Płyn micelarny domowej receptury – wypróbuj go!

Możemy go stosować rano, tuż po przebudzeniu, aby usunąć nadmiar sebum oraz wieczorem, aby oczyścić skórę z wszelkich zanieczyszczeń. Płyn micelarny jest idealnym rozwiązaniem na odświeżanie skóry w każdej chwili.
Płyn micelarny domowej receptury – wypróbuj go!

Ostatnia aktualizacja: 20 września, 2021

Czy wiesz, czym jest płyn micelarny? To bardzo modny obecnie produkt, wręcz niezbędny w kosmetyczce każdej nowoczesnej kobiety.

Jeśli dotychczas nie miałaś okazji wypróbować tego kosmetyku, nie przejmuj się – wyjaśnimy Ci czym jest płyn micelarny oraz podpowiemy, jak samodzielnie przygotować go w domu.

Wypróbuj koniecznie nasz przepis, a dzień po dniu będziesz spoglądała w lustro z coraz większym zadowoleniem.

Do czego służy płyn micelarny?

Delikatna pielęgnacja skóry twarzy

Z pewnością próbowałaś już wielu produktów do oczyszczania i pielęgnacji twarzy oraz do usuwania makijażu. Na rynku jest dostępnych wiele tego typu kosmetyków – od mleczek i lotionów, poprzez żele, aż po pianki.

Czy rzeczywiście z łatwością pozwalają one usunąć makijaż i zanieczyszczenia? Otóż nie zawsze są one tak skuteczne, jak tego byśmy oczekiwały. Co więcej, konsystencja wielu z nich pozostawia wiele do życzenia.

Cóż zatem lepszego od naturalnego płynu micelarnego do oczyszczania twarzy, usuwania makijażu i pielęgnacji cery? Przekonaj się, co płyn micelarny może zrobić dla twojej skóry!

Być może uznasz także ten artykuł za interesujący: Przedwczesne starzenie się skóry – 6 nawyków zapobiegawczych

Płyn micelarny: czyści, odświeża i nawilża

  • Kosmetyk ten jest stworzony wyłącznie na bazie naturalnych składników, które nie tylko doskonale usuwają wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, ale także pielęgnują i nawilżają skórę twarzy.
  • Stosowany regularnie pozwala uzyskać doskonałe rezultaty. Nie wahaj się i już dziś przygotuj swój płyn micelarny!

Jak stosować płyn micelarny?

  • Wielką zaletą płynu micelarnego jest jego tekstura – nie jest ona ani kremowa, ani oleista (jak w przypadku mleczka do oczyszczania twarzy). Wręcz przeciwnie, płyn micelarny to po prostu woda – odświeżająca i bardzo przyjemna dla cery.
  • Jego stosowanie jest bardzo proste. Wystarczy nanieść trochę płynu na płatek kosmetyczny lub wacik i delikatnie przykładać do twarzy, jednak bez wcierania go w skórę.
  • Eksperci w dziedzinie urody zalecają stosowanie płynu micelarnego rankami, tuż po wstaniu z łóżka. W ten sposób usuniemy nadmiar sebum powstały w trakcie snu i przygotujemy skórę do nałożenia makijażu.
  • Płyn micelarny koniecznie powinien na co dzień znaleźć się również w Twojej torebce, abyś w każdym momencie mogła się odświeżyć (na przykład po treningu lub wyjściu z pracy).
  • Płyn micelarny doskonale nadaje się również do usuwania makijażu przed snem. W kilka sekund pozbędziesz się zanieczyszczeń i odświeżysz cerę. Przekonaj się, że nasz kosmetyk jest fantastyczny!

Jak samodzielnie zrobić płyn micelarny?

Lekki jak woda płyn micelarny

Składniki

Aby przygotować 100 ml płynu micelarnego, potrzebujesz następujących składników:

  • 90 ml wody różanej. Możesz znaleźć ją gotową w wielu sklepach z naturalnymi produktami lub w niektórych perfumeriach w dobrej cenie. Oczywiście lepiej, jeśli nauczysz się przygotowywać ją samodzielnie.
  • 3 ml siarczanowanego oleju rycynowego. Również jest on produktem powszechnie dostępnym w praktycznie każdym sklepie z naturalnymi produktami. Pamiętaj jednak, by był on siarczanowany! Olej rycynowy jest bogaty w rozpuszczalne w wodzie składniki, dzięki którym wzmocnisz działanie płynu micelarnego. Doskonale nadaje się on również do usuwania nawet wodoodpornego makijażu.
  • Witaminę E. Wiele razy wspominaliśmy już o właściwościach witaminy E. Zwalcza ona oznaki starzenia się organizmu, odżywia i naprawia komórki skóry, włosów i paznokci. Gdzie można kupić witaminę E? W aptece. Jest ona dostępna w postaci kapsułek, które z pewnością wystarczą Ci na długo. Do sporządzenia naszego płynu micelarnego będziesz potrzebować zaledwie 20 kropel witaminy E.
  • 5 ml olejku z róży rdzawej. Olejek ten naprawia, pielęgnuje, nawilża i odświeża skórę. Naprawdę warto mieć go zawsze w łazience. Nie jest on drogi, a będziesz go mogła wykorzystać do wielu innych celów, nie tylko do sporządzenia płynu micelarnego.
  • Pustą buteleczkę o pojemności 150 ml – praktyczny rozmiar, który zmieści się w każdej damskiej torebce.

Zapewne zaciekawi Cię także nasz inny artykuł: Sekret promiennej skóry – najlepsze wskazówki

Jak sporządzić płyn micelarny?

Piękna cera dzięki delikatnej pielęgnacji

To nic trudnego! Wlej do buteleczki wszystkie składniki i dokładnie wymieszaj, energicznie potrząsając. Dzięki siarczanowanemu olejowi rycynowemu składniki płynu złączą się ze sobą doskonale.

Przygotowany przez Ciebie płyn będzie miał żółtawy kolor – to normalne, takie właśnie jest zabarwienie oleju rycynowego. Dodatkowo będzie miał on bardzo przyjemny zapach.

A czy wiesz, jak stosować ten kosmetyk? Poniżej dajemy Ci kilka wskazówek:

  • Przed użyciem wstrząśnij buteleczkę, a następnie nanieś kilka kropel płynu na płatek kosmetyczny lub wacik.
  • Stosuj go rano (przed nałożeniem makijażu) oraz wieczorem w celu demakijażu. Doskonale usuwa on wszelkie kolorowe kosmetyki oraz zanieczyszczenia ze skóry twarzy.
  • Możesz stosować go w każdym momencie do odświeżenia cery. Wspaniale spisuje się on również w upalne dni – wystarczy umieścić go w buteleczce z atomizerem.

Wypróbuj koniecznie – będziesz zachwycona!

To może Cię zainteresować ...
Środki do demakijażu domowej roboty dla wrażliwej skóry
Krok do Zdrowia
Przeczytaj na Krok do Zdrowia
Środki do demakijażu domowej roboty dla wrażliwej skóry

W poniższym artykule znajdziecie najlepsze naturalne środki do demakijażu dla każdego rodzaju cery. Możecie je wszystkie wykonać samodzielnie w dom...


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Katime, I., Quintana, J., & Villacampa, M. (2003). Micelas. Revista Iberoamericana.
  • Del Monte Martínez, A., González Bacerio, J., Romero del Sol, L., Aragón Abreu, C., Vega Villasante, F., Nolasco Soria, H., & Díaz Brito, J. (2009). Extraction systems for isolating esterases having interfacial adsorption. Revista Colombiana de Biotecnología; Vol. 11, Núm. 1 (2009); 7-16 1909-8758 0123-3475.
  • Carmona, F. C., & Claramunt, E. M. (2002). Viscoelasticidad lineal de estructuras líquido-cristalinas de un sistema tensioactivo no iónico nonilfenol etoxilado/agua. Grasas y Aceites : Revista Bimestral de Información Científica y Técnica. https://doi.org/10.3989/gya.2002.v53.i2.299

Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.