Usuń plamy na skórze w naturalny sposób!

Zielona herbata jest bogata w antyoksydanty, które pomagają w ujednoliceniu koloru skóry oraz zapobiegają przedwczesnemu starzeniu.

Jednym z kroków, którego wielu z nas nie uwzględnia w codziennej pielęgnacji skóry, jest jej tonifikacja. Ten etap jest bardzo ważny, jeżeli chcemy utrzymać jej elastyczność, wyeliminować plamy i przebarwienia, zapobiec przedwczesnemu starzeniu się oraz zachować jej piękny i zdrowy wygląd przez długi czas.

Naturalnie przygotowane toniki do skóry są świetnym sposobem na poprawienie wyglądu i stanu skóry. Kosmetyki te są łatwe w przygotowaniu i z powodzeniem można wykonać je z produktów, które znajdują się w domu.

Jedną z głównych korzyści ich stosowania jest odświeżenie skóry, głębokie oczyszczanie, zapobieganie powstawania zaskórników i wyprysków, usunięcie nadmiaru tłuszczu oraz eliminacje plamy. Jak przygotować podobne płyny do pielęgnacji twarzy?

Naturalne kosmetyki na plamy, zaskórniki, oczyszczanie i odświeżenie

1. Tonik z miodu pszczelego na plamy na skórze

Miód na skórę

Ten naturalny preparat z dodatkiem miodu pszczelego tonizuje skórę, pozostawiając ją miękką, nawilżoną i pozbawioną wszelkich zanieczyszczeń.

Składniki:

 • 1 łyżka miodu (25g)
 • 1 łyżeczka soku z cytryny (5ml)
 • 1 łyżka wody różanej (15ml)
 • 2 łyżki wódki lub wody z oczaru wirginijskiego (30ml)

Sposób przygotowana i zastosowanie:

Wymieszać wszystkie składniki w zamkniętej butelce i pozostawić na pięć dni w chłodnym miejscu. Starać się każdego dnia mieszać preparat by nie doszło do zlepienia. Gdy preparat jest gotowy, należy stosować go na noc przed spaniem, by uniknąć kontaktu z promieniami słonecznymi.

2. Tonik z ogórków

Ogórek jest świetnym składnikiem wyrównującym koloryt skóry, usuwającym plamy i pozostawiającym cerę gładką i nawilżoną. Ogórek jest bogaty w wodę i inne składniki odżywcze, które pomagają poprawić kondycję skóry twarzy, zredukuje obrzęki wokół oczu i zlikwiduje cienie pod oczami.

Składniki:

 • 0,25 szklanki soku z ogórka (60ml)
 • 2 łyżki wody z oczaru wirginijskiego (30ml)
 • 2 łyżki wody destylowanej (30ml)

Sposób przygotowania i zastosowanie:

Wszystkie składniki należy umieścić w butelce, dokładnie wymieszać i aplikować mieszankę przy użyciu wacika kosmetycznego. Aby zachować dłużej świeżość preparatu, można przechowywać butelkę z zawartością w lodówce.

3. Tonik z zielonej herbaty

Zielona herbata na skórę

Tonik przygotowany z zielonej herbaty jest jednym z najlepszych balsamów do skóry twarzy.  Tonik z zielonej herbaty jest idealny na łagodzenie oparzeń słonecznych i pomaga na powstałe plamy i przebarwienia.

Zielona herbata jest bogata w przeciwutleniacze, a to czyni ten produkt doskonałym sposobem na zapobieganie przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Składniki:

 • 2 łyżki liści zielonej herbaty (6g)
 • 0,5 szklanki wody destylowanej (125ml)

Sposób przygotowania i zastosowanie:

Wystarczy przygotować napar z zielonej herbaty i odstawić na kilka minut, a następnie stosować przy użyciu waciki kosmetycznego.

4. Tonik z octu jabłkowego i mięty

Ten prosty tonik do twarzy ma bardzo korzystne właściwości dla naszej skóry, pomaga w jej codziennej pielęgnacji i powoduje, że plamy i przebarwienia stają się mniej widoczne. Również poprawia wygląd skóry i elastyczność.

Składniki:

 • 1 łyżka suszonych liści mięty (3g)
 • 2 łyżki octu jabłkowego (30ml)
 • 1 szklanka wody destylowanej (250ml)

Sposób przygotowania i zastosowanie:

Na początek należy z liści mięty i wody destylowanej przygotować napar. Następnie należy dodać ocet jabłkowy. Na koniec cały roztwór przelać przez sitko, a mieszankę umieścić w butelce z pokrywką. Preparatu używać jako kosmetyku do codziennych pielęgnacji skóry twarzy.

5. Tonik z kwiatu oczaru wirginijskiego

Oczar wirginijski

Ten naturalny składnik włączony do toniku skutecznie odświeży kolor skóry, usunie widoczne plamy i przebarwienia powstające po ekspozycji na światło słoneczne. Zalecane jest regularne stosowanie preparatu podczas codziennych zabiegów pielęgnacyjnych twarzy.

Pozostawi on jednolity odcień skóry oraz nada jej gładkości i miękkości.

Składniki:

 • 2/3 wody destylowanej
 • 1/3 kwiatów oczaru wirginijskiego

Sposób przygotowania i zastosowanie:

Składniki dokładnie ze sobą wymieszać i wlać do butelki z rozpylaczem i w takiej formie stosować na skórę każdego dnia. Przed użyciem należy pamiętać o dokładnym, wcześniejszym oczyszczeniu twarzy.

6. Tonik z wody różanej

Woda różana

Woda różana jest doskonałym naturalnym tonikiem nadającym się do stosowania na każdy rodzaj skóry. Ma właściwości zmiękczające skórę, usuwa zanieczyszczenia i pomaga w zamknięciu porów w naturalny sposób.

Składniki:

 • 200g płatków róż
 • 1 litr wody

Sposób przygotowania i zastosowanie:

Najlepszą wodę różaną otrzymuje się poprzez gotowanie płatków różanych w litrze wody.

Gdy woda zaczyna wrzeć należy zmniejszyć ogień i pozostawić do gotowania na około dwie godziny. Po upływie zalecanego czasu, gdy woda ulegnie redukcji, mieszanka którą otrzymamy będzie wartościowym kosmetykiem skutecznie sprawdzającym się przy pielęgnacji skóry oraz idealnym preparatem do usuwania przebarwień i powstałych plamy.

Wodę różaną należy przecedzić i płyn umieścić w szklanej butelce. Stosować go codziennie jako jeden ze środków do pielęgnacji twarzy.

WIĘCEJ DLA CIEBIE