.
Źle funkcjonująca tarczyca sprawia, że nasza przemiana materii bardzo się zwalnia, zatrzymujemy płyny i cierpimy na zaparcia. Wypijając 3 szklanki dziennie rozwiążesz ten problem.
Zawarte w wodzie kokosowej, naturalne, bioaktywne enzymy – takie jak fosfataza i peroksydaza – widocznie poprawią nasz metabolizm.
7. Woda kokosowa na odchudzanie.
Dzięki temu jak woda kokosowa wpływa na przemianę materii i jej właściwościom oczyszczającym organizm z toksyn, uda nam się stracić na wadze dużo szybciej i skuteczniej. Rezultaty gwarantowane.
Jak leczyć niedoczynność tarczycy wodą kokosową?
- Wypijaj dwie lub trzy szklanki dziennie, po każdym posiłku, przez 20 dni. Odpocznij 10 dni i powtórz kurację.
- Jeżeli wolisz, możesz wypróbować też olejek kokosowy. Jest równie skuteczny. Żeby mieć pewność, że będzie działał, kupuj go w sklepach ze zdrową żywnością. Wtedy będziesz miała pewność, że został wyprodukowany w sposób naturalny.
- Przechowuj go w lodówce. Wypijaj jedną łyżkę stołową, codziennie rano. Olejek kokosowy przyspiesza metabolizm i stymuluje produkcję hormonów tarczycy. Jest fantastyczny!
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- DebMandal, M., & Mandal, S. (2011). Coconut (Cocos nucifera L.: Arecaceae): In health promotion and disease prevention. Asian Pacific Journal of Tropical Medicine. https://doi.org/10.1016/S1995-7645(11)60078-3