Oczyszczanie twarzy przed snem

Zwykle na co dzień jesteśmy tak zabiegane, że pozostaje nam niewiele czasu dla nas samych. Wiemy doskonale, że dobre samopoczucie oraz nieskazitelny wizerunek są niezwykle istotne w dzisiejszych czasach  - zatem powinnyśmy szczególnie o nie dbać, zwłaszcza że na co dzień kładziemy się późno, a następnego ranka chcemy wyglądać olśniewająco.
Oczyszczanie twarzy przed snem

Ostatnia aktualizacja: 18 czerwca, 2019

Nie jest łatwo wygospodarować codziennie kilka minut na relaks i rozpieszczenie swojego ciała. Prawidłowe oczyszczanie twarzy przed pójściem spać jest jednak kluczem od zachowania zdrowia skóry, a tym samym i urody.

Pamiętaj, że jeśli pozostawisz makijaż na całą noc lub jakiekolwiek inne zanieczyszczenia, bardzo niekorzystnie wpłynie to na Twoją cerę – jest ona bowiem jedną z najdelikatniejszych i najbardziej wrażliwych części naszego ciała.

Inną kwestią jest to, że podczas snu skóra się regeneruje – wieczorne oczyszczanie twarzy jej w tym bardzo pomoże!

Dlatego też – bez względu na to, jak późno wracasz do domu (z pracy, spotkania, randki, imprezy…) – pierwszą czynnością, jaką powinnaś wykonać przed zrzuceniem obcasów i położeniem się do łóżka, jest dokładne oczyszczanie twarzy.

Poniżej przedstawiamy kilka kosmetycznych wskazówek, które – zastosowane przed snem – pomogą Ci zachować piękną i zdrową cerę.

Oczyszczanie twarzy – Porady

Znajdź codziennie chwilę dla siebie i wykonuj oczyszczanie twarzy

Wygospodaruj codziennie przynajmniej 15 minut na higienę twarzy. Jeśli uda Ci się sprawić, że oczyszczanie twarzy stanie się Twoim codziennym nawykiem, już po kilku tygodniach zauważysz zaskakującą poprawę stanu Twojej skóry.

Dokładne oczyszczanie twarzy, sprawia że skóra odpowiednio oddycha, dzięki czemu może regenerować swoje komórki.

Staraj się nie używać mydła

Wbrew pozorom mydło wcale nie usuwa głębokich zanieczyszczeń, a ponadto nadmiernie wysusza skórę. Jeśli jednak nie wyobrażasz sobie oczyszczania twarzy bez użycia mydła, najlepiej skonsultuj się z lekarzem dermatologiem, by doradził Ci, jakie okaże się dla Ciebie najlepsze.

Regularnie stosuj peeling

Pamiętaj, by stosować peeling przynajmniej raz w tygodniu – oczyszczanie twarzy będzie jeszcze skuteczniejsze!

oczyszczanie twarzy peelingiem

Zawsze jednak używaj w tym celu wyłącznie naturalnych produktów złuszczających. Staraj się unikać sklepowych preparatów, gdyż zawierają one sporo chemicznych dodatków.

Spłukuj twarz letnią wodą

Do spłukiwania twarzy używaj letniej wody, dzięki czemu dokładnie usuniesz wszystkie toksyny. Staraj się to robić jednak bardzo delikatnie, masując przy tym skórę.

Miej przygotowany ręcznik

Pamiętaj, by zawsze mieć przygotowany ręcznik. Najlepiej żeby był on miękki i delikatny, dzięki czemu unikniemy podrażnienia cery, która – jak już wspomnieliśmy – jest najdelikatniejszą częścią ciała.

Oczyszczanie twarzy – Nasze wskazówki!

Dla zabieganych

Jeśli nie masz dużo czasu na codzienne oczyszczanie twarzy, polecamy chusteczki do demakijażu – są one bardzo praktyczne i doskonałe dla zabieganych kobiet, a dodatkowo pomagają odpowiednio nawilżyć skórę twarzy.

Osuszanie twarzy

Zwracaj szczególną uwagę na to, w jaki sposób osuszasz twarz – pamiętaj, że im delikatniej, tym mniej stymulujesz wydzielanie sebum.

Dobieranie odpowiednich maseczek do twarzy

Koniecznie powinnyśmy nauczyć się dobierać odpowiednie dla naszej cery maseczki, ponieważ umożliwiają one dogłębne oczyszczanie twarzy. Warto je nakładać raz w tygodniu przed snem.

Przeczytaj również: Najlepsze maseczki do twarzy

Oczyszczanie twarzy

Być może niektóre zagadnienia wydają się całkowicie zbędne, ponieważ nasze porady na temat oczyszczania twarzy są do siebie bardzo podobne. Poniżej jednak podamy znacznie więcej szczegółów.

  • Nawet jeśli nie jesteś zwolenniczką makijażu, powinnaś zadbać o dokładne oczyszczanie twarzy każdego dnia przed snem. Pamiętaj, że w ciągu dnia w porach skóry gromadzi się także tłuszcz oraz pochodzące ze środowiska zanieczyszczenia.
  • Stosuj odpowiednie mydło, najlepiej naturalne (pamiętaj, żeby było ono osobiste, tylko dla Ciebie). W pierwszej kolejności zwilż twarz wodą, a następnie masuj skórę z dodatkiem wybranego przez Ciebie mydła.
  • Należy spłukiwać dokładnie całą twarz, zwracając uwagę na to, by nie pozostały żadne resztki mydła. Najlepiej czynność tę powtórzyć dwa razy – będziemy miały gwarancję dokładnego oczyszczenia z resztek kosmetyku.

Osuszanie

Już wcześniej powiedzieliśmy, że do osuszania twarzy powinnyśmy wybrać miękki ręcznik, dzięki czemu unikniemy podrażnienia skóry. Wycieramy twarz dokładnie, upewniając się na koniec, czy na pewno nie pozostały na niej kropelki wody.

Dostarcz skórze odpowiedniego odżywienia

Po dokładnym oczyszczeniu twarzy należy zastosować krem, który dostarczy skórze antyoksydantów niezbędnych do walki z wolnymi rodnikami, pochodzącymi ze słońca i ze środowiska. To właśnie one są główną przyczyną starzenia się skóry.

Codzienne oczyszczanie twarzy przed snem – Korzyści

  • Zabieg ten pozwala na odpowiednie dotlenienie skóry.
  • Produkty kosmetyczne mają wysoką skuteczność.
  • Opóźnimy proces formowania się zmarszczek.
  • Skóra nabiera młodzieńczego blasku.
  • Skutecznie walczymy z trądzikiem i zaskórnikami.
  • Skóra staje się jędrna, gładka i atrakcyjna.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.